Plan ramowy wojny trojańskiej

8 stycznia 2022 01:12


Wesele Tetydy i Peleusa 2. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4. Powrót Parysa na dwór trojański 5. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6. Porwanie Heleny 7. Postanowienie o wojnie 8. Stawienie się Achillesa w szeregi wojska 9. Żądanie wydania Heleny złożone przez Menelaosa i Odyseusza 10.Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej. która również mi się nie podoba w tym planie wydarzeń. Koń trojański- spisek- który został zaplanowany ; tak strasznie ogólnie to napisałeś a to Faktycznie chyba najważniejsza rzecz w tym wszystkim.82% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy. 85% Wojna Trojańska - opis wydarzeń i plan. Polecane prace: 83% Analiza i interpretacja wiersza W. Szymborkiej "O śmierci bez przesady". Porównanie porównanie z wyobrażeniem śmierci w średniowieczu;Plan Ramowy - Wojna Trojańska. Proszę o napisanie Planu Ramowego Wojny Trojańskiej.Uwaga! Redakcja serwisu zapytaj przypomina: W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy .Musze Z Polskiego Napisać Plan Wydarzeń Wojny Trojańskiej.

Ten Plan Musi być mało szczegółowy i tylko wypisać najważniejsze informacje.

To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćMit o wojnie trojańskiej to jedna z najważniejszych bohaterskich opowieści Greków. Został on opowiedziany w formie poetyckiej przez Homera w wielkim eposie pt. „Iliada" i stał się natchnieniem dla całej kultury śródziemnomorskiej.Napisz szczegółowy plan wydarzeń z wojny trojańskiej Jana Parandowskiego sprawozdanie wojny trojańskiej Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie--Mit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń Streszczenie Tetyda, jak głosiła przepowiednia, na świat miała wydać syna, który będzie potężniejszy niż jego ojciec.Historia wojny Trojańskiej Plan wydarzeń 1. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris. Przekazanie złotego jabłka Afrodycie przez Parysa.1. Uczta - wesele Peleusa i Tetydy. Bogini niezgody Eris zjawia się bez zaproszenia. Eris rzuca na salę, pomiędzy trzy boginie jabłko "dla najpiękniejszej". Kłócą się o nie Hera, Atena i. Afrodyta.3. Początek wojny trojańskiej. a) powszechna mobilizacja. b) Agamemnon obrany wodzem wyprawy. Odys u wyroczni delfickiej - informacje.

a) bez Achillesa Grecy nie wygrają.

b) wyprawa Odysa na dwór Likomedesa, by zabrać Achillesa na wojnę. Rozbicie obozu pod murami Troi. Pojedynki Greków i Trojan. 7.Mit o wojnie trojańskiej. Mam na jutro przeczytać Mit o Wojnie Trojańskiej i zrobić do niego kilka zadań.streszczeń jest pełno,a ja potrzebuje całego pełnego tekstu bo,ze streszczenia nie da się zrobić ich wszystkich.Czy zna ktos jakąś strnę internetowa czy coś takiego,gdzie znajde cały tekst?Dzieki:))Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy. Wesele Tetydy i Peleusa 2. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4. Powrót Parysa na dwór trojański 5. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6. Porwanie Heleny 7. Postanowienie o wojnie 8. Stawienie się Achillesa w szeregi .Przepowiednia Temidy. Wesele bogini morskiej Tetydy i księcia tesalskiego Peleusa Pojawienie się bogini Eris z jabłkiem niezgody. Wyrok Parysa - zw.Zeus i Posejdon zabiegają o względy Tedyty, ale Temida ostrzega ich przed nią, bowiem syn, którego urodzi owa bogini, będzie potężniejszy od swojego ojca i być może nawet go pokona. Po wielu namowach bogowie postanawiają wydać boginię za człowieka - zakochanego w niej Peleusa i po jego wielu oraz żmudnych staraniach dochodzi do ślubu.Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.

Wesele Tetydy i Peleusa 2.

Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4. Powrót Parysa na dwór trojański 5. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6. Porwanie Heleny 7. Postanowienie o wojnie 8. Stawienie się Achillesa w szeregi .Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy. Wesele Tetydy i Peleusa 2. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4. Powrót Parysa na dwór trojański 5. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6. Porwanie Heleny 7. Postanowienie o wojnie 8. Stawienie się Achillesa w szeregi .Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy. Wesele Tetydy i Peleusa 2. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4. Powrót Parysa na dwór trojański 5. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6. Porwanie Heleny 7. Postanowienie o wojnie 8. Stawienie się Achillesa w szeregi .To był właśnie Achilles, którego Odys już nie wypuścił z rąk i zabrał na wojnę. W tej wojnie wzięli udział także bogowie, którzy wspomagali swoich ulubieńców, więc tym samym walczyli (chcąc nie chcąc) przeciw sobie. Po stronie Greków była, rzecz jasna, Tetyda, ze względu na syna, Achillesa.3. Początek wojny trojańskiej a) powszechna mobilizacja b) Agamemnon obrany wodzem wyprawy 4. Odys u wyroczni delfickiej - informacje a) bez Achillesa Grecy nie wygrają b) wyprawa Odysa na dwór Likomedesa, by zabrać Achillesa na wojnę.

nie wiem , może dobrze ;dd.

Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużyciePlan wydarzeń Wojny Trojańskiej 1. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris. Przekazanie złotego jabłka Afrodycie przez Parysa. Powrót Parysa na dwór królewski. Porwanie żony Menelaosa przez goszczącego na dworze lacedemońskim Parysa. 6.Musze napisać plan szczegółowy mitu ,,Historia Wojny Trojańskiej,, Plan powinien mieć około 20 punktów (nie mniej niż 18). Z góry dziękuje za pomoc.Historia wojny trojańskiej - plan wydarzeń, streszczenia lektur, opracowania zagadnień na lekcje języka polskiego i studiaplan wydarzeń wojny trojańskiej. Potrzebuje jeszcze dziś plan wydarzeń wojny trojańskiej ( około 30 punktów ). Proszę pomóżcie. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćPlan Wydarzeń Wojny Trojańskiej. Miłość Zeusa i Posejdona do Tetydy. Ostrzeżenie dane bogom przez Temidę o przyszłym synu Tetydy który będzie silniejszy od ojca. Książe tesalski Peleus postanawia ożenić się z Tetydą. Niechęć Tetydy do księcia.2. Odyseusz wywołuje wojnę (trwała 10 lat) 3. Odyseusz się poddaje 4. Wysłanie do miasta Troi drewnianego konia 5. Grecy napadają na miasto Troi 6. Odyseusz uwalnia Helenę 7. Trojanie przegrali z Grekami (Myślę że to wystarczy ;) Teraz też mam te lekcje na polskim :P)Geneza wojny trojańskiej, Homer Iliada - streszczenie i opracowanie. Aby zrozumieć wydarzenia opisane w Iliadzie - poemacie o dziejach wojny trojańskiej (Ilion to po grecku Troja) - należy cofnąć się w czasie znacznie wcześniej, do wesela księcia tesalskiego Peleusa i pięknej boginki Tetydy.Wojna trojańska - według Homera i antycznych historyków 10-letnie oblężenie Troi przez Greków - Achajów.Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty - Menelaosa, przez trojańskiego księcia Parysa, syna króla Priama.Menelaos odwołał się do pomocy swego jedynego brata Agamemnona, króla Argos i Myken, oraz wszystkich książąt achajskich.1. Chaos 2. Wyłonienie się z Chaosu dwóch bóstw: Uranosa (Nieba) i Gai (Ziemi) i początek rodu Tytanów oraz cyklopów i sturękich3. Strącenie rodu cyklopów i sturękich do Tartaru przez Uranosa4. Spisek Gai i Kronosa (najmłodszego z Tytanów) i zabójstwo Uranosa przez Kronosa5..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz