Plan ramowy tułaczki odyseusza

27 września 2019 14:04


Pobierz: plan ramowy tułaczki odyseusza.pdf
Możecie napisać plan ramowy mitu tułaczka Odyseusza? potrzebuje na jutro na j.polskiMENTOR [gr. Mentor, przyjaciel Odyseusza i wychowaw. Przygody Odyseusza; Tułaczka Odyseusza; Historia wojny trojańskiej. Dzieje i tułaczka Odyseu. Plan wydarzeń "Przygody Odyseusza; Napisz list Odyseusza do Penelopy. Minimum 120 słów.Atena zamienie Odyseusza w żebraka 21. turniej o rękę Penelopy 22.śmierć zalotników 23.powrót odyseusza do swojej postaci 24. penelopa wita męża po długiej tułaczce a).wspomnienie odyseusza z tułaczki 25. odyseusz wyrusza na kolejna tułaczkę 26.powrót odyseusza i osiedlenie się na stałe w Itace."Odyseja" tułaczka Odysa - plan wydarzeń. Zaćmienie słońca, kara zesłana na pomocników Odyseusza. 27)Zniszczenie statku. 28)Atena przybywa na ratune Odysowi. 29)Samotnik bezpieczny na lądzie. 30)Spotkanie z Penelopą i jej pomoc 31) ."Odyseja" tułaczka Odysa - plan wydarzeń. 1) Udział Odysa w wojnie trojańskiej. 2) Rejs po morzu Egejskim. 3) Przybycie na ląd. 4) Spotkanie z Cyklopem - synem boga mórz. 5) Żołnierze Odyseusza padają ofiar potwora. 6) Upicie się olbrzyma i oślepienie go. 7)Podstępne.20. Atena zamienia Odyseusza w żebraka 21. turniej o rękę Penelopy 22.śmierć zalotników 23.powrót odyseusza do swojej postaci 24. penelopa wita męża po długiej tułaczce a).wspomnienie odyseusza z tułaczki 25. odyseusz wyrusza na kolejna tułaczkę 26.powrót odyseusza i osiedlenie się na stałe w Itace.Zadanie: ułóż plan wydarzeń mit pt tułaczka odyseusza Rozwiązanie:1 troia zostaje zdobyta 2 przebywanie u kikonów 3 przybycie na ląd 4 spotkanie z tubylcami 5 smakowanie lotosu 6 tułaczka po morzu 7 postuj na wyspie 8 spotkanie z cyklopem 9 pogawędka z polifem 10 odyseusz wydłubuje oko cyklopa 11 wydostanie się z jaskini 12 odpływanie i przechwalanki 13 polifem modli się 14 .Tułaczka Odyseusza - opis przygód bohatera w drodze spod Troi do rodzinnej Itaki.

Tułaczka Odyseusza - przyczyny.

Odyseusz, król wyspy Itaki, który wsławił się podczas dziesięcioletniej wojny trojańskiej, po jej zakończeniu jak najszybciej pragnął zobaczyć żonę Penelopę i syna Telemacha.Przygody Odyseusza (J. Parandowski) Bohater: Odyseusz - król Itaki, syn. Obwieściła, że Odyseusz zniesie jeszcze wiele trudów w podróży i po latach tułaczki wróci do ojczyzny. Wśród dusz zmarłych Odyseusz zobaczył swoją matkę. Wkrótce wspólnie zaczęli obmyślać plan .Przygody Odyseusza PLAN WYDARZEŃ : 1. Klęska Troi. Na trackim wybrzeżu. W kraju Lotofagów. W ciemnej grocie cyklopa Polifema. Spotkanie z bogiem .1. Przemiana Odyseusza w żebraka przez Atenę 2. Nowina o turnieju o rękę Penelopy 3. Złość tułacza 4. Początek turnieju 5. Zwycięstwo w turnieju Odyseusza 6. Śmierć zalotników 7. Przywitanie z żoną 8. Przyjazdy licznych krewnych i znajomych, by posłuchać opowiadań Odysa. Dalsza tułaczka i oczekiwanie nna śmierć.d) Na podstawie tekstu oraz mapy napiszcie ramowy plan tułaczki Odyseusza, następnie wybierzcie jeden punkt planu i dopiszcie zdarzenia szczegółowe w podpunktach. Przypnijcie je we wskazanym wcześniej miejscu. Łuczak, A. Murdzek, Język polski. Między nami. Podręcznik do klasy V szkoły podstawowej, Gdańsk 2002, s. 172, ćw. 2 a i b).Tak też się stało w przypadku kilki towarzyszy Odyseusza, spróbowali oni lotosu i nie chcieli wracać na okręty.

Zabrano ich jednak siłą.

Potem wiatry zaniosły Odyseusza i jego załogę do wybrzeży Sycylii, ta przygoda przesądził o jego dalszych losach. Byłą to urodzajna ziemia, gdzie cyklopi wypasali swe liczne stada.Powrotu Odyseusza spod Troi nie da się porównać z powrotem żadnego innego bohatera. Opuszczając Troję wojownik ten liczył, że najdalej po dwóch tygodniach powróci do Itaki. Stało się jednak inaczej i powrót ten trwał 10 lat. Tułaczce Odyseusza w całości poświęcony jest epos Homera - Odyseja.Trasa tułaczki Odysa. Skip navigation Sign in. Search. Loading. Close. This video is unavailable. Tułaczka Odyseusza ewahrybacz. Loading. Unsubscribe from ewahrybacz?5. gwałtowne burze krzyżują plany rychłego powrotu Odyseusza i zanoszą jego statek do kraju Lotofagów. Towarzysze odyseusza zjadają czarodziejskie owoce lotosu i chcą pozostać w tym kraju. statek odyseusza przybywa do kraju cyklopów i olbrzymów a). uwiezienie odyseusza i jego towarzyszy przez polifemaDYSKUSJA I ODPOWIEDZI. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Napisz ramowy plan opowiadania pt."Przygody Odyseusza" Daje naj na dziś plisssss :) poniżej. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.a) Atena ponownie prosi o łaskę dla Odyseusza; b) Zeus posyła Hermesa do Kalipso z nakazem uwolnienia króla Itaki. 12)Kalipso zwraca wolność Odyseuszowi.

13)Odyseusz buduje tratwę.

14)Odys wyrusza w drogę do Itaki. 15)Gniew Posejdona. 16)Leukotea pomaga Odyseuszowi. 17)Odys przybywa do kraju Feaków. 18)Spotkanie z Nausyką.Kuri · 2 sty 2016. Podoba mi się, że główny bohater to nie Odyseusz, tylko jeden z jego ludzi, ciekawy pomysł. Tylko, nie każdy zna tę legendę, możesz umieścić jakiś krótki opis wojny trojańskiej, oraz tego, dlaczego Odyseusz nie może wrócić zbyt szybko do domu, da się to zrobić w 5 zdaniach, a ułatwi odbiór czytelnikom niezaznajomionym w mitologii greckiejKliknij w moje zdjęcie , wejdź w playlisty , może znajdziesz coś jeszcze dla siebie :):) Odyseusz wyruszając na wojnę trojańską , obiecywał jak najrychlej powrócić , niestety nie .Mit o Odyseuszu - streszczenie. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, treść utworu, szczegółowe omówienie najważniejszych postaci, a także głównych motywów literackich pojawiających się w utworze. Dodatkowo, specjalnie dla Was, udostępniamy udostępniamy opracowania przykładowych tematów esejów i rozprawek.Tułaczka Odyseusza - streszczenie, opracowanie. Wojna trojańska a tułaczka Odyseusza. Można jednoznacznie stwierdzić, że gdyby nie mądrość i spryt mężnego Odyseusza, Grecy nigdy nie pokonaliby Trojan. Dziesięcioletnia, wyniszczająca do cna, wojna trwałaby pewnie jeszcze bardzo .„Odyseja" Homera opowiada o losach króla Itaki, Odyseusza, jednego z greckich wodzów, biorących udział w oblężeniu i zniszczeniu Troi.

Autor przestawił w dziele dziesięcioletnią tułaczkę bohatera, któremu gniew bogów uniemożliwiał rychły.

Po opuszczeniu Troi gwałtowna wichura rozdzieliła floty Agamemnona i Odyseusza, kierujące się w stronę Itaki.Imię syna Odyseusza. Telemach. Imię najpiękniejszej kobiety, przyczyny wojny trojańskiej. Helena. Wymień dwa inne imiona- nazwy Odyseusza. Ulisses, Odys. Tak na imię miał mąż Heleny. Menelaos. Tam toczyła się dziesięcioletnia wojna o Helenę.Pewnie w szkole podstawowej czytałeś przygody Odyseusza a teraz możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat tej znakomitej książki. Pewnie w szkole podstawowej czytałeś przygody Odyseusza a teraz możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat tej znakomitej książki.1.Ile lat walczył Odyseusz pod Troją ? a) 20 b)10 c)5 d)15 2.Jak miał na imię jednooki Cyklop, któremu Odys wydłubał oko ? a) Odys b)Polifem c) Posejdon d) Eol 3.Jakiego użył imienia Odyseusz, gdy przedstawił się Polifemowi ? Nikt Odys Odyseusz Nic 4.Król Eol zamknął złe wiatry w worku,.Zadanie: plan wydarzeń książki quot przygody odyseusza quot Rozwiązanie: 1 udział króla itaki w wojnie trojańskiej podstęp odyseusza wprowadzenie konia do miasta Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.1. Trudna sytuacja rodziny Odyseusza.2. Zebranie starszyzny i odmowa pomocy Telemachowi.3. Perswazje Ateny i wyprawa chłopca w poszukiwaniu ojca.4. Opuszczenie wyspy nimfy Kallipso przez Odysa.5. Burza i rozbicie się statku.6. Odys na ziemi Feaków - spotkanie z Nauzykaą.7. Przyjęcie Odysa w pałacu Alkino.Plan wydarzeń. Zgromadzenie bogów. a) litość nad Odysem i informacja o więzieniu go przez Kalipso. b) przyczyny tułaczki Odyseusza. c) deklaracja pomocy boskiej w powrocie wojownika do Itaki. Wizyta Ateny w domu Odysa. a) rady dla Telemacha. Zgromadzenie mieszkańców Itaki na rozkaz Telemacha. a) przemówienie młodzieńca. 4.powiadamiaj mnie automatycznie o kazdej nowej wypowiedzi w tym pytaniu. Odpowiedz. Zadaj Pytanie Odpowiedz.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz