• szkolnasciaga.pl

Interpretacja usg tarczycy

10 grudnia 2019 07:46


Widoczne zmiany w badaniu USG tarczycy raczej sugerują guzki typu zwyrodnieniowego (wole wieloguzkowe tarczycy).Są to zmiany łagodne i raczej nie budzą niepokoju (bez cech atypowości w badaniu USG i poniżej 1 cm średnicy). Jednak taki wynik należałoby skonsultować z endokrynologiem.Radziłbym przed konsultacją z endokrynologiem zrobić badanie poziomu hormonów tarczycy we krwi .Moje USG tarczycy, proszę o interpretację. Tarczyca dwupłatowa z zachowana cieśnią o średnicy 4mm. Płat prawy o wymiarach 23x20x36. Płat lewy 25x16x32mm. Dość jednorodna echostruktura miąższu tarczycy, ze słabo odgraniczoną, heteroechogenną zmianą ogniskową w dolnej części lewego płata o wymiarach 13x10x20 oraz drugą o wym. 5x4.5mm.Zmiany opisywane w USG tarczycy są zmianami raczej typu zwyrodnieniowego, czyli jest to tzw. wole guzkowe tarczycy.W takim wypadku zaleca się biopsję cienkoigłową największych guzków (powyżej 1 cm) celem dokładnej oceny czym są te guzki. Dopiero wynik badania cytologicznego może służyć do kwalifikacji co do dalszego postępowania.USG tarczycy - przebieg badania. Nieinwazyjne badanie obrazowe wykonywane bardzo często w celu uwidocznienia zmian w tarczycy to USG tarczycy. Za jego pomocą można określić wielkość gruczołu, uwidocznić zmiany ogniskowe tarczycy oraz wybrać miejsce odpowiednie do biopsji cienkoigłowej.USG tarczycy pozwala także na różnicowanie charakteru zmian guzowatych powstałych w obrębie gruczołu.

USG tarczycy - przygotowanie.

Do USG tarczycy nie trzeba przygotowywać się w żaden szczególny sposób. Warto mieć za to ze sobą wyniki innych badań - na przykład poprzedniego USG, poziomu hormonów we krwi lub scyntygrafii tarczycy.Interpretacja badania USG tarczycy i przytarczyc - odpowiada Lek. Magdalena Pikul; Czy to może być coś groźnego? - interpretacja USG tarczycy - odpowiada Redakcja abcZdrowie; USG tarczycy i wyniki badań hormonów tarczycy u 23-latki - odpowiada Lek. Krzysztof Szmyt; Jak interpretować wynik USG tarczycy u osoby przed wizyta u lekarza?Wczoraj robiłam usg tarczycy.Tarczyca prawidłowa.Prawy płat o objętości 5,5cm3,lewy 6,3cm3,grubość cieśni 4mm.W prawym płacie w części centralnej trzy zmiany ogniskowe hipoechogeniczne o śr.do 3mm.W lewym płacie zmiana ogniskowa hipoechogeniczna ze zwapnieniami o wymiarach 15x11x16 mm.Proszę o interpretację.Interpretacja Wyników Usg Tarczycy. Ostatnio wykonałam USG tarczycy i trochę mnie on niepokoi. Wynik badania: cieść tarczycy o grubości 3 mm. V tarczycy=16.71ml. W bocznej części pląta prawego widoczny jest hyperechogenny lity guzek o wym12x13 mm. Zmiana otoczona jest bezechowa obwódka .Zmiany usg tarczycy mogą wskazywać na proces autoimmunologiczny, inne mogą wskazywać na łagodne guzki, a jeszcze inne mogą sygnalizować raka tarczycy. Dlatego też dla osób z Hashimoto rekomenduję wykonanie usg tarczycy, szczególnie odnosi się to do kobiet w okresie rozrodczym.

Test na obecność odwrotnego hormonu T3Tarczycy niepowiększona o jednorodnym echogramie miąższu bez zmian.

Duże naczynia szyjne prawidłowe .Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych szyi. Usg zrobione gdy lekarz rodzinny stwierdził niedoczynność tarczycy na podstawie wyników badań z krwi. Bardzo proszę o interpretację powyższych wyników.Bardzo proszę o interpretację wyniku USG tarczycy: Tarczyca w całości niejednorodna, symetryczna, poza zmianami ogniskowymi normoechogenna, prawidłowo unaczyniona. Płat prawy o wymiarach 1,7x2,0x4,7 cm w części środkowej zmiana torbielowata o wym. 0,4x0,3x0,5 cm. Płat lewy o wymiarach 1,6x2,1x4,4 cm w dolnym biegunie drobna zmiana torbielowata o sr. 0,3 cm. Cieśń 0,4 cm.Witam czy ktoś mógłby mi wyjaśnić opis usg? Mam 24 lata i od roku , odkąd urodziłam synka zmagam się z nadczynnoscia tarczycy. Wyniki były bardzo wysokie , ft3 wynosiło ponad 30. Aktualne wyniki badań z lutego TSH 1,42 FT3 2,83 FT4 1,24.Interpretacja wyniku badania ultrasonograficznego tarczycy jest nie lada wyzwaniem. Skomplikowane medyczne nazewnictwo często jest przeszkodą nie do pokonania dla większości pacjentów. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć co może oznaczać wynik Twojego badania i jaki może mieć wpływ na dalsze postępowanie to ten artykuł jest dla ciebie!USG tarczycy umożliwia ocenę, rozmiaru, kształtu, położenia i struktury tego narządu.

To badanie wykonywane w celu rozpoznania chorób tarczycy.

Sprawdź, kto powinien wykonać USG tarczycy.Dzień dobry, Proszę i interpretację USG tarczycy - tarczyca dwupłatowa,położona prawidłowo.Płat prawy obj.7,8 ml,pLat lewy obj.6,5 ml Cieśń gubości 4mm. W płacie lewym dwie zmiany hipoechogeniczne o ś. 3 i 5 mmW prawym płacie zmiana o charakteze guzka litotorbielatowego o śr.5mm.Bardzo proszę o interpretację mojego USG. Robiłam je ze względu na podejrzenie Hashimoto. Obecnie hormony mam w normie , bo biorę Euthyrox, przed lekami moje TSH było 5,32 (norma do 4,20) antyTPO było nieznacznie podwyższone 57 (norma do 34)Niewielkie podwyższenie poziomu wcale nie musi o niczym świadczyć, bowiem niekiedy zdarza się ludziom zdrowym. A ponieważ zapalenie tarczycy może być zdiagnozowane podczas oznaczenia poziomu TSH czy nawet USG tarczycy, oznaczanie przeciwciał Anti-TPO nie zawsze jest konieczne.Witam! zrobiłem USG tarczycy i proszę o pomoc w interpretacji wyniku: Tarczyca dwupłatowa, położona typowo, niepowiększona, z prawidłowym przepływem przerz miąsz tarczycy, bez zmian ogniskowych. Interpretacja wyników USG tarczycy i TSH, FT3 i FT4witam czy moglabym prosic o interpretacje wynikow usg tarczycy poniewaz pierwsza wizyte u endokrynologa mam dopiero za pol roku. objawami z jakimi zglosilam sie do laryngologa ktory skierowal mnie na usg to chrypa od przeszlo pol roku i nocne zlewne poty niezalezne od temperatury w pokoju.

wynik usg: ciesn szerokosci 3mm prawy plat o wymiarach 24/20/58mm lewy plat o wymiarach 19/19/53mm.

Poproszę o interpretację wyników. Tarczyca położona w miejscu typowym nie schodzi dolnymi biegunami poza wcięcie mostka. Echogeniczność miąższu całego gruczołu .hashi-tess Re: Usg tarczycy proszę o interpretację 17.02.12, 11:35 na razie dołóż tylko 12,5mg i obserwuj się, aby zobaczyć czy coś się zmienia w Twoim samopoczuciu. .Witam, chcę zadać pytanie, może ktoś mi coś objaśni, bo sama to nie wiem co o tym myśleć. Mam 35 lat. Podczas standardowej wizyty u ginekologa, miałam robione usg, w tym tarczycy i mój gin coś tam zobaczył i skierował mnie goInterpretacja wyników USG tarczycy Pomoże ktoś maciej-pryga 20.03.17, 17:59. Tarczyca powiększona o niejednorodnej i globalnie obniżonej echogenicznosci bez zmian ogniskowych. Wyniary płatów Płat prawy 20mm x 25mm x 57mmZ tego powodu USG tarczycy może być z powodzeniem wykonywane na kobietach w ciąży. Przed przeprowadzeniem badania wystarczy tylko zadbać o higienę szyi. Ponadto należy zabrać ze sobą opisy wcześniej wykonywanych analiz. Warto zauważyć, że USG tarczycy jest badaniem uzupełniającym dla tzw. scyntygrafii.mynia.3 Re: proszę o interpretacje USG tarczycy 08.09.09, 09:27 Dzięki Rosteda.Amiodaron mam odstawiony już od marca.Przed zastosowaniem amiodaronu wyniki tarczycy były super,miałam od lat 3 guzki,ale się z nimi nic nie działo,robiłam co rok USG.U mnie endo stwierdził wole guzowate .Interpretacja usg tarczycy ~karsz • 18 lutego 2013 14:44. Witam, W piątek miałem wykonane USG tarczycy. Wyniki są następujące: Struktura- normoechogeniczna, Płat prawy: 17 x 22 x 40 mm Płat lewy: 14 x 14 x 40 mm Proszę o interpretację. Odpowiedzi znajdują się poniżejWitam. Proszę o interpretację wyników. Mam 36 lat. Do zrobienia badania USG tarczycy skłonił mnie dziwny ból po prawej stronie szyi występujący co jakiś czas. Badanie USG: Tarczyca symetryczna, niepowiększona, w środkowo-dolnych partiach prawego płata niejednorodna zmiana hypoechogenna, z drobnymi zwapnieniami, wielkości około .Badanie ultrasonograficzne (USG) tarczycy jest najprostszą i najmniej inwazyjną metodą badania tarczycy. Dzięki USG tarczycy można określić wielkość, rozmiar, kształt, położenie i strukturę tego gruczołu, a także stwierdzić, czy są obecne guzki, torbiele lub inne zmiany, których nie można wykryć podczas badania tarczycy dotykiem.Hormony tarczycy w normie. Biopsja nie wykazała cech złosliwych. Poprzednie USG W ciesni przysrodkowej prawego płata tarczycy ognisko normoechogeniczne z drobnymi torbielkami.W lewym płacie tarczycy dwa ogniska hipoechogeniczne z torbielowatymi przestrzeniami o wymiarach 9,9mm oraz 12,0mm..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz