Obraz dziewczyna z perłą opis

22 grudnia 2019 07:01


,,Dziewczyna z perłą" to olej na płótnie .Obraz ma delikatne ruchy pędzla .Dzieło to przedstawia dziewczynę , której tożsamość jest nie znana , sprawia ona wrażeni jakby odwróciła się ona na dźwięk znajomego głosu.Stoi ona bokiem do widza, jednak jej twarz odwrócona w naszą stronę sprawia wrażenie jakby patrzyła nam .Dziewczyna z perłą albo Dziewczyna w perłowych kolczykach - obraz autorstwa holenderskiego malarza Johannesa Vermeera, uznawany za jeden z najwybitniejszych przykładów XVII-wiecznego malarstwa. Znajduje się obecnie w muzeum Mauritshuis w Hadze; bywa często nazywany Mona Lisą północy lub Holenderską Mona Lisą.Film "Dziewczyna z perłą" przenosi nas do miasta Delft w XVII wiecznej Holandii.W okres wojen katolików z protestantami, rozkwitu handlu i wielkich fortun, a przede wszystkim w epokę wielkich malarzy. 17 letnia Griet (Scarlett Johansson) musi podjąć prace, by pomóc swojej rodzinie.Zostaje służącą w domu Johannesa Vermeera (Colin Firth).Dziewczyna z perłą lub Dziewczyna w perłowych kolczykach - obraz autorstwa holenderskiego malarza Jana Vermeera z około 1664 roku. Obecnie znajduje się w muzeum Mauritshuis w Hadze. Bywa często nazywany Mona Lisą północy lub Holenderską Mona Lisą. Szukasz pomysłu na ciekawą aranżację wnętrza?Technika wykonania reprodukcji: Graficznie opracowana reprodukcja, drukowana na bawełnianym płótnie techniką pigmentową, z ręcznie nakładaną specjalistyczną strukturą obrazu, naciągnięta na blejtram.

Kilka słów o oryginale: Obraz "Dziewczyna z perłą" autorstwa holenderskiego malarza Jana Vermeera,.

Obraz jest również nazywany „Mona Lisą północy". Postać przedstawiona na obrazie, jest równie zagadkowa i fascynująca co w dziele Leonarada Da Vinci.Obraz Dziewczyna z perłą od stuleci zachwyca ludzi na całym świecie. Inaczej nazywany jako Dziewczyna w perłowych kolczykach został stworzony przez znanego holenderskiego malarza Jana Vermeera.Dziewczyna z perłą bywa określana również mianem Mona Lisy północy lub Holenderskiej Mona Lisy. .'Dziewczyna z perłą' Vermeera to obraz, który stał się natchnieniem najpierw dla powieści, a następnie dla filmu. Wielu osobom wydaje się, że przedstawiona w nich historia jest prawdziwa .Dziewczyna z perłą, Mleczarka, Ważenie pereł, Czytająca list - jeśli jesteś wielbicielem tych obrazów, to w naszej galerii możesz znaleźć te i inne reprodukcje dzieł Jana Vermeera. Szeroki wybór i atrakcyjne ceny najwybitniejszych arcydzieł malarstwa w bimago - Zapraszamy!Na której stronie jest opis mieszkania rodziny Griet z książki "Dziewczyna z per. Opisz obraz "dziewczyna z perłą " Velnera.

0 ocen | na tak 0%.

0 0 Odpowiedz. Odpowiedzi. Nataszka310 odpowiedział(a) 08.10.2011 o 12:19 .Opis produktu. Wysokiej jakości obraz olejny namalowany ręcznie będący kopią obrazu Jana Vermeera pt. "Dziewczyna z perłą". Obraz namalowany ręcznie z wielką dbałością o szczegóły farbami olejnymi na płótnie przez artystę z wieloletnim doświadczeniem w malarstwie.Kup teraz na Allegro.pl za 189 zł - obraz DZIEWCZYNA Z PERŁĄ ___kopia 20/25 (7642096795). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!Dziewczyna z perłą - Jan Vermeer. Opis oryginału: obraz namalowany około 1665 (1660-1670) roku wymiary oryginału: 46,5 × 40 cm medium oryginału: olej na płótnie. Dziewczyna z perłą - Jan Vermeer. Reprodukcja obrazu: "Dziewczyna z perłą "Ulubiony obraz , opis obrazu "Dziewczyna z perłą" Wśród tak wielu wspaniałych artystów moją uwagę zwróciła twórczość Johannesa Vermeera van Delf.Dziś przypisuje mu się niewiele ponad 30 obrazów i najprawdopodobniej jest to niemal cały dorobek artysty.Malował on przede wszystkim sceny rodzajowe , wykorzystując mistrzowską grę świateł.W dorobku malarza dominują .Kup teraz na Allegro.pl za 49 zł - Obraz Dziewczyna z perłą - Jan Vermeer - 40x30 (7262451970). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!Obraz wydrukowany na płótnie i naciągnięty na drewnianą ramę jest od razu gotowy do zawieszenia na ścianie.

Walory estetyczne podkreśla dodatkowo wysoka jakość wydruku.

Obrazy zabezpieczone w gruby pięciowarstwowy karton i folię bąbelkową wysyłamy kurierem DPD z dostawą na następny dzień.Obraz na płótnie: Dziewczyna z perłą - Jan Vermeer - Uzupełnij Swoje Wnętrze o obraz, który nada mu niepowtarzalny charakter i przekształci go w sferę indywidualnego smaku. Niech obraz stanie się nośnikiem ważnego dla Ciebie przekazu, ukryje wspomnienia .Film "Dziewczyna z perłą" przenosi nas do miasta Delft w XVII wiecznej Holandii. W okres wojen katolików z protestantami, rozkwitu handlu i wielkich fortun, a przede wszystkim w epokę wielkich malarzy. 17 letnia Griet (Scarlett Johansson) musi podjąć prace, by pomóc swojej rodzinie.Obraz reżysera jest ekranizacją powieści „Dziewczyna z perłą" autorstwa Tracy Chevalier. Tytuł filmu oraz powieści są zarazem tytułem obrazu Jana Vermeera van Delft. Scenariusz napisała Olivia Hetreed, zdjęcia przy planie wykonywane były przez Eduardo Serrę, zaś muzykę skomponował znany Francuz Alexandre Desplat.Obraz Dziewczyna z perłą, namalowany przez Jana Vermeera to jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł świata.Zarówno historycy sztuki, jak i pasjonaci malarstwa Vermeera do dziś zastanawiają się, kim jest tajemnicza dziewczyna na obrazie. Bez względu jednak na to, na czyje oblicze patrzymy, autorowi trzeba przyznać jedno - dzieło jest mistrzowskie.Możliwe, że dziewczyna z perłą to tylko wymyślona przez Vermeera postać.

Na poparcie tej hipotezy można wymienić jeszcze dwa podobne do tego obrazy autorstwa Vermeera: Dziewczyna.

Zdjęcia nie są w stanie oddać piękna tego obrazu. Zapraszamy serdecznie na inne nasze aukcje, na których są dostępne obrazy Dziewczyny z PerłąOgłoszenia o tematyce: dziewczyna z perłą obraz na Sprzedajemy.pl - Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i innedziewczyna z perłą zdaje się bić większym blaskiem, jej niepozorność i możliwość skoncentrowania się na niczym innym poza hipnotyzującym wzrokiem i detaliczną nieregularną perłą, pozwala na stwierdzenie, że wielki czas obrazu nadejdzie. być może po prześwietleniu giocondy w każdą możliwą stronę, odczytaniu wszystkich .Obraz holenderskiego malarza Jana Vermeera Delft „Dziewczyna z perłą". Portret rozmiar 44,5 x 39 cm, olej na płótnie. Obraz artysty Vermeera jest bardzo prosty i zwięzły, nie ma w nim ani jednego dodatkowego szczegółu."Dziewczyna z perłą" to jedno z najwybitniejszych dzieł holenderskiego malarza Jana Vermeera, nazywany czasami "Mona Lisą północy".Obraz przedstawia piękną młodą kobietę z dużym perłowym kolczykiem. Prócz kobiecego piękna dominuje tu także ciemne tło, które pięknie komponuje się z elegancką ramą stylizowaną na starą.Ogłoszenia o tematyce: obraz dziewczyna z perłą na Sprzedajemy.pl - Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy. Szybka, łatwa i lokalna sprzedaż rzeczy z drugiej ręki. Nieruchomości, Motoryzacja, Komputery, Meble, Antyki, Telefony, Sprzęt sportowy i inneFototapeta - Dziewczyna z perłą (Pop art) - Trwała, odporna na wodę i zarysowania flizelinowa fototapeta 'Dziewczyna z perłą (Pop art)' do przyklejenia na ścianę. Fototapeta 'Dziewczyna z perłą (Pop art)' z inspirującym motywem będzie efektowną ozdobą każdego pomieszczenia. Tapety Flizelinowe montDziewczyna z perłą to obraz holenderskiego malarza Jana Vermeera. Uznawany jest za jeden z najwybitniejszych przykładów malarstwa XVII wieku, i często nazywany jest Mona Lisą północy.Oryginalne dzieło eksponowane jest w muzeum Mauritshuis w Hadze. Dzięki Grupie Goldenmark oraz współpracującymi z nią, wrocławskim i krakowskim artystom, wysokiej jakości kopia autorska obrazu .Dziewczyna z obrazu Vermeera spogląda przed siebie nieodgadnionym wzrokiem. Emanuje z niej jakaś tajemnica, a jej usta rozchylają się, by o niej opowiedzieć. Tracy Chevalier wsłuchała się w tę historię i tak powstała powieściowa wariacja na temat genezy „Dziewczyny z perłą". W XVII-wiecznej Holandii żyje szesnastoletnia Griet..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz