• szkolnasciaga.pl

Opis obrazu dama z gronostajem po angielsku

16 października 2019 16:37






Dama z gronostajem to obraz stworzony w latach ok. 1483-90 przez włoskiego artystę renesansowego Leonarda da Vinci w Mediolanie. Konterfekt został wykonany w technice olejnej, z użyciem tempery, na desce orzechowej o wymiarach 54,7 na 40,3 cm. Przedstawia Cecylię Gallerani, kochankę księcia Ludovico Sforzy.Obraz pt. „Dama z gronostajem" (powszechnie znany jako „Dama z łasiczką") powstawał przez 7 lat w Mediolanie.Autorem tego malarskiego dzieła jest włoski artysta renesansowy - Leonardo da Vinci. Malowidło przedstawia portret kobiety trzymającej gronostaja, wcześniej uważanego za łasiczkę lub fretkę.„Dama z łasiczką" zwana również „Damą z gronostajem" powstała w latach ok. 1483-1490 w Mediolanie. Leonardo da Vinci pracował wówczas dla Ludovico Sforzy. Obecnie obraz znajduje się w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie i stanowi jedyne w Polsce dzieło tego artysty. Obraz został wykonany techniką olejną na orzechowej desce."Dama z łasiczką" po angielsku. Tłumaczenia i przykłady. PL Dama z łasiczką. volume_up {nazwa własna} 1. Sztuka. Dama z łasiczką (też: Dama z gronostajem) volume_up. Lady with an Ermine {nazwa wł.} Podobne tłumaczenia Podobne angielskie tłumaczenia dla słowa "Dama z łasiczką .Opis obrazu ,, Dama z łasiczką "Autorem obrazu ,,Dama z łasiczką", znanego również jako ,, Dama z gronostajem" jest renesansowy włoski malarz Leonardo da Vinci.

Powstał on w XV wieku i znajduje się w Muzeum Czartoryskich w.

Został namalowany farbami olejnymi oraz temperą na desce.Leonardo da Vinci „Dama z łasiczką" - opis obrazu, interpretacja „Dama z łasiczką" nazywana również „Damą z gronostajem" jest jednym z najsławniejszych dzieł największego artysty włoskiego renesansu - Leonarda da Vinci. Obraz został wykonany pomiędzy 1483 a 1490 rokiem .Leonardo da Vinci „Dama z łasiczką" (1483-1490 r.) „Dama z łasiczką" zwana również „Damą z gronostajem" powstała w latach ok. 1483-1490 w Mediolanie. Leonardo da Vinci pracował wówczas dla Ludovico Sforzy. Obecnie obraz znajduje się w Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie i stanowi j.Opisywanym przeze mnie dziełem jest Dama z gronostajem zwana również w literaturze polskiej Damą z łasiczką drugi z portretów autorstwa Leonarda da. Opis obrazu pt. "Dama z łasiczką". ponieważ po głębszej jego interpretacji i przemyśleniu co autor mógł chcieć nam .Portret damy z gronostajem (zwyczajowo: Dama z łasiczką lub rzadziej Dama z gronostajem) - obraz olejny autorstwa Leonarda da Vinci, namalowany około 1489 roku, wykonany w technice olejnej, z użyciem tempery, na desce orzechowej o wymiarach 54,7 na 40,3 cm. Przedstawia Cecylię Gallerani, kochankę księcia Ludwika Sforzy.Tłumaczenie słowa 'Dama z gronostajem' i wiele innych tłumaczeń na angielski - darmowy słownik polsko-angielski.

bab.la arrow_drop_down bab.la - Online dictionaries, vocabulary, conjugation, grammar Toggle.

Tłumaczenie Dama z gronostajem w słowniku polsko-angielski w Glosbe - wielojęzycznym darmowym słowniku online. Monografia obrazu Dama z gronostajem Leonarda da Vinci.Kupiona przez państwo polskie 'Dama z gronostajem' to jeden z ledwie czterech kobiecych portretów pędzla Leonarda da Vinci. Wartość ukończonego w 1490 r. dzieła na pewno przekracza 1 mld zł.Dama z łasiczką czy może raczej dama z gronostajem? Obraz przez długi czas znany był pod tytu­łem Dama z łasiczką, jed­nak finalnie przyjęto inną wersję. W sza­cie let­niej gro­no­staj ma cze­ko­la­do­wo­-brą­zowy wierzch ciała, łatwo go wtedy pomy­lić z łasicą, jed­nak jesie­nią zmie­nia ubar­wie­nie na białe.Maturalny opis obrazka po angielsku. Opis obrazka po angielskuto coś z czym mamy do czynienia przede wszystkim na maturze ustnej z angielskiego. Matura ustna wymaga od nas płynnego formułowania myśli i umiejętności wypowiedzenia jej w języku angielskim oraz zachowania odpowiedniej .„Dama z łasiczką" („Dama z gronostajem") została namalowana przez Leonarda da Vinci techniką olejną z użyciem tempery na desce orzechowej o rozmiarach 54,7 x 40,3 cm. Powstanie obrazu datowane jest na okres 1483 - 1490 (najpewniej ok.

1485 r.), zaś jego burzliwe losy zaprowadziły go do Krakowa, gdzie może być oglądany w Muzeum Książąt.

Opisz poczególne części obrazka. Kolejną ważną zasadą przy opisywaniu obrazka po angielsku jest to, iż powinniśmy zwrócić uwagę na to, gdzie i co znajduje się na poszczególnych częściach ilustracji.Powiedzmy więc, co widnieje po lewej stronie, prawej stronie, na dole, na górze, w samym środku, a także co dostrzegamy w tle.Dama z łasiczką - opis, historia, tajemnice. Edytka 28 grudnia 2012 Dama z łasiczką - opis,. Obraz prawidłowo powinien być nazywany dama z gronostajem, lecz potocznie przyjęto wersję damy z łasiczką. Możliwe, że choć widzimy obraz to nie dostrzegamy jeszcze innych .Przykładowy opis obrazka po angielsku: In this picture I can see a young woman, who is sitting on the sofa, next to her boyfriend. The woman is reading a book and the boy is playing computer game. They are having casual clothes - jeans and t-shirts. I think, that the boy on this picture is very handsome.Jest jednym z najcenniejszych obrazów w muzealiach polskich i jedynym dziełem Leonarda da Vinci w Polsce. Obecność zwierzątka uznano za naturalny, dekoracyjny element obrazu. Trzymane przez modelkę zwierzątko, nazywane gronostajem, a wcześniej łasiczką , ma złożone znaczenie emblematyczne.gronostaj po angielsku tłumaczenie w słowniku polsko - angielski.

gronostaj /ɡrɔ̃ˈnɔstaj/ rzeczownik r.

męski gramatyka. Dama z gronostajem. Lady with an Ermine. futro z gronostaja. ermine. gronostaje. ermine · ermine fur · stoat skin.Obraz Leonarda da Vinci przedstawia damę z gronostajem na czarnym tle, która jest wyprostowana, ma na sobie zielonkawą suknie z czerwonymi falbanami i czarnymi koronkami. Jej brązowe włosy są dokładnie uczesane i zdobi je przechodząca przez środek jej wysokiego czoła cienka opaska, która świadczy o tym, że dama podąża za modą .Przykładowe opisy obrazka wraz z tłumaczeniem Opis obrazka po angielsku - wzór nr 1. The picture shows six people sitting at the table. I think that they are in the park or in the garden because there are trees in the background.Opis Sierść. Gronostaj ma zmienne ubarwienie, zależne od pory roku. W lecie jego sierść jest koloru czekoladowo-brązowego na grzbiecie, żółto-białego na brzuchu, z czarnym końcem ogona; w zimie futro zmienia na białe z czarnym końcem ogona. Polowanie i obronapl To "Dama z gronostajem" pędzla Leonarda da Vinci, "Pejzaż z miłosiernym Samarytaninem" Rembrandta i "Portret młodzieńca" Rafaela, którego nigdy nie odnaleziono. ted2019 en They are Leonardo da Vinci's " Lady With an Ermine," Rembrandt's "Landscape With Good Samaritan" and Raphael's "Portrait of a Youth," which has never been found.Przykład opisu do obrazka w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski. OPIS OBRAZKA PO ANGIELSKU OPIS OBRA."Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci to jeden z najpiękniejszych portretów na świecie, najważniejszy i najcenniejszy obraz w polskich zbiorach. Jeden z zaledwie kilkunastu namalowanych przez Leonarda da Vinci obrazów od 19 maja jest prezentowany w Gmachu Głównym MNK.Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania. Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.Dama z gronostajem to obraz stworzony w latach ok. 1483-90 przez włoskiego artystę renesansowego Leonarda da Vinci w Mediolanie. Konterfekt został wykonany w technice olejnej, z użyciem tempery, na desce orzechowej o wymiarach 54,7 na 40,3 cm. Przedstawia Cecylię Gallerani, kochankę księcia Ludovico Sforzy."Dama z gronostajem" to najcenniejszy obraz znajdujący się w polskich zbiorach, jedyny autorstwa Leonarda da Vinci. Powstał ok. 1490 r., ma 53,4 cm wysokości i 39,3 cm szerokości.Jakie tajemnice skrywa obraz Leonarda da Vinci "Dama z gronostajem"? Kim jest kobieta przedstawiona na obrazie i dlaczego w swoich dłoniach trzyma akurat gronostaja? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w tym odcinku..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz