Pisząc opis obrazu: - zacznij od podania nazwiska malarza i pełnego tytułu dzieła - można zamieścić informacje na temat artysty - podać temat obrazu, odpowiedzieć sobie na pytanie co cię w tym temacie zainteresowało - można opisać techniką wykonanego dzieła - należy podzielić płaszczyznę obrazu na plany, np. na 1 planie. na .OPIS JEŻA - plan opisu - Do pobrania - plan Film - "Wywiad z jeżem" OPIS JEŻA - plan Pytania pomocnicze Słownictwo Co opisujesz? jeż, ssak, zamieszkuje lasy, parki i ogrody. Jakie. 1 tydzień temu .OPIS OBRAZU Opis obrazu jest przedstawianiem świata widzianego przez artystę.OPIS OBRAZU Opis obrazu jest przedstawianiem świata widzianego przez artystę. Zadaniem autora opisu jest więc zarówno opisanie jego elementów, czyli zaprezentowania tematu obrazu, jak też sposobu przedstawienia tej rzeczywistości przez artystę. W zależności od tego, co obraz przedstawia, wyróżnić możemy opis statyczny i dynamiczny.1. Zapamiętaj schemat opisu obrazu 1. Krótka informacja o dziele i jego twórcy. 2.Określenie tematyki obrazu. 3.Wyodrębnienie i nazwanie charakterystycznych elementów przedstawionych na pierwszym planie obrazu. 4.Opis tła obrazu. 5.Określenie nastroju dzieła. 6.Sformułowanie własnych wrażeń lub refleksji.kartach pracy ) - praca indywidualna. Ćwiczenie 3 PRZYJACIEL: Uczniowie schemat postaci przyjaciela, uzupełniają związkami frazeologicznymi z ćwiczenia 2.
- praca indywidualna.
Ćwiczenie 4 PLAN OPISU: Uczniowie plan opisu uzupełniają własnymi wyrazami i związkami frazeologicznymi, pasującymi do opisywanej przez siebie, konkretnej,Opis obrazu - ćwiczenia dokumenty dydaktyczne. Karta pracy ćwicząca umiejętność opisu dowolnego obrazu. Pokaż pliki Liczba .Dzieło ma dwa plany. Pierwszy plan jest statyczny, przedstawia zadumanego błazna, tytułowego Stańczyka. W tle, za plecami bohatera, sześć osób bierze udział w przyjęciu. Stańczyk to ważna część kompozycji, drugi plan to tylko tło podkreślające powagę postaci. Siedzi ona swobodnie w fotelu.Plan opisu: 1.Nazwijcie dzieło sztuki obrazu i określ technike wykonywania dzieła. 2.Wypisać co widac na 1 ,2 , 3, planie , w tle , rogach. 3.Wybrać najważniejsze elemanty i podkreślić je, by pózniej opisac w pierwszej kolejności. 4.Zwrócic uwage na kontrasty , układ światła , barwy 5.Jaka kompozycja np. otwarta, zamknieta, dynamiczna itp. 6.Określić nastrój np. ponury .SŁOWNICTWO ODDAJĄCE STOSUNKI PRZESTRZENNE (PATRZ: OPIS KRAJOBRAZU). Każda forma wypowiedzi musi mieć trójdzielną budowę /opis obrazu może zawierać aż 6 akapitów/. 1 akapit - informacje podstawowe (autor, tytuł, rok, technika itp.) 2 akapit - co przedstawia dzieło? 3 akapit - 1 i 2 plan, tło, w prawym rogu, w lewym…Jak napisać Opis OPIS Mówiliśmy wcześniej, że każda wypowiedź zawiera w sobie pewien zasób informacji.
Opis jest tą formą, która powinna dostarczyć ich jak najwięcej.
Ze względu na ilość przekazanych informacji możemy podzielić opisy na pobieżne i szczegółowe (dokładne).4. Co należy uwzględnić, aby opis obrazu był wyczerpujący? Wspólne ustalenie odpowiedzi na pytanie. (Plan pierwszy - centrum uwagi, plan główny; tło - to ,co poza postacią). Głośne odczytanie przez ucznia opisu obrazu - wykorzystanie tekstu pomocniczego z podręcznika - str. 51.Plan charakterystyki /3/ wzrost budowa ciała kształt i rysy twarzy, usta, nos ogólne wrażenie: przystojny, elegancki, sympatyczny, arogancki Opis wyglądu zewnętrznego powinien również uwzględnić cechy wyróżniające daną osobę pośród innych: gesty, mimikę, sposób poruszania się, indywidualne cechy ubierania się.Czy płaszczyznę obrazu można podzielić na części (plany) - jaka jest kompozycja obrazu (PIERWSZY PLAN, DRUGI PLAN, TŁO) Jakie postaci w nim występują, jaką rolę odgrywają, czym się zajmują, jak wyglądają (ich dynamika, ruch, gesty, mimika twarzy, ubiór) - OPIS + INTERPRETACJAPROGRAM PRACY Z UCZNIEM MAJĄCYM TRUDNOŚCI W NAUCE Z E S P Ó Ł S Z K Ó Ł T E C H N I C Z N Y C H i m. B o h a t e r ó w W r z e śn i a 1 9 3 9 w K o l b u s z o w e j Strona 6 a więc czy jest on wzrokowcem, słuchowcem, a może posiada zdolności manualne. Ważne jest także, jakie tempo pracy jest optymalne dla ucznia.
Zbyt2.
Opis obrazu ma trzy akapity: a) wstęp - co obraz przedstawia. b) rozwinięcie - szczegóły. c) zakończenie - moja opinia i nastrój obrazu. Myślę, że to wystarczy do napisania nie długiego, ale bogatego w odpowiednio dobrane słowa.Opis obrazu pt. „Scena w klasztorze kartuzów" Obraz pt. „Scena w klasztorze kartuzów„ został namalowany przez Franciszka Ksawerego Lampi, który żył w latach 1782-1852. Malowidło powstało w pierwszej połowie XIX wieku, jego tematyką jest scena rodzajowa.PLAN OPISU OBRAZU J, MATEJKI „ Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem" PLAN OPISU OBRAZU„ Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem" Plan opisu - pytania pomocniczeOpis obrazu - wskazówki Co powinno się znaleźć w opisie obrazu? W opisie obrazu należy uwzględnić zarówno to, co obraz przedstawia (temat obrazu), jak i to, w jaki sposób rzeczywistość obrazu została przez artystę ukształtowana.Odkąd pamiętam, zawsze marzyłem o tym, aby mieć psa. Po nocach śniły mi się owczarki niemieckie, rottweilery, czasem bernardyny. Jednak rodzice mówili, że nie mamy warunków, by trzymać w domu tak dużego psa - a w sumie to żadnego psa, bo przecież pies to obowiązek, zaś my nie mamy na to czasu.Opis - jak napisać? Krótkie streszczenie: na samym początku znajdziesz kilka podstawowych informacji o opisie: co to właściwie jest, jakie ten gatunek ma cechy, po co potrzebna jest umiejętność opisywania, jakie ten gatunek pełni funkcje w tekście i jakie mamy rodzaje opisów.Opis obrazka jest jednym z najważniejszych zadań maturalnych podczas ustnej matury z j.
angielskiego.
Co za tym idzie każdy maturzysta powinien mieć to zadanie opanowane do perfekcji. Jeżeli maturę mamy już dawno za sobą (albo przed sobą:-) ) to lekcja dot. opisu obrazka również nam się przyda ponieważ nauczymy się dzięki niej .Istotnie widzimy kobietę siedzącą na czerwonej bestii, to ona właśnie ma imię Babilon, które występuje w tytule, bestia ma rogi, w tle mamy wodę (a także siedem pagórków, na których rozsiadła się nierządnica, w postaci siedmiu górzystych wysp - na jednej z nich rozgrywa się akcja obrazu, pozostałe stanowią tło), jest i kielich, a niżej widzimy wiele postaci w koronach .Należy przedstawić wszystko to co widzimy na obrazie, przedstawiając go od rzeczy najbardziej widocznych, pierwszego planu, aż po rzeczy najmniej istotne znajdujące się na tle „akcji" obrazu. Kolejnym elementem, który warto przedstawić w interpretacji obrazu jest cały pakiet informacji na temat tematu, który porusza dany obraz.Plan opisu 1.Krótka informacja o dziele i jego autorze (uczniowie mogą wykorzystać notatkę sporządzoną wcześniej oraz następujące informacje): - obraz olejny na płótnie, - powstał w l. 1902 1903, - znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie. 2.Określenie tematyki obrazu - przedstawia żonę i dziecko malarza na spacerze w .Naprzeciw nich śpi mężczyzna w pozycji całkowitego odosobnienia, co jest powtórzeniem Bruegla z jego obrazu Kraina szczęśliwości znajdującym się w zbiorach Starej Pinakoteki w Monachium. W humorystyczny sposób dwaj chłopi spożywający posiłek wpatrują się w nas, sugerując że możemy być oglądanymi, a oni widzami.Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania. Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.· Pamiętasz o porządku na ławce po zakończeniu pracy. Mają skrzydełka, ale nie umieją latać, za to świetnie nurkują. Pingwiny to duże czarno - białe ptaki.Opis obrazka po angielsku krok po kroku. Zacznijmy od samego początku. Opis obrazka nie jest niczym trudnym. Pamiętajmy, by się nim nie stresować - jest to zadanie o tyle przyjemne, iż wszystko, o czym powinniśmy powiedzieć, widnieje tuż przed naszymi oczami.Przedstaw najważniejsze elementy (przedmioty, obiekty) organizujące przestrzeń obrazu. Określ relacje między detalem (gest, przedmiot, kształt) a tym, co ogólne (wymowa całości dzieła). Głębia. Opisz pierwszy plan, drugi plan i dalszy plan. Zanalizuj tło obrazu.Opis obrazu. Tytuł obrazu nawiązuje do mitu o Ikarze, opisanego w Metamorfozach Owidiusza. Artysta namalował rozległy pejzaż, na pierwszym planie na wysokim morskim brzegu chłop orze pole. Nieco niżej pasterz pasie stado owiec, nad brzegiem morza rybak zarzuca sieci..
Brak komentarzy.