• szkolnasciaga.pl

Charakterystyka hektora i achillesa

30 grudnia 2019 13:19


Podsumowując, obu bohaterów cechuje męstwo i waleczność. Obydwaj także troszczyli się o swój honor i pragnęli sławy pośmiertnej. Są oni postaciami wyolbrzymionymi, mitycznymi, a losem ich kieruje przeznaczenie co ukazane jest w scenie, w której na wagę rzucone zostały losy Hektora i Achillesa.Charakterystyka zewnętrzna. Młody, wprawiony w walce mężczyzna. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama. Charakterystyka wewnętrzna. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów. Jest mężnym i odważnym .76% Charakterystyka Hektora i Achillesa; 85% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa. 85% Charakterystyka Achillesa - wiadomości zebrane w jedną całość, dotyczącą tematu, zaczerpnięte z innych prac; 83% Charakterystyka Achillesa. 85% Charakterystyka AchillesaCharakterystyka Achillesa - postać "Iliady" Homera. charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Na podstawie fragmentu Iliady Homera scharakteryzuj Ahillesa i Hektoa Z fragmentu Iliady wynotuj cytaty,charakteryzujące Achillesa i Hektora.85% C.Okazuje litość, pozwala zabrać i pogrzebać ciało Hektora. Dla Achillesa ważną, decydującą o jego losie wartością jest duma oraz chęć uzyskania nieśmiertelnej sławy.Przydatność 80% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie- Achilles i Hektor.Jest on rycerzem.

Głównymi bohaterami „Iliady" Homera są Achilles i Hektor.Charakterystyka Achillesa i Hektora .W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie Achilles i Hektor Achilles walczył po stronie obozu greckiego a Hektor jako obrońca. w której na wagę rzucone zostały losy Hektora i Achillesa. charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Charakterystyka .Charakterystyka .83% Charakterystyka Hektora,bohatera z "Iliady"Homera; 82% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady". 82% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora; 84% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa. 86% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.porównanie Hektora i Achillesa Charakterystyka porównawcza Achilesa i Hektora Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie --Przydatność 75% Charakterystyka Achillesa i Hektora. Achilles był synem Peleusa i Tetydy.

W przepowiedniach wróżbici przepowiadali ,że bez niego Troja nie będzie zdobyta.

Matka przebrała go za królewnę i ukryła na dworze króla Likomendesa ,ale sprytny Odyseusz poznał się na podstępie. Książę był bardzo młody, delikatnej urody.Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął. Zabity przez Achillesa, który w ten sposób pomścił śmierć Patroklosa, którego wcześniej zgładził Hektor. Jego ciało zostało zbezczeszczone przez Achillesa.Achilles jest synem Peleusa i boginki Tetydy. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie. Zanurzając go w rzece trzymała go za piętę, stąd jest to jedyny słaby punkt Achillesa.Sam jednak również ginie, nie dożywszy końca wojny trojańskiej, trafiony strzałem z łuku w piętę - najsłabszy punkt jego ciała. Tego wydarzenia akcja Iliady już jednak nie obejmuje. Charakterystyka zewnętrznaPrzydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".Hektor był synem Hekuby i Priama. Równiez był to potężny mężczyzna, ale jego twarz nie była już tak kobieca, jak ta Achillesa. Był wspaniałym, a przede wszystkim uczciwym i prawym przeciwnikiem w boju.

Nie bał się zmierzyć z samym słynnym Achillesem i nawet przez moment nie pokazał, że się go lęka.Aby.

Poczynaniami Achillesa także rządzi fatum, z którym nie ma jak walczyć - najpierw traci Bryzeidę, potem Patroklesa. Ostatecznie także zginie, trafiony strzałą w piętę, i podzieli los swojego przeciwnika Hektora.Ojciec Hektora włożył żałobne szaty, zebrał bogate dary i wyruszył samotnie do obozu wroga, by błagać Achillesa o wydanie zwłok syna. Widok złamanego bólem starca wzruszył bohatera, który przypomniał sobie własnego ojca. Wydał Priamowi zwłoki Hektora i obiecał dziesięciodniowy rozejm, by można było odprawić pogrzeb.Umierając poprosił Achillesa, aby nie bezcześcił jego ciała, ale zgodnie ze zwyczajem rycerskim oddał je jego rodzicom, biorąc za nie okup. Jednak okrutny Achilles powiedział, że ciało przegranego rozszarpią psy. Achilles postąpił okrutnie z ciałem poległego Hektora, które przywiązał do rydwanu i ciągał po ziemi.Achilles - charakterystyka. jakim obdarzył Achillesa Homera, brzmi "szybkonogi". Nie pochwalam tego, że Achilles bezcześci zwłoki Hektora, ale on po .Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku. Epos ten składa się z dwudziestu czterech pieśni opisujących ostatnie czterdzieści dni, trwającej dziesięć lat wojny pomiędzy Trojanami i Grekami.Achilles i Hektor- charakterystyka porównawcza bohaterów ,,Iliady" Homera.

Losy Hektora i Achillesa były zaznaczone przez przeznaczenie , ich śmierć w .Czasami jednak miał chwilę.

Po walce i zbezczeszczeniu zwłok Hektora przyjechał ,,pod osłonom nocy" do Achillesa Priam - król Troi i ojciec bohatera trojańskiego, aby wykupić od niego zwłoki syna. ,,Achilles wzruszył się. Dwie łzy ściekły po młodych policzkach."Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to jedni z bohaterów ,,Iliady Homera. Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach. Achilles był Grekiem, synem bogini morskiej Tetydy i Peleusa. Hektor zaś pochodził z Troi. Jego ojcem był król trojański Priam , a matką Hekabe. Achilles był ulubieńcem .W fragmencie epopei Homera - „Iliadzie", w której to pojedynek toczy dwóch herosów, zauważamy dwa zupełnie odmienne charaktery. Bohaterami są Achilles oraz Hektor, którzy z początku wydają się do siebie podobni, gdyż obaj są mężni, silni, obaj są nadprzyrodzonymi wojownikami.Charakterystyka Hektora Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika. Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.Jest to przede wszystkim ból i smutek po uprowadzeniu jego branki Bryzeidy, którą prawdziwie kocha oraz rozpacz po stracie ukochanego przyjaciela, Patroklesa. Wrażliwość herosa ujawnia się także, gdy przychodzi do niego król Priam, prosząc o oddanie zwłok zabitego przez Achillesa Hektora.Charakterystyka Achillesa i Hektora! -stosunek Bogów do bohatera -wygląd cechy, postawa -stosunek do przeciwnika do walki -stosunek do przeciwnika po śmierci TRZEBA TO UWZGLĘDNIĆ! JEST TO Z JAKIEGOŚ OPOWIADANIA Z KSIĄZKI Z POLSKIEGO to o Troi i ogolnie ale nie pamietam jak to sie nazywało bo nie mam ksiązki to ejst 1 gimnazjum .Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa 2013-09-22 17:31:43; Czego wynikiem była walka achillesa i hektora? 2010-10-06 19:22:36; Kto mi poda cechy charakteru Hektora i Achillesa? 2010-11-02 10:06:38; Jakie są wspólne cechy wyglądu, zachowania, charakteru Achillesa i Hektora? 2010-09-26 19:30:04; Język polski.Charakterystyka porównawcza hektora i achillesa. aaaaaaaa na jutro musze oddać co najmniej 2 stronową prace na ten temat POMOCYW czasie wojny trojańskiej zabił Patroklosa (myślał, że to Achilles, którego zbroję miał na sobie Patroklos), za co w odwecie zginął z ręki Achillesa pod murami Troi. Nawoływania rodziny Hektora do jego powrotu do twierdzy opisuje Lament Andromachy autorstwa Homera..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz