• szkolnasciaga.pl

Plan wydarzeń wędrówki odyseusza

11 września 2022 08:12


Jula19991 nie wiem czy to ważne, ale ten plan jest niepoprawny. vo jeżeli robisz plan szczegółowy to w każdym punkcie powinno byc tyle samo podpunktow. a nie tak jak jest tu ze w jednym jeden podpunkt a w innym widzialamchyba z 6. jezeli juz robisz takie cos i wpuszczasz to jako 'pomoc' innym , to rob to porzadnie. jedyny plus za checi.74% Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza. 84% Człowiek średniowiecza a człowiek XXI wieku - podobieństwa i różnice; Podobne tematy: plan wydarzeń wędrówki Odyseusza. Odyseja. Odyseusz. Wędrówka Odyseusza. Odys.Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza. Opuszczenie Troi; 2. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema,Tymczasem dom Odyseusza stał się przedmiotem pożądania okolicznych książąt. O względy Penelopy, żony Odyseusza, starało się kilkudziesięciu zalotników. Ona jednak odmawiała każdemu. Zalotnicy zamieszkali w zamku Odyseusza. Pewnego dnia przed Telemachem, synem Odyseusza, pojawiła się Atena przebrana za Mentesa, króla Tafijczyków.Napiszcie mi plan wydarzeń "Tułaczka Odyseusza"-Jana Parandowskiego, minimum 7 punktów. Daje najlepsza. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćPrzygody Odyseusza PLAN WYDARZEŃ : 1.

Klęska Troi.

Na trackim wybrzeżu. W kraju Lotofagów. W ciemnej grocie cyklopa Polifema. Spotkanie z bogiem .Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1. Opuszczenie Troi; 2. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema, d) zjedzenie kilku osób przez olbrzyma, e) podstęp .1) Udział Odysa w wojnie trojańskiej. 2) Rejs po morzu Egejskim. 3) Przybycie na ląd. 4) Spotkanie z Cyklopem - synem boga mórz. 5) Żołnierze Odyseusza padają ofiar potwora.Plan wydarzen ksiazki "przygody odyseusza" Wymień etapy podróży Odyseusza. Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie --Ogólny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza. Wypłynięcie z Troi, 2. Grabież miasta Ismaros, 3. Kraina Lotofagów, 4. Wyspa Cyklopów; a) podstęp Odysa, b .Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza. Wypłynięcie z Troi, 2. Grabież miasta Ismaros; a) atak i pozostanie na brzegu, b) zemsta Kikonów z głębi kraju;„Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi. Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły powrót do ojczyzny.

Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę.

Minimum 120 słów. Treść każdego z zamieszczonych fragmentów książki Ir.Tułaczka Odyseusza - plan Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1. Opuszczenie Troi; 2. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema, c) przedstawienie się imieniem .Tułaczka Odyseusza - plan Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1. Opuszczenie Troi; 2. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4.Wędrówka Odyseusza - plan wydarzeń, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studiaOdyseja - plan wydarzeń, klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki. 2 Wędrówka Odyseusza 3 Penelopa jako archetyp wiernej żony. Tagi: MENU • Odyseja • Odyseja - streszczenie w pigułce • Odyseja - streszczenie szczegółoweZadanie: plan wydarzen ksiazki quot przygody odyseusza quot Rozwiązanie: 1 wybuch wojny trojańskiej 2 narodziny syna telemacha 3 wypłynięcie z troi 4 Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Zadanie: ułóż plan wydarzeń mit pt tułaczka odyseusza Rozwiązanie:1 troia zostaje zdobyta 2 przebywanie u kikonów 3 przybycie na ląd 4 spotkanie z tubylcami 5 smakowanie lotosu 6 tułaczka po morzu 7 postuj na wyspie 8 spotkanie z cyklopem 9 pogawędka z polifem 10 odyseusz wydłubuje oko cyklopa 11 wydostanie się z jaskini 12 odpływanie i przechwalanki 13 polifem modli się 14 .Ogólny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza.

Ogólny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1.

Wypłynięcie z Troi, 2. Grabież miasta Ismaros, 3. Kraina Lotofagów, 4. Wyspa Cyklopów; a) podstęp Odysa, b) ucieczka, c) niefortunne wyjawienie swego imienia,Dokładny plan wydarzeń wędrówki Odyseusza 1. Opuszczenie Troi; 2. Okradzenie Ismaros - miasta: a) atak, b) powrót na brzeg, c) zemsta Kokonów; 3. Dotarcie do kraju Lotafagów: a) czarodziejskie lotosy, b) bunt towarzyszy Odyseusza; 4. Podróż na ziemię Cyklopów: a) wędrówka w głąb kraju, b) wejście do pieczary Polifema, R E K L A .Zadanie: plan wydarzeń podstępu odyseusza wobec acchillesa z mitologii Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Penelopa - żona Odyseusza, mądra i wierna; jej obraz utrwalił się w kulturze jako wzór małżeńskiej wierności. Telemach - syn Odyseusza, mądry młodzieniec, który choć nie może pamiętać ojca, to jednak nie wierzy w jego śmierć i wyrusza go szukać. Posejdon - bóg morza, utrudnia Odyseuszowi wędrówkę.(2/3) Wędrówka Odyseusza, Następnie Grecy zatrzymali się na wyspie Ajaja, zamieszkanej przez czarodziejkę Kirke, która zamieniła towarzyszy Odyseusza w wieprze.Odyseusz podstępnie zmusił ją do przywrócenia im ludzkiej postaci i przez rok przebywał w jej zamku.Penelopa to przede wszystkim wzorowa żona.

Ogromna moc uczucia, które łączy ją z Odyseuszem sprawia, że pozostaje mu oddana.

Dwadzieścia lat cierpień zostaje jej wynagrodzonych, gdy ponownie spotyka się z ukochanym mężem. Telemach. Telemach to syn Penelopy i Odyseusza. Wychowywany jest przez przyjaciela ojca, Mentora, oraz przez matkę.(2/2) Odyseja - plan wydarzeń,. Powrót Odyseusza do Itaki. 27)Posejdon mści się na Feakach. 28)Spotkanie Odysa z Ateną. 29)Atena zmienia króla w żebraka. 30)Odys rozpoznaje ziemię ojczystą. 31)Odys przybywa do chaty Eumacha.Napiszcie mi plan wydarzeń z mitu Tułaczka Odyseusza Prosze. Napiszcie mi plan wydarzen wiem dużo ale prosze mam na poniedizałek to A i skrócik plan może być ogólny nie musi być szczegółowyPlan wydarzeń. Zgromadzenie bogów. a) litość nad Odysem i informacja o więzieniu go przez Kalipso. b) przyczyny tułaczki Odyseusza. c) deklaracja pomocy boskiej w powrocie wojownika do Itaki. Wizyta Ateny w domu Odysa. a) rady dla Telemacha. Zgromadzenie mieszkańców Itaki na rozkaz Telemacha. a) przemówienie młodzieńca. Trudna sytuacja rodziny Odyseusza.2. Zebranie starszyzny i odmowa pomocy Telemachowi.3. Perswazje Ateny i wyprawa chłopca w poszukiwaniu ojca.4. Opuszczenie wyspy nimfy Kallipso przez Odysa.5. Burza i rozbicie się statku.6. Odys na ziemi Feaków - spotkanie z Nauzykaą.7. Przyjęcie Odysa w pałacu Alkino.Wędrówka, wyprawa, tułaczka - podróż niejedno ma imię. Motyw wędrówki i podróży pojawia się literaturze bardzo często. Poza swoim oczywistym znaczeniem dosłownym ma on bardzo symboliczne znaczenie i często używa się ich jako metafory poszukiwania sensu życia..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz