• szkolnasciaga.pl

Opis obrazu plan opisu

17 listopada 2019 17:58






Pisząc opis obrazu: - zacznij od podania nazwiska malarza i pełnego tytułu dzieła - można zamieścić informacje na temat artysty - podać temat obrazu, odpowiedzieć sobie na pytanie co cię w tym temacie zainteresowało - można opisać techniką wykonanego dzieła - należy podzielić płaszczyznę obrazu na plany, np. na 1 planie. na .To tak zwany drugi plan. Najlepiej zacząć jego opis od tego, co bezpośrednio zwraca naszą uwagę, a następnie przejść do prawego górnego i lewego górnego rogu obrazu. Specyfiki obrazów są różne, więc jeżeli analizowane przez nas dzieło ma również drugi plan na dole, kierujmy się tą samą zasadą opisu od lewej do prawej.PLAN OPISU OBRAZU J, MATEJKI „ Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem". OPIS JEŻA - plan opisu - Do pobrania - plan Film - "Wywiad z jeżem" OPIS JEŻA - plan Pytania pomocnicze Słownictwo Co opisujesz? jeż, ssak, zamieszkuje lasy, parki i ogrody. Jakie. 1 tydzień temu .OPIS OBRAZU Opis obrazu jest przedstawianiem świata widzianego przez artystę. Zadaniem autora opisu jest więc zarówno opisanie jego elementów, czyli zaprezentowania tematu obrazu, jak też sposobu przedstawienia tej rzeczywistości przez artystę. W zależności od tego, co obraz przedstawia, wyróżnić możemy opis statyczny i dynamiczny.Opis jest formą wypowiedzi, która wymaga wierności wobec przedmiotu opisu.

Musimy pisać tak, by czytelnik naszego tekstu miał wyobrażenie o dziele.

Powinniśmy zatem uwzględnić wszystkie elementy wypełniające obraz, ich układ, cechy charakterystyczne (kolor, kształt, wielkość) a także technikę malarską.Opis obrazu. We wstępie: nazwij dzieło sztuki, podaj autora, miejsce ekspozycji, określ technikę wykonania, określ temat obrazu - zwróć uwagę, na ile tytuł wiąże się z tematem, określ epokę i styl, do którego pasuje dzieło. W rozwinięciu: opisz tematykę obrazu, zanalizuj kompozycję płótna,plan opisu 1 Akapit *nazwa dzieła *autor *technika wykonania (np.obraz olejny na płótnie,akryl,rzeźba,grafika) *określ epokę (czas powstania i styl) 2 Akapit *określ elemęty a)na pierwszym planie b)na drugim planie c)w tle d)w rogu obrazu e)na dole *wybierz najważniejsze elemę i je opisz *zwróć uwagę na -kontrasty(miejsce jaśniejsze i ciemniejsze barwy,jakie kolory dominują .kim jest autor obrazu (zdjĘcia)? w jakich okolicznoŚciach powstaŁo dzieŁo? (informacje) rozwiniĘcie. okreŚl tematykĘ obrazu. jaki to rodzaj obrazu? co lub kogo przedstawia? omÓw kolejno pierwszy plan, drugi i tŁo. wykorzystaj sŁownictwo okreŚlajĄce stosunki przestrzenne:-na pierwszym planie…-na drugim planie, nieco dalej, tuŻ za…Konstrukcja opisu dzieła sztuki. akwarela, obraz olejny) 2.Rozbierz obraz na elementy pierwsze, czyli na: - na pierwszym planie - na drugim planie - na dalszym planie.

Konstrukcja opisu dzieła sztuki opis dzieła sztuki rozebranie obrazu na elementy pierwsze Kontrasty na.

Łączymy go najczęściej z opisem sytuacji, która wpływa na taki czy inny stan naszych uczuć (która ten stan spowodowała) oraz opisem przejawów zewnętrznych naszych uczuć i przeżyć, np.: przerażenie, bladość twarzy, napad płaczu, wybuch gniewu, drżenie rąk, śmiech itd.Plan opisu obrazu J. Matejki "Portret trojga dzieci" - DO POBRANIA Plan opisu - pytania pomocnicze Słownictwo 1. Kto jest autorem obrazu? polski malarz , Jan Matejko 2. OPIS PINGWINA ADELI;Etapy pisania opisu 1. Wybór obiektu opisu. Nie zawsze mamy możliwość wyboru obiektu, który mamy opisać. Kiedy jednak dano nam taki wybór, warto wybrać obiekty, wobec, których nie potrafisz przejść obojętnie. Im większe emocje w Tobie dany przedmiot opisu budzi, tym ciekawszy i bardziej wyjątkowy możesz napisać opis.Czy płaszczyznę obrazu można podzielić na części (plany) - jaka jest kompozycja obrazu (PIERWSZY PLAN, DRUGI PLAN, TŁO) Jakie postaci w nim występują, jaką rolę odgrywają, czym się zajmują, jak wyglądają (ich dynamika, ruch, gesty, mimika twarzy, ubiór) - OPIS + INTERPRETACJAOdkąd pamiętam, zawsze marzyłem o tym, aby mieć psa. Po nocach śniły mi się owczarki niemieckie, rottweilery, czasem bernardyny.

Jednak rodzice mówili, że nie mamy warunków, by trzymać w domu tak dużego psa - a w sumie to żadnego psa,.

angielskiego. Co za tym idzie każdy maturzysta powinien mieć to zadanie opanowane do perfekcji. Jeżeli maturę mamy już dawno za sobą (albo przed sobą:-) ) to lekcja dot. opisu obrazka również nam się przyda ponieważ nauczymy się dzięki niej .Na drugim planie/ W tle (obrazka) jest … e) opis usytuowania elementów względem siebie -There is a bookcase behind the man on the right. Półka na książki jest za mężczyzną po prawej. plan opisu ilustracji od ogółu do szczegółuPlan opisu 1.Krótka informacja o dziele i jego autorze (uczniowie mogą wykorzystać notatkę sporządzoną wcześniej oraz następujące informacje): - obraz olejny na płótnie, - powstał w l. 1902 1903, - znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie. 2.Określenie tematyki obrazu - przedstawia żonę i dziecko malarza na spacerze w .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.przedstawionych na pierwszym planie obrazu 0 - 1p. Wyodrębnienie i nazwanie charakterystycznych elementów przedstawionych na drugim planie obrazu 0 - 1p.

Opis tła obrazu 0 - 1p.

Określenie nastroju 0 - 1p. Nazwanie cech charakterystycznych dla poszczególnych elementów - np. ich kształt, wielkość, kolor 0 - 1p. 9.Opis obrazu - wskazówki Pisząc opis obrazu, pamiętaj o trójdzielnej kompozycji pracy i akapitach: 1. We wstępie:. na pierwszym planie, na drugim planie, w centrum, w głębi, w tle, w rogu, z lewej strony, pod, tuż obok, pośrodku, u góry;Opis obrazu - kryteria oceny. Wspierane przez Stwórz własną unikalną stronę internetową przy użyciu konfigurowalnych szablonów. Rozpocznij .Analiza i opis obrazu Jana Matejki „Stańczyk". Dzieło ma dwa plany. Pierwszy plan jest statyczny, przedstawia zadumanego błazna, tytułowego Stańczyka. W tle, za plecami bohatera, sześć osób bierze udział w przyjęciu.W tym wpisie znajdziesz wiadomości niezbędne do wykonania analizy formalnej dzieła malarskiego z każdego okresu - od malowideł prehistorycznych po malarstwo współczesne. Pobierz gotowy schemat i zapoznaj się z przykładowymi opisami dzieł.Opis obrazu: cechy obiektów, ich pomiar i analiza Rozpoznawanie obrazów 2 Slajd podsumowania Analiza kształtu - Sygnatura - Szkielet - Definicja odległości - Przetwarzanie wstępne -Shapenumber - Przybliżenia wielokątami - Powłoka wypukła -Niedobór wypukłości - Opis krawędzi w dziedzinie częstotliwości .Leonardo da Vinci „Mona Lisa" (1503-1506 r.) „Mona Lisa" to obraz olejny na topolowej desce. Powstał ok. 1503-1506 po powrocie artysty do Florencji. Jest to dzieło niewielkich rozmiarów 77 x 53 cm. Obecnie można je oglądać w Luwrze. Dzieło przedstawia portret tajemniczej madonny.Cechą charakterystyczną tego obrazu jest to, że z którejkolwiek strony nie stanęlibyśmy przed Moną Lisą, to zawsze będzie ona patrzyła wprost na nas. Ponadto da Vinci posłużył się techniką oszukującą zmysł widzenia, wykorzystując do tego cienie rzucane przez kości policzkowe.Opis obrazu - podział Scena religijna - przedstawia sytuację z Biblii lub mitologii 34. Opis obrazu - podziałScena batalistyczna/ historyczna - przedstawia historyczne wydarzenie lub bitwę 35. Trudności w opisie obrazu W czasie opisu obrazu mogą wystąpić pewne trudności.2. Opis obrazu ma trzy akapity: a) wstęp - co obraz przedstawia. b) rozwinięcie - szczegóły. c) zakończenie - moja opinia i nastrój obrazu. Myślę, że to wystarczy do napisania nie długiego, ale bogatego w odpowiednio dobrane słowa.Vincent van Gogh wielokrotnie powracał do tych samych krajobrazów, scen, twarzy czy przedmiotów. Wiele jego prac opartych jest na jednym motywie, powielanym w różnych ujęciach. Nie inaczej jest w przypadku „Słoneczników". Łącznie powstało 11 dzieł na ich temat: 4 w Paryżu i 7 w Arles.PLAN OPISU: Uczniowie plan opisu uzupełniają własnymi wyrazami i związkami frazeologicznymi, pasującymi do opisywanej przez siebie, konkretnej, postaci. - praca indywidualna. Ćwiczenie 5 OPIS PRZYJACIELA Na podstawie przygotowanego planu uczniowie piszą opis swojego przyjaciela, swojej przyjaciółki. - praca indywidualna. Ewaluacja:.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz