• szkolnasciaga.pl

Opis obrazu przykładowy schemat wypowiedzi

30 grudnia 2019 12:52






Czytają opis obrazu napisany przez Zbigniewa Herberta, analizują ten opis. Wskazują elementy istotne w opisie obrazu, wyszukują słownictwo nazywające kolory. Piszą opis obrazu Moneta „Śniadanie na trawie".1. Uzupełnij poniższy schemat wyrażeniami z ramki. W razie potrzeby skorzystaj z informacji o opisie, opowiadaniu i opisie .Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Schemat opisu obrazu ? 1.Nazwij dzieło sztuki i określ technike wykonywania dzieła. 2.Wypisać co widac na 1 ,2 , 3, planie , w tle , rogach.Każda forma wypowiedzi musi mieć trójdzielną budowę /opis obrazu może zawierać aż 6 akapitów/. 1 akapit - informacje podstawowe (autor, tytuł, rok, technika itp.) 2 akapit - co przedstawia dzieło?Pobierz gotowy schemat i zapoznaj się z przykładowymi opisami dzieł.Jest adresowany tak dla uczniów gimnazjum, liceum i technikum, bo na lekcjach języka polskiego i WOK-u dokonuje się analizy obrazu, jak i dla maturzystów, którzy potrzebują takiej pomocy przed maturą ustną z języka polskiego.Konstrukcja opisu dzieła sztuki opis dzieła sztuki rozebranie obrazu na elementy pierwsze Kontrasty na obrazie opis obrazu opinie o dziele sztuki jak opisać działo sztuki Komentarze (1) Brak komentarzy Dodaj komentarzSchemat możecie pobrać po kliknięciu w tabelkę. 3 przykłady analizy malarstwa Jan van Eyck „Madonna kanclerza Rolin", ok.

1435.

Renesansowy obraz olejny przedstawiający kanclerza Mikołaja Rolina w pozie modlitewnej przed Madonna z Dzieciątkiem. Forma obrazu to prostokąt zbliżony do kwadratu.W tym wpisie znajdziesz wiadomości niezbędne do wykonania analizy formalnej rzeźby z każdego okresu - od greckich posągów po współczesne rzeźby abstrakcyjne. Pobierz gotowy schemat i zapoznaj się z przykładowymi opisami dzieł.Plan opisu: 1.Nazwijcie dzieło sztuki obrazu i określ technike wykonywania dzieła. 2.Wypisać co widac na 1 ,2 , 3, planie , w tle , rogach. 3.Wybrać najważniejsze elemanty i podkreślić je, by pózniej opisac w pierwszej kolejności. 4.Zwrócic uwage na kontrasty , układ światła , barwy 5.Jaka kompozycja np. otwarta, zamknieta, dynamiczna itp. 6.Określić nastrój np. ponury .PRZYKŁADOWE PYTANIA. Zespół Gettin' English przygotował dla Ciebie przykładowy opis obrazka wraz z przykładowymi odpowiedziami na zadane pytania. Can you describe the picture, please? The photograph shows a family. I can see a mother, father and children.2. Opis obrazu ma trzy akapity: a) wstęp - co obraz przedstawia. b) rozwinięcie - szczegóły. c) zakończenie - moja opinia i nastrój obrazu. Myślę, że to wystarczy do napisania nie długiego, ale bogatego w odpowiednio dobrane słowa.Opis obrazu Honore Daumier pt. "Don Kichote" W 1868 roku Honore Daumier namalował olejami obraz pt.: "Don Kichote".

Na środku widać postać siedzącą na koniu.

W tyle uwidacznia się drzewo i dróżka. Osoba na płótnie (którą zapewne jest Don Kichote), ma niewyraźne rysy, niewidoczną twarz.Odkąd pamiętam, zawsze marzyłem o tym, aby mieć psa. Po nocach śniły mi się owczarki niemieckie, rottweilery, czasem bernardyny. Jednak rodzice mówili, że nie mamy warunków, by trzymać w domu tak dużego psa - a w sumie to żadnego psa, bo przecież pies to obowiązek, zaś my nie mamy na to czasu.Jak dokonać analizy i interpretacji obrazu? Jak znaleźć klucz do interpretacji obrazu czy innego dzieła sztuki? Takie pytanie stawia sobie zapewne wielu miłośników malarstwa. Postaram się przedstawić poniżej opis i interpretację obrazu współczesnego malarza i pokazać na przykładzie, jak można takiej analizy dokonać.Czy płaszczyznę obrazu można podzielić na części (plany) - jaka jest kompozycja obrazu (PIERWSZY PLAN, DRUGI PLAN, TŁO) Jakie postaci w nim występują, jaką rolę odgrywają, czym się zajmują, jak wyglądają (ich dynamika, ruch, gesty, mimika twarzy, ubiór) - OPIS + INTERPRETACJAPRZYKŁADOWY SCHEMAT PLANU WYPOWIEDZI I. Wstęp 1. Wprowadzenie do tematu .Opis jest formą wypowiedzi, która wymaga wierności wobec przedmiotu opisu. Musimy pisać tak, by czytelnik naszego tekstu miał wyobrażenie o dziele. Powinniśmy zatem uwzględnić wszystkie elementy wypełniające obraz, ich układ, cechy charakterystyczne (kolor, kształt, wielkość) a także technikę malarską.Tutaj znajdziesz przykładowy opis obrazka w języku angielskim.

Przydatne słownictwo i zwroty w opisie obrazka.

Wiemy już, jak dokonać opisu obrazka. Zapoznajmy się więc ze słownictwem i zwrotami, które zdecydowanie ułatwią opisywanie obrazka po angielsku.1. Uzupełnij poniższy schemat wyrażeniami z ramki. W razie potrzeby skorzystaj z informacji o opisie, opowiadaniu i opisie sytuacji zamieszczonych w podręczniku Język polski. Między nami. Podręcznik dla klasy pierwszej gimnazjum na stronach 59, 146, 184 i 231.Przypominam, że na czwartek (15 listopada) piszecie opis przeżyć wewnętrznych na minimum jedną kartkę z zeszytu (prace oddajecie na podpisanych kartkach, nie piszecie prac w zeszytach). Praca nie może być zapisana w formie punktów, ma być to tekst ciągły, przypominam o wstępie, rozwinięciu, zakończeniu - tj. co najmniej trzy akapity.Język polski jest jednym z przedmiotów egzaminacyjnych na sprawdzianie w szkole podstawowej, na egzaminie gimnazjalnym i na maturze. Na sprawdzianie w VI klasie szkoły podstawowej sprawdza się, w jakim stopniu uczeń spełnia wymagania z zakresu języka polskiego określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego dla klas IV-VI.Opis jako forma wypowiedzi na szczeblu nauczania początkowego wymaga wnikliwej obserwacji opisywanych przedmiotów oraz uporządkowania poszczególnych cech według pewnej logicznej kolejności. Opis cechuje statyczne ujęcie najistotniejszych elementów treści zgodnie z obiektywną rzeczywistością .Przykładowy schemat opisu i analizy przypadku (rozpoznawania i rozwizywania problemu edukacyjnego, wychowawczego lub innego z uwzgldnieniem specyfiki typu i rodzaju szkoły) 1.

Identyfikacja problemu • krótko nazwij zjawisko (problem), którym si zajłe • podaj podstawowe informacje.

Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.Opis obrazu - zakończenie W zakończeniu należy napisać, jakie wrażenie wywarł na nas obraz oraz co o nim sądzimy tzn. czy nam się spodobał i dlaczego, a także jakie wzbudza w nas emocje. Na końcu można też dołączyć jakąś ciekawostkę o pisarzu lub dziele, które opisujemy.dominować nad opisem) 0 - 1p. Krótka informacja o dziele i jego twórcy 0 - 1p. Określenie tematyki obrazu (np. portret, pejzaż, martwa natura, scena batalistyczna, scena rodzajowa, malarstwo abstrakcyjne, akt) 0 - 1p. Wyodrębnienie i nazwanie charakterystycznych elementów przedstawionych na pierwszym planie obrazu 0 - 1p. 5.opis szkatuŁki na biŻuteriĘ opisujĘ szkatuŁkĘ na biŻuteriĘ, ktÓrĄ otrzymaŁam od koleŻanki na urodziny. przedmiot znajduje siĘ w moim pokoju, stoi na biurku. przechowujĘ w nim drogocenne przedmioty, majĄce dla mnie wartoŚĆ sentymentalnĄ. szkatuŁka jest drewniana, posiada cztery szufladki rÓŻnych wielkoŚci.Zamów programy teraz i zrób dziecku wspaniały prezent. Zyskaj rabat 10% _ TWÓJ KOD: REF_3M3WJVFA69. Programy ortograficzne gwarantują bardzo wysoką skuteczność w pracy z uczniami mającymi specyficzne trudności w uczeniu się.OPIS Opis jest jedną z podstawowych form wypowiedzi. Jest to dokładne, zgodne z rzeczywistością przedstawienie charakterystycznych cech obserwowanego przedmiotu, osoby, zwierzęcia, rośliny krajobrazu czy sytuacji. Oprócz otaczającej rzeczywistości opisywać możemy również uczucia. W opisie dominują przymiotniki i rzeczowniki.Opis przeżycia wewnętrznego w zasadzie przeznaczony jest do wbudowania w opowiadanie, czasem przeplata się z wydarzeniami. W szkole przynajmniej raz musisz napisać sam opis, aby udowodnić, że wiesz, co to jest przeżycie i umiesz je nazwać. Potem masz zazwyczaj zadawane opowiadania z opisem przeżyć wewnętrznych. Najczęstsze błędyROZWIĄZANIA ZADAŃ I SCHEMATY PUNKTOWANIA KARTOTEKA TESTU Zadanie Wymagania ogólne Wymagania szczegółowe 1.1 I. Odbiór wypowiedzi i wykorzystanie zawartych w nich informacji. Tworzenie wypowiedzi 1.2) wyszukuje w wypowiedzi potrzebne informacje [gimnazjum] 1.2) przygotowuje wypowiedź (…dobiera właściwe słownictwo).


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz