• szkolnasciaga.pl

Plan ramowy zbrodni i kary

4 listopada 2022 20:01


Szczegółowy plan wydarzeń Część I 1. Rozmyślanie Raskolnikowa o popełnieniu zbrodni. - przedstawienie postaci głównego bohatera - przybycie Raskolnikowa do Alony Iwanownej w celu oddania zastawu (jest to pamiątka rodzinna: srebrny zegarek po ojcu)Akcja „Zbrodni i kary" toczy się w latach 60. XIX wieku w Rosji, w Petersburgu. Głównym bohaterem powieści jest Fiodor Raskolnikow, młody student prawa, który pod wpływem nowoczesnych lektur oraz własnych przemyśleń tworzy własną filozofię.Potrzebuje plan wydarzeń. Potrzebuje plan wydarzeń "zbrodni i kary".Wszystkie problemy powieści i skupiają się wokół zbrodni, którą on popełnił i kary, jaką zgotowało mu jego sumienie. Czyni to z utworu powieść psychologiczną. Rodion żyje w strasznej nędzy, chodzi w łachmanach, często jest głodny. Jest to przystojny, inteligentny, wrażliwy młodzieniec. Nędza boli go fizycznie i psychicznie.a) rozmowa z Porfirym b) przyznanie się do zabójstwa Mikołaja c) oskarżenie Soni o kradzież 100 rubli d) wyjawienie Soni sekretu o zabójstwie e) sugerowanie przez Porfirego przyznania się do zbrodni f)samobójstwo Swidrygajłowa g) przyznanie o zabójstwie na policji 8.28. Raskolnikow wyznaje Soni, że to on zabił Alonę i Lizawiete, Sonia obiecuje że nie opuści Rodiona, zachęca go do przyznania się i odbycia kary. Nie potępia Rodiona. Sonia ofiarowuje krzyżyk Rodionowi.

Macocha Soni, Katarzyna popada w obłęd i umiera.

Sędzia śledczy oskarża Raskolnikowa o popełnienie zbrodni. 32.I. Ramowy plan wypowiedzi: 1. Określenie problemu: - powody i metody przedstawiania motywu winy i kary przez twórców. Rozwinięcie: a) Zbrodnia i kara, Fiodor Dostojewski: - historia Rodiona Raskolnikowa, jego stan psychiczny przed i po dokonaniu zbrodni, - przyjaźń Soni i zesłanie na Syberię przyczyną odnowy moralnej Raskolnikowa, - funkcje motywu: ewoluująca psychika, błądzenie .Streszczenie. Akcja „Zbrodni i kary" toczy się w latach 60. XIX wieku w Rosji, w Petersburgu. Głównym bohaterem powieści jest Fiodor Raskolnikow, młody student prawa, który pod wpływem nowoczesnych lektur oraz własnych przemyśleń tworzy własną filozofię.Rozmyślanie Raskolnikowa o popełnieniu zbrodni. - przedstawienie postaci głównego bohatera - przybycie Raskolnikowa do Alony Iwanownej w celu oddania zastawu (jest to pamiątka rodzinna: srebrny zegarek po ojcu)Test ze Zbrodni i kary Zbrodnia i kara - plan wydarzeń części 1. Oddanie przez Raskolnikowa zegarka w zastaw i planowanie zbrodni.Określenie problemu: a. motyw zbrodni i kary częstym motywem w tekstach literackich, b. pytania, na które chcę odpowiedzieć: "Dlaczego ludzie popełniająJak napisać ramowy plan wypowiedzi na maturę? nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćJak napisać .Raskolnikow spotyka tajemniczego człowieka, który oskarża go o morderstwo.Test ze Zbrodni i kary Zbrodnia i kara - plan wydarzeń części 1.

Oddanie przez Raskolnikowa zegarka w zastaw i planowanie zbrodni.

