Sprawdzian w pustyni i w puszczy pdf

23 października 2019 05:49


Test znajomo ści lektury „W pustyni i w puszczy" 1. Na jakim kontynencie rozgrywa si ę akcja powie ści? • azjatyckim • ameryka ńskim • europejskim • afryka ńskim 2. Jakiej narodowo ści były dzieci- główni bohaterowie ? • Amerykanin i Amerykanka • Polak i Angielka • Portugalczyk i Angielka • Anglik i Polka 3.te przymioty w wysokim stopniu i w znaczne części im właśnie zawdzięczał obecne swe wysokie stanowisko. W roku bił się bez wytchnienia w ciągu edenastu miesięcy. Następnie ranny, wzięty do niewoli i skazany na Sybir, uciekł z głębi Ros i i przedostał się za granicę.W pustyni i w puszczy (H.Sienkiewicz) Akcja powieści zaczyna się w roku 1884 w Port Said rozmową 14-letniego Polaka Stanisława Tarkowskiego i jego towarzyszki, 8-letniej Angielki Nelly Rawlison. Rozmawiają oni o aresztowaniu żony sudańskiego dozorcy Smaina - Fatmy i jej dzieci przez Anglików.W pustyni i w puszczy test dla klasy 5 (rozwiąż, nie musi być cały) I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią. Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też istotnie zostały przyjęte z wdzięcznością.„W pustyni i w puszczy" (lektura obowiązkowa) - test ze znajomości lektury, plik: -w-pustyni-i-w-puszczy-lektura-obowiazkowa-test-ze-znajomosci-lektury.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start! Załóż konto Zaloguj się.

Zaloguj się.

Załóż konto .Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza. Życzę miłego rozwiązywania. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraW pustyni i w puszczy; Test: W pustyni i w puszczy Test z lektury Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy"W pustyni i w puszczy'' Twój wynik: 70 na 70 pkt Dziękujemy za zabawę i udział teście! Banal xD. #XD 02 listopada 2016, z IP: 91.239.246.57. Ej ktoś wie jakie były pytania na sprawdzianie z lektury w pustyni i w puszczy proszę .Test z lektury: „W pustyni i w puszczy". Wklej tę wiadomość w ciągu 26min do 13 komentarzy Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność tego życzenia. Odpowiedz. Zablokuj Zgło. Aktorat mam sprawdzian z tej lektury xd ️😘 .TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ? 1. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ? nie nazywał Jej. bibi i dobre Mzimu. Nie było w powieści Kalego. Nie wiem. Jakimi zwierzęciami byli Saba i King ? Nie było ich w powieści."W pustyni i w puszczy" - test znajmości lektury. wikipedia.org. Henryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test z lektury. Czy pamiętasz perypetie głównych bohaterów, Stasia i Nel? Widget ! Rozpocznij quiz. Podobne działy .W PUSTYNI I W PUSZCZY • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • w pustyni i w puszczy (fragment) czytanie ze zrozumieniem.doc, W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania (bez odpowiedzi).docHenryk Sienkiewicz, "W pustyni i w puszczy" - test znajomości lektury.

Sprawdź, czy wciąż pamiętasz losy Stasia i Nel! Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Rozwiąż test!Szczegółowy sprawdzian ze znajomości lektury " W pustyni i w puszczy". Serwis zamknięty. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.HENRYK SIENKIEWICZ: „W PUSTYNI I W PUSZCZY' 1. Skąd porywacze, idąc przez pustynię, brali żywność i wodę? 2. W jaki sposób dzieci uwolniły się od porywaczy? 3. Jakie miejsce nazwano Krakowem? 4. W jaki sposób dzieciom pomogło spotkanie z geografem Linde? 5. Kto odnalazł i uratował Stasia i Nel na pustyni (ostatni etap .Sprawdzian z lektury "W pustyni i w puszczy" I. Tekst do zadań 1-11 -Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.Test znajomości lektury - W pustyni i w puszczy. Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 36032 razy. Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>> * szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie."W PUSTYNI I W PUSZCZY" _____ imię i nazwisko I. Staś wybrał się do Lindego dopiero następnego dnia w południe, musiał bowiem odespać noc poprzednią.

Po drodze, w przewidywaniu, że chory może potrzebować świeżego mięsa, zabił dwie pentarki, które też.

Sprawdzian przygotowany dla klasy V. Pobierz (doc, 27,0 KB) Podgląd treści. TEST ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY „W PUSTYNI I W PUSZCZY" .Henryk Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy Opracowanie: Anna Murdzek, Joanna Piasta-Siechowicz Scenariusz - plik pdfHenryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy. STRONA 3. 2 Rozdział pierwszy Wiesz, Nel - mówił Staś Tarkowski do swojej przyjaciółki, małej Angielki - wczoraj przyszli zabtie (policjanci) i aresztowali żonę dozorcy Smaina i jej troje dzieci - tę Fatmę, która już kilka razy przychodziła do biura do twojego ojca i do mego.W pustyni i w puszczy ukazywała się w odcinkach w „Kurierze Warszawskim" w latach 1910-1911, po raz pierwszy jako całość została wydana w 1911 roku. Skierowana do młodego czytelnika ukazuje szeroki opis realiów Afryki — jej kultury, konfliktów, a także przyrody.Lista pytań W pustyni i w puszczy Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań /. Jakie nazwisko miała Nel? RawlisonZgłoś błąd; Jak nazywał się Staś? TarkowskiZgłoś błąd; W jakim mieście mieszkali Staś i Nel? w Port-Saidzie|Port-SaidZgłoś błąd Ile lat miał Staś? 14Zgłoś błąd Ile lat miała Nel? 8Zgłoś błądDajcie odpowiedzi do testu z lektury W pustyni i w puszczy. „W pustyni i w puszczy" to powieść: a) historyczna b) podróżniczo-przygodowa c) fantastyczna d) obyczajowa 2. W którym kraju rozpoczyna się akcja powieści? a) Polska b) Anglia c) Egipt d) Sudan 3. Z jakiego powodu Staś i Nel zostali porwani?SPRAWDZIAN ZNAJOMOŚCI LEKTURY 14. Na tę chorobę zachorowała Nel. „W pustyni i w puszczy" 15. Kubwa" - tak w swoim języku Kali nazywał Stasia. Rozwiąż krzyżówkę i odczytaj hasło złożone z liter zapisanych pionowo w 16.W pustyni i w puszczy - test wiedzy. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6. Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. ZAMKNIJ X. Streszczenia.Zobacz quiz: "W pustyni i w puszczy" Henryk Sienkiewicz. Cześć te quizy pomogą wam sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności możecie sobie wybrać książki,lektury,powieści,prozy,a nawet bohaterowie naszych lektur.Oficjalna witryna internetowa szkoły w Olesznie od lat związanej z historią i tradycjami Armii Krajowej. Zawiera historię szkoły i miejscowości, informacje o bieżących wydarzeniach, bogatą fotogalerię. Strona główna Publikacje nauczycieli Testy i sprawdziany W pustyni i w puszczy .Książka do pobrania za darmo w formacie PDF: POBIERZ [PDF] W pustyni i w puszczy do pobrania: INSTRUKCJA JAK POBRAĆ EBOOK Cześć z racji tego, że prowadzimy tę stronę za darmo jedyne co mogliśmy zrobić aby się utrzymać to wprowadzić reklamy. Dlatego przed pobraniem każdego ebooka należy się zarejestrować w programie Empik.W pustyni i w puszczy; Nauka: W pustyni i w puszczy Test z lektury szkolnej z odpowiedziami. Test z lektury Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" REKLAMA. Rozpocznij test Tagi. #wpustyniiiwpusczy #lektury #lekturyszkolne #sienkiewicz #henryksienkiewicz..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz