Kryteria oceny rozprawki i interpretacji utworu poetyckiego zostały zaczerpnięte z Informatora o egzaminie maturalnym z języka polskiego od roku szkolnego 2014/2015, które można pobrać ze strony Centralnej Komisji EgzaminacyjnejKryteria oceny rozprawki i interpretacji utworu poetyckiego zostały zaczerpnięte z Informatora o egzaminie maturalnym z języka polskiego od roku szkolnego 2014/2015, które można pobrać ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnejwybranej przez zdającego, np. rozprawki lub szkicu), wymagającej odniesienia się do tekstu historycznoliterackiego albo teoretycznoliterackiego, albo .Kryteria oceny rozprawki Kryteria Punktacja I TEMAT (0 - 8)* 1. Zgodność pracy z tematem 0 - 1p. Sformułowanie tezy 0 - 1p. Użycie co najmniej trzech trafnych argumentów 0 - 1p. 4.Kryteria oceny rozprawki oraz interpretacji utworu poetyckiego. pisemnego na poziomie rozszerzonym. Wypracowanie (min. 300 słów) DWA TEMATY O WYBORU wypowiedźDokładnie o godzinie 9.00 w liceach oraz technikach w całej Polsce uczniowie rozpoczęli egzamin na poziomie rozszerzonym z języka .Kryteria oceny rozprawki i interpretacji utworu poetyckiego zostały zaczerpnięte z Informatora o egzaminie maturalnym z języka polskiego od roku szkolnego 2014/2015, które można pobrać ze strony Centralnej Komisji EgzaminacyjnejKryteria oceny roz.OPOWIADANIE - kryteria oceny; Opis dzieła sztuki.
Opis obrazu - kryteria oceny; Opis sytuacji i przeżyć; Podanie; Rozprawka.
Od czego zacząć pisanie rozprawki? KROK 1; Rozprawka - ważne informacje (filmik!) Rozprawka z hipotezą - jak pisać? Rozprawka z tezą - jak pisać? Tematy rozprawek; Kryteria oceny rozprawki; Ciekawe www na temat .Więcej o kryteriach oceny rozprawki z Informatora CKE. Objaśnienia dotyczące kryteriów oceny rozprawki. Sformułowanie stanowiska (np. w postaci tezy lub hipotezy). Zdający powinien zrozumieć problem postawiony w poleceniu i sformułować stanowisko będące rozwiązaniem problemu .kryterium 2., które jest odrębne dla wypowiedzi o charakterze twórczym i dla wypowiedzi o charakterze argumentacyjnym, każda praca będzie oceniana według tych samych kryteriów. W przypadku kryterium 2. zapisy będą doprecyzowywane w odniesieniu do poszczególnych tematów w każdej sesji egzaminu ósmoklasisty.Kryteria oceny pisemnych form wypowiedzi KLASA I Kryteria oceny zaproszenia Numer kryterium Kryteria Liczba punktów I Wskazanie adresata, nadawcy, miejsca, czasu, celu [kogo zapraszamy, kto zaprasza, gdzie, kiedy, na co ] 0-1 p. II Zastosowanie wyrazów o charakterze perswazyjnym - co najmniej jeden 0-1 p. III Spójno ść tekstu 0-1 p.rozprawka lub artykuł publicystyczny) z elementami np. opisu, relacjonowania, sprawozdania, recenzji, pogłębionej argumentacji.
Każdy temat zawiera dwa elementy, które należy omówić w pracy.
Wypowiedź pisemna musi zmieścić się w przedziale 200-250 słów. Jakie kryteria są brane pod uwagę przy ocenianiu wypowiedzi pisemnej?KRYTERIA OCENY ZADANIA ROZSZERZONEJ ODPOWIEDZI - rozprawka Kryteria oceny Punktacja I TEMAT (0-7 pkt) 1. Tekst jest co najmniej w połowie zgodny z tematem. 0-1 2. Rozwinięcie obejmuje: a) opinię odnoszącą się do tezy przedstawionej w temacie, b) podanie dwóch przykładów z dzieł literackich lub filmowychoceny różnią się ponad dopuszczalną normę, w roli arbitra występuje trzeci oceniający. Tworzenie nowej skali oceny rozprawki Zespół ekspertów IBE w 2009 roku opraco-wał wzorowany na SAT projekt holistycznej skali oceny rozprawki, w którym wyszcze-gólniono pięć hierarchicznie ujętych pozio-mów oceny wypracowania. ZasadniczymiSchemat zasad oceny rozprawki Szczegółowe kryteria oceniania wypowiedzi pisemnej na poziomie podstawowym Schemat kryteriów oceny rozprawki A. Sformułowanie stanowiska wobec problemu podanego w poleceniuMATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO - STRUKTURA, FORMA I KRYTERIA OCENIANIA. Ocena rozmowy 1-8 punktów (0 punktów, gdy odpowiedzi są nie na temat). Rozprawka ma być poświęcona tekstowi epickiemu lub dramatycznemu. Zdający powinien wKRYTERIA OCENIANIA DŁUŻSZYCH FORM WYPOWIEDZI PISEMNYCH. NOTATKA, CHARAKTERYSTYKA, LIST PRYWATNY I OFICJALNY, KRYTERIA OCENY Z ROZPRAWKI, OGŁOSZENIE, PODANIE, DŁUŻSZA WYPOWIEDŹ.
Przy wystawianiu ocen cząstkowych dopuszczalne są stopnie z: + i - NOTATKAKryteria oceny wypracowań na.
rozprawka, artykuł, przemówienie). Obowiązkowe będzie natomiast odwołanie do treści i problematyki lektury obowiązkowej oraz do utworu samodzielnie wybranego przez ucznia.Kryteria oceny wypracowania maturalnego z języka polskiego. W sumie za pisemną maturę z języka polskiego możesz otrzymać 70 punktów (20 za test z czytania ze zrozumieniem + 50 za wypracowanie maturalne).Może taka karta samodzielnej oceny przyda się Twoim uczniom? Ocena rozprawki - do pobrania. A jeśli poszukujesz pomysłu na niebanalną lekcję o rozprawce, zapraszam Cię TUTAJ. Będzie kolorowoKryteria oceny rozprawki i interpretacji utworu poetyckiego zostały zaczerpnięte z Informatora o egzaminie maturalnym z języka polskiego od roku szkolnego 2014/2015, które można pobrać ze strony Centralnej Komisji EgzaminacyjnejKryteria oceny roz.OPOWIADANIE - kryteria oceny; Opis dzieła sztuki. Opis obrazu - kryteria oceny; Opis sytuacji i przeżyć; Podanie; Rozprawka. Od czego zacząć pisanie rozprawki? KROK 1; Rozprawka - ważne informacje (filmik!) Rozprawka z hipotezą - jak pisać? Rozprawka z tezą - jak pisać? Tematy rozprawek; Kryteria oceny rozprawki; Ciekawe www na temat .KRYTERIA OCENY OPISU PRZEŻYĆ WEWNĘTRZNYCH Kryteria oceny Punktacja TEMAT (0-6 pkt.) 1.
Tekst jest we fragmentach zgodny z tematem 2.
Rozwinięcie tematu obejmuje: Nazywanie uczuć, Analizowanie uczucia własnego lub postaci fikcyjnej, Odpowiedni dobór i zasób słownictwa nazywającego stany psychiczne, Stosowanie porównań, związków frazeologicznych, Narracja pierwszoosobowa, Opis .Kryteria oceny wypowiedzi argumentacyjnej. Matura 2015. Na maturze od 2015 r. wypowiedzi argumentacyjne na egzaminie będą oceniane według poniższych kryteriów. Pochodzą one z informatora maturalnego wydanego i opublikowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.rozprawka - kryteria oceny KRYTERIA OCEN - ROZPRAWKA. Tak jak i dawniej, tak i dzisiaj mężczyźni zachowują się rycersko - czy zgadzasz się z tym twierdzeniem? Wyraź swoją opinię odwołując się do przykładów z powieści H. Sienkiewicza "Krzyżacy" i przykładów z życia.Kryteria oceny rozprawki (0 - 18 p.) Kryteria Punktacja TEMAT (0 - 8)* Zgodność pracy z tematem. Każde zdanie, każda myśl przybliża ucznia do pełnej realizacji tematu wypracowania. Uczeń nie odbiega od tematu. 0 - 1 p. Sformułowanie tezy.- powinno być związane z zagadnieniem wspomnianym w temacie rozprawki w taki sposób, by przyjętą tezę umacniać (ale można sobie też wyobrazić rozprawkę, w której autor stosuje również argumenty przeciw i konfrontuje je z tymi za). Właściwe nawiązanie do zagadnienia wymaga w pierwszym rzędzie zrozumienia tematu rozprawkiKryteria oceny rozprawki Punktacja ( 23 pkt.) Temat i forma ( 10 pkt.) Praca świadczy o zrozumieniu tematu. Uczeń rozumie istotę przedstawionego mu problemu. 0-1 Tekst jest w pełni zgodny z tematem (ewentualne dygresje są uzasadnione). Każde zdanie (każda myśl pracy) przybliża ucznia do pełnej realizacji tematu wypracowania,Chcesz się dobrze przygotować do sprawdzianów i matur? Skorzystaj z wyjątkowego kursu o epokach literackich - w ciekawy sposób zdobędziesz niezbędną wiedzę! .KRYTERIA OCENY ROZPRAWKI KRYTERIA OCENY 20 pkt ZGODNOŚĆ Z TEMATEM I JEGO ROZWINIĘCIE 1. Praca świadczy o zrozumieniu tematu 0 - 1 2. Tekst jest w pełni zgodny z tematem (ewentualne dygresje są uzasadnione) 0 - 1KRYTERIA OCENY PRAC PISEMNYCH INDYWIDUALNA KARTA OCENY PRACY UCZNIA. Korzystając z bogatego doświadczenia zawodowego i wiedzy egzaminatora, przygotowałam szczegółowe "Kryteria oceny pracy pisemnej" oraz "Indywidualną kartę oceny wypowiedzi pisemnej", które otrzymał każdy uczeń wraz z "kryteriami".Kryteria oceny charakterystyki postaci literackiej Kryteria Punktacja I TEMAT (0 - 9)* 1. Zgodność pracy z tematem 0 - 1p. Przedstawienie postaci (co najmniej cztery informacje) 0 - 1p.
Brak komentarzy.