Spowiedź Marmieładowa. Rozmowa z Nastazją - groźba donosu. Opis losu Duni (Eudoksji Romanowny) w liście od matki - Pulcherii .1. Rozmyślanie Raskolnikowa o popełnieniu zbrodni. - przedstawienie postaci głównego bohatera - przybycie Raskolnikowa do Alony Iwanownej w celu oddania zastawu (jest to pamiątka rodzinna: srebrny zegarek po ojcu) 2. Spotkanie Raskolnikowa z Marmieładowem. - historia życia Marmieładowa - list od matki"Zbrodnia i kara" plan wydarzeń. FABUŁA ZBRODNI I KARY 1.Wizyta Raskolnikowa u Alony Iwanownej, starej lichwiarki. Zastawia u niej zegarek po ojcu. 2.W drodze powrotnej Rodion wstępuje do knajpy , gdzie przysiada się do niego Marmieładow były urzędnik. Wygłasza dla niego hymn.Test ze Zbrodni i kary Zbrodnia i kara - plan wydarzeń części 1. Oddanie przez Raskolnikowa zegarka w zastaw i planowanie zbrodni. Spowiedź Marmieładowa. Rozmowa z Nastazją - groźba donosu. Opis losu Duni (Eudoksji Romanowny) w liście od matki - Pulcherii Raskolnikow. Obrona prostytutki. Razumichin niespotkany przez Raskolnikowa.FABUŁA ZBRODNI I KARY 1.Wizyta Raskolnikowa u Alony Iwanownej, starej lichwiarki. Zastawia u niej zegarek po ojcu. 2.W drodze powrotnej Rodion wstępuje do knajpy , gdzie przysiada się do niego Marmieładow były urzędnik.Motyw dobra i zła w człowieku na przykładzie „Zbrodni i kary" Motyw snu w „Zbrodni i karze" Jak rodzą się zbrodniarze? Omów temat odwołując się do „Zbrodni i kary" Dostojewskiego „Zbrodnia i kara" - plan wydarzeń; Streszczenie „Zbrodni i kary"Potrzebuje plan wydarzeń.

Potrzebuje plan wydarzeń "zbrodni i kary".

Tylko jakiś taki nie bardzo szczegółowyRamowy plan wydarzeń, Fiodor Dostojewski - Zbrodnia i kara - streszczenie, opracowanie klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki ☰ Jesteś w: Zbrodnia i karaFiodor Dostojewski - Zbrodnia i kara - streszczenie, opracowanie. Fiodor Dostojewski, pisząc Zbrodnię i karę, nie przypuszczał, że stworzy arcydzieło, które przyniesie mu sławę i niemal natychmiast zaliczone zostanie do klasyki literatury światowej.Omów temat odwołując się do „Zbrodni i kary" Dostojewskiego „Zbrodnia i kara" - plan wydarzeń; Streszczenie „Zbrodni i kary"Zbrodnia i kara (F. Dostojewski) Rodzaj literacki: epika Gatunek literacki: powieść psychologiczna Okoliczności i czas powstania. Zbrodnia i kara powstała w latach 1865-1866.III Ramowy plan wypowiedzi: 1. Wst ę p. • Wprowadzenie do tematu. • Istniej ą ró ż ne definicje poj ę cia winy i kary. • Wina i kara s ą nieodł ą cznym elementem woluminów z ró ż norodnych epok literackich.Przykładowy ramowy plan wypowiedzi Temat: Motyw zbrodni i kary w tekstach literackich. Omów wybrane przykłady i uzasadnij swój wybór. Ramowy plan wypowiedzi: 1. Określenie problemu: a. motyw zbrodni i kary częstym motywem w tekstach literackich, b. pytania, na które chcę odpowiedzieć: "Dlaczego ludzie popełniająGłównym bohaterem „Zbrodni i kary" jest Rodion Raskolnikow, 23-letni student z zubożałej rodziny. Jest on człowiekiem inteligentnym, choć nie dokształconym, gdyż z powodu braku pieniędzy musi zrezygnować ze studiów. Jako człowiek posługujący się rozumem, Rodion dużo myśli i analizuje.(2/2) Szczegółowy plan wydarzeń, Fiodor Dostojewski - Zbrodnia i kara - streszczenie, opracowanie. 2 Przesłanie „Zbrodni i kary. • Ramowy plan wydarze .Plan ramowy to zwykły plan np. 1.Marysia poszła do szkoły 2.Była grzeczna w szkole 3.Wróciła zadowolona do domu to były przykłady nr1 a szczegółowy to literki a) b) c) i co spodobały sie przykłady jak tak to daj mi naj!Na polski, zadanie domowe.na temat prezentacji, takie jak wykorzystana bibliografia czy ramowy plan wypowiedzi. Konspekt to przepustka do zdawania matury ustnej z języka polskiego. Konspekt oddajemy poloniście (bądź innej osobie, którą wskaże dyrektor szkoły) najpóźniej na tydzień przed terminem egzaminu.Mar 18, 2015Wyszło tak dużo pierdolenia, że nawet nie zdążyłem sobie żadnych kanapek zrobić ani marchewki obrać :c Rozwiązanie konkursu na początku następnego odcinka. K.Jak przygotować ramowy plan wypowiedzi? plan nie podlega ocenie, ma służyć Tobie! Dlatego buduj krótkie zdania i równoważniki zdań zamiast zdań siedmiokrotnie złożonych, pamiętaj, że plan ma Ci pomagać, a nie przeszkadzać. zapisz w planie wszystkie informacje, które łatwo wylatują Ci z głowy: trudneJan 17, 2016Przedstawiamy streszczenie "Zbrodni i kary" Fiodora Dostojewskiego. Ponadto zapraszamy na stronę gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz