• szkolnasciaga.pl

Opis obrazu plan

10 listopada 2019 01:28






Pisząc opis obrazu: - zacznij od podania nazwiska malarza i pełnego tytułu dzieła - można zamieścić informacje na temat artysty - podać temat obrazu, odpowiedzieć sobie na pytanie co cię w tym temacie zainteresowało - można opisać techniką wykonanego dzieła - należy podzielić płaszczyznę obrazu na plany, np. na 1 planie. na .Drugi plan - opis obrazu od prawej do lewej. Po dogłębnym opisie pierwszego planu istotne jest zwrócenie uwagi na to, co jest za nim. To tak zwany drugi plan. Najlepiej zacząć jego opis od tego, co bezpośrednio zwraca naszą uwagę, a następnie przejść do prawego górnego i lewego górnego rogu obrazu.PLAN OPISU OBRAZU J, MATEJKI „ Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem". OPIS JEŻA - plan opisu - Do pobrania - plan Film - "Wywiad z jeżem" OPIS JEŻA .Opis obrazu - wskazówki Co powinno się znaleźć w opisie obrazu? W opisie obrazu należy uwzględnić zarówno to, co obraz przedstawia (temat obrazu), jak i to, w jaki sposób rzeczywistość obrazu została przez artystę ukształtowana.Czy płaszczyznę obrazu można podzielić na części (plany) - jaka jest kompozycja obrazu (PIERWSZY PLAN, DRUGI PLAN, TŁO) Jakie postaci w nim występują, jaką rolę odgrywają, czym się zajmują, jak wyglądają (ich dynamika, ruch, gesty, mimika twarzy, ubiór) - OPIS + INTERPRETACJAplan opisu 1 Akapit *nazwa dzieła *autor *technika wykonania (np.obraz olejny na płótnie,akryl,rzeźba,grafika) *określ epokę (czas powstania i styl) 2 Akapit *określ elemęty a)na pierwszym planie b)na drugim planie c)w tle d)w rogu obrazu e)na dole *wybierz najważniejsze elemę i je opisz *zwróć uwagę na -kontrasty(miejsce jaśniejsze i ciemniejsze barwy,jakie kolory dominują .kim jest autor obrazu (zdjĘcia)? w jakich okolicznoŚciach powstaŁo dzieŁo? (informacje) rozwiniĘcie.

okreŚl tematykĘ obrazu.

jaki to rodzaj obrazu? co lub kogo przedstawia? omÓw kolejno pierwszy plan, drugi i tŁo. wykorzystaj sŁownictwo okreŚlajĄce stosunki przestrzenne:-na pierwszym planie…-na drugim planie, nieco dalej, tuŻ za…Konstrukcja opisu dzieła sztuki opis dzieła sztuki rozebranie obrazu na elementy pierwsze Kontrasty na obrazie opis obrazu opinie o dziele sztuki jak opisać działo sztuki Komentarze (1) Brak komentarzy Dodaj komentarz2. Opis obrazu ma trzy akapity: a) wstęp - co obraz przedstawia. b) rozwinięcie - szczegóły. c) zakończenie - moja opinia i nastrój obrazu. Myślę, że to wystarczy do napisania nie długiego, ale bogatego w odpowiednio dobrane słowa.- wstep kim jest autor obrazu? kiedy powstało dzieło i w jakich okolicznościach? - rozwinięie pierwszy plan, drugi plan, tło barwy, nastrój - zakończenie jaka jest twoja ocena obrazu? czy ci się podoba i dlaczego? jak będziesz jeszcze coś chciała/chciał po pisz do mnie a postaram się odpisaćOdkąd pamiętam, zawsze marzyłem o tym, aby mieć psa. Po nocach śniły mi się owczarki niemieckie, rottweilery, czasem bernardyny. Jednak rodzice mówili, że nie mamy warunków, by trzymać w domu tak dużego psa - a w sumie to żadnego psa, bo przecież pies to obowiązek, zaś my nie mamy na to czasu.W Paryżu w Luwrze znajduje się studium do obrazu z Waszyngtonu, o wymiarach 25,6 x 14,9.

Szkic niewiele różni się od późniejszego dzieła.

Na lewej ścianie nie ma okna, przez które pada promień światła i na którym wisi krucyfiks, a drzwi są przesunięte w kierunku środka obrazu. Interpretacje i nawiązaniaPrzedstaw najważniejsze elementy (przedmioty, obiekty) organizujące przestrzeń obrazu. Określ relacje między detalem (gest, przedmiot, kształt) a tym, co ogólne (wymowa całości dzieła). Głębia. Opisz pierwszy plan, drugi plan i dalszy plan. Zanalizuj tło obrazu.Należy przedstawić wszystko to co widzimy na obrazie, przedstawiając go od rzeczy najbardziej widocznych, pierwszego planu, aż po rzeczy najmniej istotne znajdujące się na tle „akcji" obrazu. Kolejnym elementem, który warto przedstawić w interpretacji obrazu jest cały pakiet informacji na temat tematu, który porusza dany obraz.Wymowa obrazu opiera się głównie na środkach wyrazu malowanej postaci, kolorach i prowadzeniu pędzla. Pierwszy plan ukazuje groteskową postać w nienaturalnych kolorach, która nie może być wizją postaci realnie istniejącej. Munch, opuszczając swoje duchowe wnętrze, wizualizuje bezradną stronę życia: strach i Apokalipsę. Siła .Opis obrazka jest jednym z najważniejszych zadań maturalnych podczas ustnej matury z j. angielskiego. Co za tym idzie każdy maturzysta powinien mieć to zadanie opanowane do perfekcji. Jeżeli maturę mamy już dawno za sobą (albo przed sobą:-) ) to lekcja dot.

opisu obrazka również nam się przyda ponieważ nauczymy się dzięki niej .Vincent van Gogh „Słoneczniki" -.

Vincent van Gogh przebywał wówczas w Arles na południu Francji.Vincent van Gogh wielokrotnie powracał do tych samych krajobrazów, scen, twarzy czy przedmiotów. Wiele jego prac opartych jest na jednym motywie, powielanym w różnych ujęciach.Analiza i opis obrazu Jana Matejki „Stańczyk". Stańczyk to ważna część kompozycji, drugi plan to tylko tło podkreślające powagę postaci. Siedzi ona .obrazu •Zamknięta - elementy zamykają się w ramie obrazu, są ograniczone umowną ramą złożoną z innych elementów •Statyczna - oparta na liniach poziomych i pionowych •Dynamiczna - oparta na liniach diagonalnych (ukośnych) •Elementy umieszczone w centrum obrazu •Elementy są rozproszone w obrazieOpis - jak napisać? Krótkie streszczenie: na samym początku znajdziesz kilka podstawowych informacji o opisie: co to właściwie jest, jakie ten gatunek ma cechy, po co potrzebna jest umiejętność opisywania, jakie ten gatunek pełni funkcje w tekście i jakie mamy rodzaje opisów.Opis obrazka po angielsku krok po kroku. Zacznijmy od samego początku. Opis obrazka nie jest niczym trudnym. Pamiętajmy, by się nim nie stresować - jest to zadanie o tyle przyjemne, iż wszystko, o czym powinniśmy powiedzieć, widnieje tuż przed naszymi oczami.Plan opisu 1.Krótka informacja o dziele i jego autorze (uczniowie mogą wykorzystać notatkę sporządzoną wcześniej oraz następujące informacje): - obraz olejny na płótnie, - powstał w l.

1902 1903, - znajduje się w Muzeum Narodowym w Warszawie.

2.Określenie tematyki obrazu - przedstawia żonę i dziecko malarza na spacerze w .Mehoffer „Dziwny ogród" - interpretacja, opis obrazu Józef Mehoffer rozpoczął pracę nad obrazem „Dziwny ogród" w 1902 roku, dzieło było zaś gotowe w kilka miesięcy później, w roku 1903.Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Opis obrazu. Pokaż wszystkie posty. Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Opis obrazu. Plan (1) Plan dnia (1)Plan opisu obrazu J. Matejki "Portret trojga dzieci" - DO POBRANIA Plan opisu - pytania pomocnicze Słownictwo 1. Kto jest autorem obrazu? polski malarz , Jan Matejko 2.Ten alegoryczny portret został wykonany na desce orzechowej w technice olejnej przy użyciu tempery. Wymiary obrazu to: 54, 7 cm na 40, 3 cm. Jak wykazały badania z 1992 roku pod czarnym tłem tego dzieła kryje się pierwotny szaro-niebieski rysunek, który najprawdopodobniej nie został wykończony przez renesansowego mistrza pędzla.„Upadek Ikara" - opis obrazu Obraz wpisuje się w tematykę mitologiczną, ponieważ przedstawia końcowy epizod historii Ikara. Jednak już na pierwszy rzut oka wydaje się, że postać ta została potraktowana marginalnie.Mar 18, 2013Opis obrazu - podziałMartwa natura - kompozycje złożone z przedmiotów (owoce, naczynia, kwiaty, produkty spożywcze) 32. Opis obrazu - podziałScena rodzajowa - obrazy przedstawiające życie codzienne ludzi, obyczaje, pracę, zabawę 33. Opis obrazu - podział Scena religijna - przedstawia sytuację z Biblii lub mitologii 34.Jak dokonać analizy i interpretacji obrazu? Jak znaleźć klucz do interpretacji obrazu czy innego dzieła sztuki? Takie pytanie stawia sobie zapewne wielu miłośników malarstwa. Postaram się przedstawić poniżej opis i interpretację obrazu współczesnego malarza i pokazać na.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz