Charakterystyka achillesa i hektora w punktach

3 października 2019 14:56


W odróżnieniu od Achillesa był dobrym obywatelem, ponieważ nie zapierał się w walce .Dla swojej rodziny był dobrym mężem i ojcem. Zginą w pojedynku z Achillesem, opuszczony przez bogów, gdy okazało się, że losy obu bohaterów zważone zostały na wadze przez Zeusa wskazując na nieuchronną śmierć Hektora.Postać niejednoznaczna, którą targają sprzeczne namiętności. W kulminacyjnym punkcie dzieła zwycięża w pojedynku Hektora i zabija go. Sam jednak również ginie, nie dożywszy końca wojny trojańskiej, trafiony strzałem z łuku w piętę - najsłabszy punkt jego ciała. Tego wydarzenia akcja Iliady już jednak nie obejmuje.81% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora; 82% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa. Niestety nie znalazłam tu żadnych informacji na temat wyglądu bohatera < a to one są mi najbardziej potrzebne. W charakterystyce także powinny się zanajdować> 13.10.2011 (13:50)Achilles zawsze wyżej od życia cenił honor i sławę, stale ulegał swemu gwałtownemu temperamentowi. Achilles padł z ręki Parysa (wspieranego przez Apolla) pod murami Troi, o czym mówi już akcja samej Iliady. W starożytnej Grecji uważany był nawet za półboga, na jego cześć wznoszono świątynie.Przydatność 80% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora. W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie- Achilles i Hektor.

Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.

Achilles był synem Peleusa i Tetydy.charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia. Charakterystyka Hektora w formie skargi skierowanej do Zeusa. zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty .Zadanie: charakterystyka porównawcza achilesa i hektora Rozwiązanie: achilles i hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów greków i Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Czego wynikiem była walka achillesa i hektora? 2010-10-06 19:22:36; Kto mi poda cechy charakteru Hektora i Achillesa? 2010-11-02 10:06:38; Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora? 2010-09-26 19:30:04; Język polski. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora. 2010-09-24 17:52:09Przedstaw rycerzy Hektora i Achillesa odwołując się do fragmentu pieśni 22 Iliady Homera(pojedynek Hektora z Achillesem). Charakterystyka Hektora w formie skargi skierowanej do Zeusa. zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj .Zanurzając go w rzece trzymała go za piętę, stąd jest to jedyny słaby punkt Achillesa.

Hektor nie mógł poszczycić się boskim pochodzeniem, był za to synem króla.

Obaj herosi słynęli z niezwykłego męstwa, piękna, siły i waleczności. Obaj wspaniale walczyli, każdy w obronie swojej ojczyzny, każdy z nich gotów oddać za nią .Prośba Nestora do Patroklosa o skłonienie Achillesa do udziału w walce. Walka o mur, bitwa przy okrętach. Błaganie Patroklosa o pomoc Achillesa dla Achajów. Założenie zbroi Achillesa przez Patroklosa i jego śmierć z ręki Hektora. Rozpacz Achillesa, opłakiwanie zmarłego druha. Prośba Tetydy do Hefajstosa o wykucie zbroi dla syna.Achilles i Hektor to dwaj wielcy rycerze antycznego świata uwiecznieni przez Homera w „Iliadzie". Należą oni do wrogich wobec siebie obozów: Achilles jest Grekiem, który wraz z towarzyszami rusza na Troję. Hektor z kolei, jako syn Priama, króla Troi, broni oblężonego przez nieprzyjaciół grodu.W fragmencie epopei Homera - „Iliadzie", w której to pojedynek toczy dwóch herosów, zauważamy dwa zupełnie odmienne charaktery. Bohaterami są Achilles oraz Hektor, którzy z początku wydają się do siebie podobni, gdyż obaj są mężni, silni, obaj są nadprzyrodzonymi wojownikami.1. Spór Agamemnona i Achillesa o branki - Chryzeidę i Bryzeidę.2. Gniew Achillesa - odmowa udziału w walce przeciw Trojanom.3. Rozpoczęcie walk.4. Pojedynek Parysa z Menelaosem - zerwanie przymierza.5.

Pożegnanie Hektora z żoną.6.

Pojedynek Hektora z Ajasem.7. Atak Trojan na flotę Achajów.8.Achilles był synem Tetydy- morskiej boginki (więc był półbogiem) i króla Peleusa. Tetyda po urodzeniu Achillesa wykąpała go w rzece Styks, aby go uodpornić na wszelkie rany i zapewnić nieśmiertelność. Jednak Tetyda o jednym zapomniała: trzymała go za piętę, która była jego jedynym słabym punktem. Achilles był greckim .Rozpętałą się walka w której mimo wielkiej przewagi Achillesa, Hektor wykazuje się dzielnością i odwagą. "A teraz dosięgła mnie Mojra. Jednak nie padnę bez walki, a w śmierć nie odejdę bez sławy" - postanawia do końca heroicznie walczyć na chwałę ojczyzny, niedługo potem ponosi klęskę.Achilles i Hektor - charakterystyka i ocena bohaterów wojny trojańskiej Nie ma za pewne osoby, która nie słyszałaby o przepięknym, osławionym w bojach, męskim Achillesie. To postać, która tchnie wielkością, szlachetnością, odwagą, ale też której nieobce były uczucia nienawiści czy mściwości.Homer „Iliada" - charakterystyka Hektora. Hektor - obok Achillesa - jest jednym z głównych bohaterów napisanego przez Homera eposu heroicznego, „Iliady". Dzieło to opisujące fragmenty wojny trojańskiej, skupia się przede wszystkim na gniewie Achillesa, jednak nie pomija osoby .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to jedni z bohaterów ,,Iliady Homera.

Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach.

Achilles był Grekiem, synem bogini morskiej Tetydy i Peleusa. Hektor zaś pochodził z Troi. Jego ojcem był król trojański Priam , a matką Hekabe. Achilles był ulubieńcem .materiały do charakterystyki Achillesa i Hektora - Strona 2. Zanurzając go w rzece trzymała go za piętę, stąd jest to jedyny słaby punkt Achillesa. Hektor nie mógł poszczycić się boskim pochodzeniem, był za to synem króla. Obaj herosi słynęli z niezwykłego męstwa, piękna .II. charakterystyka bohaterów. 1.przejdź do szczegółowej charakterystyki Achillesa i Hektora. W tym celu wykonaj polecenia i odpowiedz na pytania: a)wypisz epitety, którymi są określani obaj bohaterowie. b)opisz cechy zewnętrzne Achillesa i Hektora.Jest odpowiedzialny. Hektor to prawy i szlachetny wojownik. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Tak więc, Achilles prosi matkę, by pomściła jego zniewagę i żeby Achajowie nie mogli wygrać bitwy bez jego pomocy. Achilles miał świadomość swojej siły, gdyż w dzieciństwie matka wykąpała go w rzece Styks, co dało mu ponadludzką moc. W trakcie kąpieli trzymała go jednak za piętę, która - jako jedyna - stała się jego słabym punktem.Achilles ginie, zraniony w piętę - jedyny podatny na zranienia punkt ciała.

Charakterystyka: Achilles jest zdolny do głębokich i silnych uczuć - przyjaźni (z Patroklosem), rozpaczy.

Jest ambitny i niezależny, z .Achilles - jako heros, pewien zwyciestwa w walce byl nieczulym, bezlitosnym zabójca. Cechuje go mestwo i walecznosc. Troszczyl sie o swój honor i pragna slawy posmiertnej. Jest on postacia wyolbrzymiona, mityczna, a losem jego kieruje przeznaczenie co ukazane jest w scenie, w której na wage rzucone zostaly losy Hektora i Achillesa.Charakterystyka zewnętrzna. Młody, wprawiony w walce mężczyzna. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama. Charakterystyka wewnętrzna. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów. Jest mężnym i odważnym .Bogini mądrości wspiera jednak Achillesa. Walka odbywa się na włócznie, a w końcu na miecze. Zwycięża Achilles, godząc Hektora w szyję. Mimo próśb Hektora, jego przeciwnik nie pozostawia ciała w spokoju, a przywiązuje je do kół rydwanu i jeździ dookoła Troi. Księga XXIII. Igrzyska na cześć Patroklosa.3. Ucieczka Hektora przed Achillesem wokół Troi. a) trzykrotne okrążenie miasta. Spotkanie Hektora i Achillesa z Dzeusem 5. Dzeus rzuca dwa losy śmiercci - Achillesa i Hektora 6. Hektor wyzywa Achillesa 7. Achilles rzuca włócznią w Hektora, lecz chybi 8. Zacięta walka na miecze 9. Achilles trafia Hektora w szyję 10.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa W tej pracy będę analizował bohaterów Iliady, a dokładniej pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem. Ten fragment ma bardzo duże znaczenie w całym dziele. Obaj herosi byli wzorami idealnego rycerza, lecz bardzo się między sobą różnili.Achilles jest synem Peleusa i boginki Tetydy. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie. Zanurzając go w rzece trzymała go za piętę, stąd jest to jedyny słaby punkt Achillesa. Hektor nie mógł poszczycić ..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz