• szkolnasciaga.pl

Charakterystyka postaci pan kleks

2 listopada 2019 23:40






Pan Kleks słynie ze swego roztargnienia i każdego ranka zapomina o tym, co wydarzyło się poprzedniego dnia. Pamięć odzyskuje dzięki magicznemu napojowi. Przez swoich uczniów jest kochany i szanowany, a chłopcy cenią go za dobroć i to, że nigdy się na nich nie gniewa.Pan Kleks jest średniego wzrostu i ani gruby ani chudy, po prostu w sam raz. Pan Kleks ma niezwykłe zdolności, które nabył w czasie nauki u doktora Paj-Chi-Wo. Wszystko czego nauczył go ten niezwykły doktor, Pan Kleks przechowuje zapisane na tabliczkach na trzecim piętrze swojej szkoły.Akademia pana Kleksa - bohaterowie, Ambroży Kleks - charakterystyka Ambroży Kleks jest głównym bohaterem powieści Jana Brzechwy, nauczycielem i wychowawcą chłopców, uczących się w jego Akademii.Pan Ambroży Kleks - charakterystyka • Akademia Pana Kleksa Ambroży Kleks to wychowawca w akademii. Nosi za duże ubrania, najczęściej w postaci długiego surduta, szerokich spodni, kamizelki w kolorze żółtym z olbrzymimi guzikami oraz wielkiej kokardy w miejscu krawata.Pan Kleks jest bardzo pogodnym i miłym człowiekiem. Nie martwi się nigdy za wiele, bo zawsze potrafi rozwiązać trudne sprawy. Chociaż lubi czasem zachowywać się jak małe dziecko, to jest to człowiek poważny i godny zaufania. Ambroży Kleks ma wiele talentów. Potrafi czytać w cudzych myślach i sam lewitować w powietrzu.Gdy oko wraca, pan Kleks wkłada je na miejsce i dzięki temu wie, co się wydarzyło nawet bardzo daleko od niego.

Charakterystyka wewnętrzna Lubi piegi.

Na noc pan Kleks chowa je do złotej tabakiery, a rano przytwierdza je z powrotem. Piegi co czwartek dostarcza golarz Filip.Na specjalne okazje pan Kleks zakładał tabaczkowy frak z zielonymi wyłogami. Codziennie wieczorem pan Kleks młodniał i zmieniał się w niemowlę. Gdy wstawał rano za pomocą pompki powiększającej zmieniał się do normalnych rozmiarów, a dzięki pastylkom na porost włosów przybierał swój normalny wygląd.Charakterystyka pan Kleks Głównym bohaterem powieści ,, Akademia pana Kleksa " Jana Brzechwy jest Ambroży Kleks nauczyciel i wychowawca grupy chłopców uczących się w jego szkole. Pan Kleks ukrywa się pod obszernymi ubraniami, więc nie można dokładnie opisać czy jest gruby, czy chudy.Pan Kleks jest założycielem i jedynym wykładowcą okazałej Akademii, do której trafiają jedynie wyjątkowo bystrzy chłopcy z imionami rozpoczynającymi się na literę „A". Jest on personą niezwykle barwną (dosłownie i w przenośni) i niewiele robiącą sobie z praw przyrody czy logiki.Pan Kleks - charakterystyka. Główną postacią w książce "Akademia Pana Kleksa", napisanej przez Brzechwę, jest niejaki Ambroży Kleks. Jest mężczyzną o średnim wzroście, nie można jednak określić, czy szczupłym, czy grubym, bowiem tego nie widać spod wielu warstw jego ubrania.Pan Kleks jest założycielem i jedynym wykładowcą okazałej Akademii, do której trafiają jedynie wyjątkowo bystrzy chłopcy z imionami rozpoczynającymi się na literę „A".

Jest on personą niezwykle barwną (dosłownie i w przenośni) i niewiele robiącą sobie z praw przyrody czy.

Jest on nauczycielem i wychowawcą chłopców, którzy trafili do jego bardzo nietypowej placówki. Przypatrzmy się tej kolorowej i nieco zwariowanej postaci. Już na początku uderza nietypowość jego stroju. Bardzo luźne spodnie pęcznieją na wietrze niczym balon.Pan Kleks jest średniego wzrostu i ani gruby ani chudy, po prostu w sam raz. Pan Kleks ma niezwykłe zdolności, które nabył w czasie nauki u doktora Paj-Chi-Wo. Wszystko czego nauczył go ten niezwykły doktor, Pan Kleks przechowuje zapisane na tabliczkach na trzecim piętrze swojej szkoły.Pan Kleks to wyjątkowy i wspaniały wychowawca. Prowadził szkołę, do której chciałby uczęszczać każdy uczeń. Był wyrozumiały i bardzo kochał swoich podopiecznych. Pokazywał im, że świat może być kolorowy i ze wszystko zależy od wyobraźni. Bardzo chciałbym spotkać w swoim życiu takiego nauczyciela, jak pan Kleks. strona: 1 2Ambroży Kleks, tytułowy bohater powieści Jana Brzechwy, to postać baśniowa. Ekstrawagancki wychowawca i eksperymentator prowadzi najbardziej niezwykłą akademię pod słońcem. Uczy w niej przedziwnych umiejętności i stosuje niespotykane w szkołach metody.Bohaterowie główni • Ambroży Kleks (bohater główny i tytułowy) - profesor Akademii, posiadający niezywkłe umiejętności • Adaś Niezgódka - 12-letni chłopiec, narrator powieści, jeden z najpilniejszych uczniów Akademii, Bohaterowie drugoplanowi • szpak Mateusz - książę zamieniony w ptaka, którego pan Kleks kupił na targu; uczony szpak ; umiał mówić, ale.Pan Kleks, zdenerwowany zaistniałą sytuacją, szybko wrócił do normalnej postaci, ale nie chciał zobaczyć się z przybyszami.

Rano okazało się, że starszy brat, Anatol, jest rzeczywiście chłopcem, ale młodszy, Alojzy, to lalka, z.

z wydarzeń sportowych), opis postaci, przedmiotu, krajobrazu .Pan Kleks ściąga je każdego wieczoru i ubiera rano, najczęściej omyłkowo przyklejając je w innym miejscu niż znajdowały się poprzedniego dnia. Innym skarbem profesora jest powiększająca pompka, która co dnia pomaga mu powrócić do normalnych rozmiarów, po tym jak nocą uchodzące z niego powietrze przemienia go w małego .Akademia pana Kleksa - książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę i wydana w 1946 roku. Jest to historia dwunastoletniego, niesfornego, rudego Adasia Niezgódki, który zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma czterema innymi chłopcami - wszyscy o imionach zaczynających się na literę A. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza - uczonego szpaka .O północy pan Kleks zaczynał kurczyć się, tracił włosy i brodę. Spał w malutkim posłaniu rano, gdy wstawał używał swej pompki powiększającej, by powrócić do naturalnej postaci, a następnie łykał kilka tabletek na porost włosów. Na pierwsze śniadanie pan Kleks zjadał kilka szklanych kulek , które popijał zielonym płynem.Pan Kleks nosi na sobie szerokie spodnie , które kiedy wieje silny wiatr wyglądają jak balon.

Obszerny Długi surdut koloru czekoladowego lub bordo łączy górę ubioru z dołem.

Ma aksamitną i cytrynową kamizelkę zapinaną na wyjątkowe szklane guziki wielkości Podobna praca 80% Charakterystyka pana Kleksa.Stał się więc na zawsze szpakiem i trafił w ręce Pana Kleksa. Był prawą ręką Ambrożego i pomagał mu w nauczaniu dzieci. Żywił się piegami, potrafił także mówić. Na końcu książki szpak zmienia się w dostojnego i eleganckiego pana i okazuje się być autorem książki pod tytułem „Pan Kleks".Pan Kleks, zdenerwowany zaistniałą sytuacją, szybko wrócił do normalnej postaci, ale nie chciał zobaczyć się z przybyszami. Rano okazało się, że starszy brat, Anatol, jest normalnym chłopcem, ale młodszy to lalka, z wyglądu przypominająca człowieka.piętrze mieszka pan Kleks z Mateuszem, ale tylko w jednym pokoju a wszystkie pozostałe są pozamykane na klucz. Pan Kleks przyjmuje do swojej Akademii tylko tych chłopców. których imiona, zaczynają się na literę A, bo - jak powiada - nie ma zamiaru zaśmiecać sobie głowy wszystkimi literami alfabetu.Pan Kleks kupił go na targu w Salamance. i od tamtej chwili zamieszkał w Akademii. Często zastępował pedagoga w prowadzeniu zajęć dla chłopców. Doktor Paj-Chi-Wo - pochodzący z Chin lekarz, który uzdrowił Mateusza po tym, jak został ugryziony przez władcę wilków.Pan Kleks nosi na sobie szerokie spodnie , które kiedy wieje silny wiatr wyglądają jak balon. Obszerny Długi surdut koloru czekoladowego lub bordo łączy górę ubioru z dołem. Ma aksamitną i cytrynową kamizelkę zapinaną na wyjątkowe szklane guziki wielkości śliwek i sztywny , bardzo wysoki kołnierzyk oraz aksamitna kokarda .Pan Kleks jest osobą bardzo uzdolnioną. Może zawsze z całą dokładnością określić kto, kiedy i o czym myślał, może usiąść na krześle, które powinno być ale, którego wcale nie ma, może z małych przedmiotów robić duże i odwrotnie i na dodatek potrafi unosić się w powietrzu, jakby był balonem.14. Pan Kleks bał się golarza Filipa i dlatego: a) schował się na strych b) zmniejszał się c) głośno krzyczał d) uciekł z akademii 15. W jakim dniu tygodnia uczniowie w akademii mogli robić, co im się podobało? 16. Wymień 3 elementy ubioru Pana Kleksa. Podaj 3 przykłady czarodziejskich sztuczek Pana Kleksa.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz