Opis przyrody afrykańskiej

12 listopada 2019 00:16


Pobierz: opis przyrody afrykańskiej.pdf
Przyroda występująca w lekturze " W pustyni i w puszczy" jest bardzo bujna. Akcja rozgrywa sie w Afryce na wielkich pustyniach.Są tam przeróżne lasy.Zarastają drzewami chlebowymi oraz drzewami na których rosną daktyle, i różne inne przysmaki.Rośnie dużo palm o wielkich oraz długich liściach.Z ziemi wyrastają przepiękne kwiaty, które zakwitają na pobliskich łąkach, a łąki .Przyroda może jednak dawać schronienie, czego dowodem jest baobab. Podkreślona jest jego potęga, wyniosłość, piękno, ale i to, że jest on drzewem niezwykłym, które może stać się świetną kryjówką dla młodych wędrowców. Ważnym w opisie przyrody jest także pojawienie się zwierząt.Pozostaje tylko cieszyć się talentem Sienkiewicza, który jak mało który polski pisarz potrafił oddać piękno przyrody bez narażania czytelnika na dłużyzny. Opisy przyrody z W pustyni i w puszczy mogłyby być nawet dzisiaj doskonałym tekstem do folderu biura podróży, organizującego wycieczki na Czarny Ląd:Opis przyrody - opis burzy piaskowej - W pustyni i w puszczy. Powiązane kategorie. Zamiarem autora było stworzenie wciągającej, niezwykłej (ale prawdopodobnej) historii, dziejącej się na tle afrykańskiej przyrody i obyczajowości.„W pustyni i w puszczy" szybko stało się jedną z najbardziej poczytnych powieści Henryka Sienkiewicza. Wpływ miała na to nie tylko bardzo dynamiczna i pełna przygód fabuła, ale także warstwa poznawcza dzieła, które przybliżało czytelnikom obraz kontynentu afrykańskiego - miejsca pięknego, tajemniczego i .Czasem przyroda staje po stronie człowieka, częściej jest przeciwko niemu.

Wśród rozłożystych drzew dzieci znajdują schronienie, ale burza piaskowa o mały włos ich nie zabija.

Doskonale charakter przyrody afrykańskiej oddają słowa Stasia: „No! Widzieliśmy coś takiego, czego nie widziały nigdy oczy żadnego Europejczyka.Słoń afrykański (Loxodonta africana) - gatunek ssaka z rodziny słoniowatych, największe współcześnie żyjące zwierzę lądowe.Wcześniej uznawany za jeden gatunek wraz ze słoniem leśnym (Loxodonta cyclotis). Zwierzę stadne, zamieszkuje afrykańską sawannę, lasy i stepy od południowych krańców Sahary po Namibię, północną Botswanę i północną część Afryki.Afryka leży w całości na płycie afrykańskiej, która jest największą płytą na Ziemi.Płyta ta poza obszarami wyżynno-górskimi w syneklizach: Taudan, algiersko-libijskiej, nigeryjskiej, Czadu, Konga, Okawango i Kalahari oraz w zapadlisku mozambickim i basenie Karru znajduje się bezpośrednio pod warstwą osadów.• Spotkanie ze słoniem - opis przygody • Spotkanie z lwem - opis przygody • Burza piaskowa - opis przygody • Afryka w powieści W pustyni i w puszczy • Tło historyczne W pustyni i w puszczy • Inni bohaterowie • Charakterystyka Nel Rawlison • Charakterystyka Stasia Tarkowskiego • Przyroda na kartach powieści W pustyni i w .Przyroda (fauna i flora) w powieści „W pustyni i w puszczy" Świat arabski w powieści „W pustyni i w puszczy" Motyw Afryki i jej mieszkańców - „W pustyni i w puszczy" „W pustyni i w puszczy" - przynależność gatunkowa; Opis krajobrazów z powieści „W pustyni i w puszczy"ROZDZIAŁ 25 OPIS PRZYRODY ! Ziemia tu wilgotna i miękka zarośnięta trawą,mchami i paprocią .Gdzie niegdzie leżały stare,spróchniałe pnie,pokryte jakby kobiercem,prześlicznymi storczykami o,pstrych podobnych do motyli kwiatach ,z również pstrym dzbankiem o środku korony.Gdzie dochodziło słońce,tam iemia złociła się od innych dziwnych storczyków drobnych,i żółtych .Opis krajobrazów z powieści „W pustyni i w puszczy" Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim Przygody Stasia i Nel rozgrywają się na tle przepięknych, egzotycznych afrykańskich krajobrazów.W szacie roślinnej dominują kępki sucholubnych traw, jak przykładowo afrykańska trawa słoniowa dochodząca do 3 m wysokości.

Na niektórych sawannach rosną nieliczne drzewa, np.

akacja (do 45 m wysokości), baobab (od 5 do 25 m wysokości), czy palmy, które zwykle zrzucają liście w porze suchej, a także drzewa chlebowe.W pustyni i w puszczy to także niezwykła panorama ludów afrykańskich, począwszy od wyznających islam Arabów, Zanzibarytów (inaczej Zanzibarczyków) zamieszkujących wyspę Zanzibar, poprzez plemię Dangalów (z niego wywodzą się Mahdi, Fatma, Idrys i Gebhr), plemię Dinka (jego przedstawicielką jest Mea - posiadaczka najbardziej .W powieści Henryka Sienkiewicza pt.: ,,W pustyni i w puszczy" znajdziemy wiele pasjonujących opisów przyrody. Wszystkie one są dowodem na to, że polski powieściopisarz doskonale obeznany był z geografią i fauną afrykańskiego lądu.I wiesz co myślę - że jeśli dojdziemy szczęśliwie do oceanu, to nikt nam nie uwierzy, gdy powiem, że są w Afryce słonie wodne - oto słowa zachwyconego egzotyczną przyrodą Stasia. Może to wydać się nieprawdopodobne, ale w powieści Sienkiewicz wymienił prawie 150 gatunków afrykańskich zwierząt i tyle samo roślin.I wiesz co myślę - że jeśli dojdziemy szczęśliwie do oceanu, to nikt nam nie uwierzy, gdy powiem, że są w Afryce słonie wodne - oto słowa zachwyconego egzotyczną przyrodą Stasia. Może to wydać się nieprawdopodobne, ale w powieści Sienkiewicz wymienił prawie 150 gatunków afrykańskich zwierząt i tyle samo roślin.Główni bohaterowie „W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza od czasu oddzielenia się od rodziców i porwania z Port Saidu przemierzyli znaczną część kontynentu afrykańskiego.

W trakcie swojej podróży przeżyli wiele przygód, które często wymagały od nich dużej odwagi, determinacji.

73% "W pustyni i w puszczy" - opis burzy piaskowej. 72% Opis burzy piaskowej na podstawie "W pustyni i w puszczy". 76% Opis burzy piaskowej "W pustyni i w puszczy". 71% Czy utwór H. Sienkiewicza - "W pustyni i w puszczy" jest powieścią?Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1989 roku Szukanie zaawansowane. Inne tagi. Gorzów Wielkopolski (760) ; Świecie (320) ; Stany Zjednoczone (315) ; Osiek (300 .Lew afrykański, lew (Panthera leo) - gatunek dużego, mięsożernego ssaka lądowego z rodziny kotowatych, drugi po tygrysie - co do wielkości - wśród czterech ryczących wielkich kotów.Jedyny kot żyjący w zorganizowanych grupach socjalnych, zaliczany do tzw. wielkiej piątki Afryki - pięciu najbardziej niebezpiecznych zwierząt afrykańskich (słoń, nosorożec, bawół, lew i .Poniższe zestawienie przedstawia parki narodowe i wybrane rezerwaty przyrody położone na obszarze Afryki, według krajów.Sawanna - formacja trawiasta strefy międzyzwrotnikowej o klimacie gorącym z wyraźnie zaznaczoną porą suchą oraz porą deszczową. W szacie roślinnej dominują kępy sucholubnych traw (np. afrykańska trawa słoniowa dochodząca do 5 m wysokości). Na niektórych sawannach rosną nieliczne drzewa, np.PoniewaŜ oderwani od cywilizacji, w otoczeniu afrykańskiej dzikiej przyrody czuli się obco.

• PoniewaŜ świat dzikiej natury był całkiem odmienny od tego.Od najmłodszych lat fascynował się religią i.

Afryką, jej kulturą, wierzeniami; o powolnym roztapianiu się w afrykańskiej przyrodzie.Słoń afrykański jest jednym z największych ssaków lądowych świata. Jego wymiary są naprawdę imponujące. Samce osiągają do 3.,95m wysokości, natomiast samice do 2,75m Waga tych olbrzymów to od 3,7 t u samic, do aż 5,5 tony u samców.Książka ,,W pustyni i w puszczy'' zaznacz opisy przyrody. Pomożesz? Nie przeczytałam powyższej książki a mam na zadanie mam zaznaczyć w niej opisy przyrody.Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy" - opis pustyni. Pustynia, którą oglądali Staś i Nel - opis krajobrazu Pustynia, którą oglądali Staś i Nel porwani przez Beduinów i jadący na południe Egiptu, to ogromna, nieskończona przestrzeń piasku, rozciągająca się aż po horyzont.Lew afrykański został też wpisany do „Czerwonej Księgi IUCN", w której figuruje w dwóch pozycjach: do kategorii VU (gatunki narażone, które mogą wymrzeć stosunkowo niedługo) wpisano afrykańskiego Panthera leo, natomiast do kategorii CR (gatunki krytycznie zagrożone wyginięciem) zaliczono indyjskiego Panthera leo pesica.Ten dog osiąga duże rozmiary i jest typowym psem obronnym, co potwierdza obawy porywaczy. Psa otrzymuje w prezencie Nel i, mimo początkowych obaw, szybko się z nim zaprzyjaźnia. Jedną z głównych postaci zwierzęcych jest także słoń afrykański, którego podróżnicy odnajdują uwięzionego w wąwozie.pliki do pobrania Darmowe Zdjęcia : czarny i biały, dzikiej przyrody, Afryka, ssak, monochromia, fauna, zwierzęta, słonie, słoń indyjski, Słoń afrykański ..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz