• szkolnasciaga.pl

Charakterystyka hektora i achillesa na podstawie iliady

5 października 2019 19:10






85% Charakterystyka Hektora,bohatera z "Iliady"Homera; 80% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady". 81% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora; 82% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa. 86% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.Charakterystyka zewnętrzna. Młody, wprawiony w walce mężczyzna. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama. Charakterystyka wewnętrzna. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów. Jest mężnym i odważnym .Homer „Iliada" - charakterystyka Hektora Hektor - obok Achillesa - jest jednym z głównych bohaterów napisanego przez Homera eposu heroicznego, „Iliady". Dzieło to opisujące fragmenty wojny trojańskiej, skupia się przede wszystkim na gniewie Achillesa, jednak nie pomija osoby Hektora, który jest postacią zdecydowanie pozytywną.Sam jednak również ginie, nie dożywszy końca wojny trojańskiej, trafiony strzałem z łuku w piętę - najsłabszy punkt jego ciała. Tego wydarzenia akcja Iliady już jednak nie obejmuje. Charakterystyka zewnętrzna. Achilles jest przystojnym i świetnie wprawionym w walce mężczyzną.Charakterystyka Hektora na podstawie księgi XXII "Iliady" Homera Hektor - obok Achillesa - jest jednym z głównych bohaterów napisanego przez Homera eposu heroicznego, „Iliady".

Jest potomkiem króla Troi - Priama i Hekabe.Charakterystyka Hektora („Iliada" Homera) Stwórz ściągę.

Nie obraża się również na Achillesa, że ten podczas ich potyczki bezwstydnie korzysta z pomocy bogów, co świadczy dobrze o jego charakterze. Mityczne myślenie na podstawie mitu o Demeter i Korze;Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady". Głównymi bohaterami „Iliady" Homera są Achilles i Hektor. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Jest odpowiedzialny. Hektor to prawy i szlachetny wojownik. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Głównymi bohaterami Iliady Homera są Achilles i Hektor Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa drugi zaś wywodził się z. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady". charakterystyka porównawcza Achillesa i .• Iliada • Iliada - streszczenie • Iliada - opracowanie • Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza • Inni bohaterowie Iliady • Tarcza Achillesa • Rola bogów w Iliadzie • Umowność, realizm, idealizacja, cudowność Iliady • Iliada jako epos • Narracja Iliady • Geneza wojny trojańskiej • Iliada - plan wydarzeńHomer „Iliada" - charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie wielkiego eposu Homera - „Iliady".

W bitwie trojańskiej mężczyźni działali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles.

2010-09-24 17:52:09; Na podstawie Iliady sporządź sprawozdanie radiowe. Pomorzesz ? 2010-03-11 17:37:02; Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika. 2012-12-17 18:09:24Syn króla Troi - Priama, bohater i wielki, trojański wojownik, mąż Andromachy. Hektor jawi się jako postać szlachetna, honorowa, gotowa do największych poświęceń. Homer opisuje szczegółowo jego liczne czyny na polu walki, m.in. poprowadzenie ataku na flotę Achajów. Hektor jest godnym przeciwnikiem Achill.W fragmencie epopei Homera - „Iliadzie", w której to pojedynek toczy dwóch herosów, zauważamy dwa zupełnie odmienne charaktery. Bohaterami są Achilles oraz Hektor, którzy z początku wydają się do siebie podobni, gdyż obaj są mężni, silni, obaj są nadprzyrodzonymi wojownikami.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to jedni z bohaterów ,,Iliady Homera. Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach. Achilles był Grekiem, synem bogini morskiej Tetydy i Peleusa. Hektor zaś pochodził z Troi. Jego ojcem był król trojański Priam , a matką Hekabe.

Achilles był ulubieńcem .Scharakteryzuj Hektora i Achillesa.

Na podstawie opisu ich pojedynku przedstaw wzorzec wojownika ukazany w Iliadzie. Hektor i Achilles to bohaterowie Iliady, obaj reprezentują swoją postawą cechy prawdziwego wojownika. Obaj mężczyźni wzbudzali podziw nieprzyjaciół swoją tężyzną .Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady". Głównymi bohaterami „Iliady" Homera są Achilles i Hektor. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.2. Z fragmentu rozprawy Marii Ossowskiej wypisz cechy starogreckiego rycerza. Zastanów się, które z nich pasują do Achillesa, a które do Hektora. Wyciągnij wnioski z tego porównania. 3 Wyjaśnij, na czym polega ingerencja bogów w życie bohaterów 'Iliady". a)które bóstwo sprzyja Achillesowi, a które Hektorowi. Uzasadnij dlaczego.Charakterystyka Hektora Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika. Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.Achillesa, mimo jego wad, rekapituluje jednak wiele cech pozytywnych. Wielokrotnie w Iliadzie widzimy jego miłość do najbliższych.

Płacze, gdy Agamemnon odbiera mu jego Bryzidę, co świadczy o jego głębokim przywiązaniu i miłości do.

Jedną z pieśni, która jest przedmiotem mojej analizy jest pieśń XVIII mówiąca o sporządzeniu tarczy Achillesa.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa. Hektor i Achilles to bohaterowie utworu Homera pt. "Iliada". Obaj są odważnymi wojownikami, posiadającymi wiele cech wspólnych, choć też sporo ich różni. Achilles był synem bogini morskiej, Tetydy, i śmiertelnika, Peleusa.W przeciwieństwie do Iliady ,w której dominuje tonacja tragiczna (wiadomo, m.in. z zapowiedzi samego Homera, że zginą główni bohaterowie, Achilles i Hektor, a Troja w końcu zostanie zdobyta),Odyseja jest dziełem optymistycznym: wszystko dobrze się kończy, Odyseusz pomyślnie wraca do ojczyzny.Dwaj rycerze Achilles i Hektor to dwaj wielcy rycerze antycznego świata uwiecznieni przez Homera w „Iliadzie". Należą oni do wrogich wobec siebie obozów: Achilles jest Grekiem, który wraz z towarzyszami rusza na Troję. Hektor z kolei, jako syn Priama, króla Troi, broni oblężonego przez nieprzyjaciół gro.Hektor jest mężny i dzielny, jednakże gdy ma dojść do walki z Achillesem, początkowo zaczyna uciekać, obiegając trzykrotnie mury Troi. Decyduje się jednak na walkę, którą przegrywa, przebity włócznią achajskiego wojownika. Dumny i okrutny Achilles nie zezwala na pozostawienie ciała poległego w Troi i bezcześci je.Achilles miał długie włosy, na wojnie ubrany był w złocistą zbroję i był delikatnej urody, miał przydomek szybkonogi. Kochał matkę i ojca. Achilles chował się na wyspie Lykomendesa. Od tego młodzieńca zależał los wyprawy, albowiem wróżbici zapowiedzieli, że bez niego Troja nie będzie zdobyta.Hektor (gr. Ἕκτωρ Hektōr, łac. Hector) - w mitologii greckiej królewicz i najdzielniejszy bohater trojański; bohater Iliady Homera. Uchodził za syna Priama i Hekabe (Hekuba). Był bratem Parysa, Deifoba i Kasandry oraz mężem Andromachy. Początkowo był przeciwnikiem wybuchu wojny o Helenę.W czasie wojny trojańskiej zabił Patroklosa (myślał, że to Achilles, którego .,,Iliada" to starożytny, składający się z dwudziestu czterech pieśni, epos Homera, powstały na przełomie IX i VIII wieku p.n.e. Epos ten opisuje wydarzenia czterdziestu dni ostatniego, dziesiątego roku wojny trojańskiej, najsłynniejszej wojny starożytnego świata. Wojna trojańska miała swoje źródło w kłótni pomiędzy boginiami, która wybuchła na weselu księcia Peleusza i .Kiedy paśli na górach liczne ojca woły. Matkę, z nim berło w Tebach dziedziczącą społy, Tu z sobą przyprowadził, z innym razem łupem, Później na wolność puścił za drogim okupem. Ale bogini lasów na nie się rozżarła I w domu ojca życie strzałami wydarła. Tyś mi ojcem, tyś matką, kochany Hektorze,Iliada (fragmenty) (Homer) Rodzaj literacki: epika Gatunek literacki: epos Spory na temat autorstwa Iliady i Odysei. Już starożytni spierali się na temat autorstwa obu poematów. Według tzw. separatystów aleksandryjskich (III-I w. p.n.e.) Homer miał być jedynie twórcą Iliady.Pogląd ten odżył na nowo w XIX wieku..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz