• szkolnasciaga.pl

Charakterystyka achillesa i hektora na podstawie pojedynku

19 listopada 2019 20:22






Ginie w pojedynku z Achillesem, który po pojedynku bezcześci jeszcze jego ciało, a wydaje je dopiero zbolałemu ojcu księcia Ilionu - Priamowi. Hektor jest w stanie zdobyć się na poświęcenie najważniejszych wartości, łącznie z własnym życiem, jeśli wymagać tego będzie dobro ogółu.Charakterystyka i porównanie Achillesa i Hektora. Pojedynek Achillesa i Hektora. pół człowiekiem, to heros o sile ogromnej, który był odporny na ból i cierpienie fizyczne praktycznie w każdym calu, a jego jedynym słabym punktem była pięta. Charakterystyka Achillesa i Hektora .W micie o wojnie trojańskiej najbardziej zaznaczają się dwie postacie Achilles i Hektor Achilles walczył po stronie obozu greckiego a Hektor jako obrońca. w której na wagę rzucone zostały losy Hektora i Achillesa. charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Charakterystyka .Charakterystyka Hektora („Iliada" Homera). Na szczęście dość szybko się reflektuje i staje do pojedynku jak prawdziwy mężczyzna. Jest także człowiekiem, który kieruje się w swym postępowaniu poczuciem honoru. Nie obraża się również na Achillesa, że ten podczas ich .Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.

Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Spotkanie Hektora z Achillesem na polu walki.

Lęk ogarniający Hektora na widok nieustraszonego przeciwnika, przeczucie zbliżającej się śmierci 4. obraz wagi na której spoczywają losy bohaterów 5.Podstęp Ateny, która przekonała Hektora do zaniechania ucieczki przed Achillesem 6.Hektor - obok Achillesa - jest jednym z głównych bohaterów napisanego przez Homera eposu heroicznego, „Iliady". Dzieło to opisujące fragmenty wojny trojańskiej, skupia się przede wszystkim na gniewie Achillesa, jednak nie pomija osoby Hektora, który jest postacią zdecydowanie pozytywną.Charakterystyka Hektora, bohatera "Iliady" Homera. Był to pojedynek góry skazany na przegraną, ze względu na pomoc bóstw. Po śmierci Hektora, jego przeciwnik zbezcześcił je, przywiązując ciało bohatera do wozu i całkowicie masakrując ciało. Achilles i Hektor .W czasie walki był bezlitosny, okrutny i nieczuły: ,,I w pojedynkach, i w bitwie pospólnej najstraszliwszy był Charakterystyka Hektora Achilles." Jego męskie serce, równie szybko napełniało się nienawiścią, jak szybko się jej wyrzekało. Syn Peleusa był odporny na rany, ponieważ Tetyda kąpała go w Styksie.W odróżnieniu od Achillesa był dobrym obywatelem, ponieważ nie zapierał się w walce .Dla swojej rodziny był dobrym mężem i ojcem.

Zginą w pojedynku z Achillesem, opuszczony przez bogów, gdy okazało się, że losy obu bohaterów zważone.

przechwala się, proponuje honorowe zachowanie wobec przeciwnika, jest pewien swego, wywyższa się, przyjmuje swój los z godnością, wyraża się pogardliwie o przeciwniku, liczy na godne zachowanie .Jest odpowiedzialny. Hektor to prawy i szlachetny wojownik. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Achilles walczy po stronie Greków, a Hektor , jako syn króla Troi Priama walczy oczywiście po stronie Trojan. Achilles jest synem pięknej boginki morskiej Tetydy i księcia Peleusza. Kiedy był niemowlęciem matka wykąpała go w Styksie, dlatego nikt nie mógł go zranić , jego całe ciało było odporne na wszelkie rany.Podczas pojedynku z Hektorem, zabójcą swojego przyjaciela, nie okazał wrogowi ani krztyny litości. Mimo próśb Trojańczyka, aby ten nie bezcześcił jego ciała, Achilles z satysfakcją przebija jego kostki, przywiązuje do rydwanu i na oczach zrozpaczonego Priama obwozi dookoła murów miasta.Hektor poległ w pojedynku, Achilles trafił go w miejsce pomiędzy ramieniem i szyją.

Umierając poprosił Achillesa, aby nie bezcześcił jego ciała, ale zgodnie ze zwyczajem rycerskim oddał je.

Jednak okrutny Achilles powiedział, że ciało przegranego rozszarpią psy. Achilles postąpił okrutnie z .Sprzeciwił się on prośbom matki i ojca, by zaniechać starcia z Achillesem, według niego musi on stanąć do pojedynku, który będzie walką o honor i męstwo. Zauważmy jednak, że gdy Hektor zauważa prędkonogiego Achillesa, jak dotąd niepokonanego przez nikogo, ogarnia go przejmujący strach i rozpoczyna on odwrót.Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie wielkiego eposu Homera - „Iliady". W bitwie trojańskiej mężczyźni działali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles po stronie Achajów. Staczali ze sobą pojedynki, brali czynny udział w bitwie, musieli dokonywać wyborów moralnych.Nie był jednak zupełnie pozbawiony uczuć, co można było zaobserwować, kiedy wydał Priamowi ciało zamordowanego przez siebie Hektora, jego syna. Wtedy na twarzy tego okrutnego zabójcy pojawiły się nawet łzy smutku i współczucia. Przez moment Achilles okazał swą dobroć i serce. Hektor był synem Hekuby i Priama.Po zabiciu Patrokla wzbudza gniew herosa. Ten, doprowadza do konfrontacji zabijając na oczach Hektora jego młodszego brata. Podczas pojedynku bogowie przechylają szalę zwycięstwa na stronę Achillesa.

Ciało zabitego zostaje zhańbione - Achilles ciągnie zwłoki za swym rydwanem, objeżdżają z triumfem mury.

Hektor decydując się na walkę z Achillesem wiedział, że przegra, że przeciwnik jest silniejszy, a poza tym sprzyjają mu bogowie. Aby ocalić honor musiał jednak stanąć do walki.Charakterystyka Hektora na podstawie księgi XXII "Iliady" Homera Hektor - obok Achillesa - jest jednym z głównych bohaterów napisanego przez Homera eposu heroicznego, „Iliady". Jest potomkiem króla Troi - Priama i Hekabe.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa. Hektor i Achilles to bohaterowie utworu Homera pt. "Iliada". Obaj są odważnymi wojownikami, posiadającymi wiele cech wspólnych, choć też sporo ich różni. Achilles był synem bogini morskiej, Tetydy, i śmiertelnika, Peleusa.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika.Charakterystyka Hektora Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika. Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika. Jak najwięcej słów, musi być min. Na pewno Hektora możemy podziwiać za jego mądrość, Achillesa zaś za .Zadanie: napisz dość krótką charakterystykę pośrednią achillesa i hektora osobno na podstawie fragmentu ,,iliady,, końcowy etap bitwy achillesa z hektorem Rozwiązanie: achilles grek,rozgniewany po śmierci swojego przyjaciela patroklosa , chce go pomścićna podstawie analizy i interpretacji fragmentu "Iliady". - rozwiązanie zadania. 1.przejdź do szczegółowej charakterystyki Achillesa i Hektora. W tym celu wykonaj polecenia i odpowiedz na pytania:. Zwróć uwagę na postawę Hektora na początku pojedynku, skonfrontuj ją z jego .Homer „Iliada" - Motyw pojedynku na przykładzie walki Achillesa i Hektora - opracowanie Jedną z najdrastyczniejszych i najbardziej chwytających za serce scen „Iliady" jest pojedynek dwóch wojowników: Achillesa z obozu Achajów oraz Hektora, walczącego po stronie Trojan.zad.Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika. <wypracowanie ma być na min 200 słów> w wypracowaniu musi być uwzględniony stosunek do przeciwnika czyli szlachetność itd.„Iliada" Homera jest przede wszystkim mistrzowskim przedstawieniem sytuacji wojennej i portretów bohaterów. W jej wersach zapisany jest obraz ówczesnego rycerza idealnego. Na podstawie niewielkiego fragmentu „Iliady": „Pojedynku Achillesa z Hektorem, przedstawić starogrecki etos rycerski..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz