• szkolnasciaga.pl

Testy z lektury hobbit czyli tam i z powrotem

25 października 2019 03:34


Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem. Lektury 4 lata temu. 120 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami. Hobbit, czyli tam i z powrotem Sprawdźcie swoja wiedzę na temat tej książki.J.R.R. Tolkien, "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - test z lektury. Jak dobrze orientujesz się w perypetiach Bilba Bagginsa i jego wesołej krasnoludzkiej kompanii?Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena. Dla fanów Hobbita. Test wiedzy online z lektury szkolnej. Test składa się z 30 pytań.test dotyczący lektury szkolnej i zarazem pierwszej powieści J.R.R. Tolkiena. Prościutki :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "GDPR"), które wymaga od nas .J.R.R. Tolkien „Hobbit czyli tam i z powrotem" Quiz czytelniczy ze znajomości lektury Quiz przeznaczony głównie dla uczniów szkół podstawowych kl.

IV-VI.

zas odpowiedzi do pytań - po 60 sekund. Cele quizu: Popularyzacja twórczości J.R.R. Tolkiena. Sprawdzenie wiedzy uczniów z przeczytanej lektury.Bilbo spotkał się z członkami wyprawy w dzień wyruszenia w stronę Samotnej Góry w: a) barze Pod Zdechłym Szczurem b) karczmie Głodny Wilk c) gospodzie Pod Zielonym Smokiem d) szynku Pijany Pajac RozwiązanieHobbit, czyli tam i z powrotem; Nauka: Hobbit, czyli tam i z powrotem Test z lektury szkolnej z odpowiedziami. Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.Odpowiedzi na pytania z lektury Hobbit,czyli tam i z powrotem? 1.Z jakiej rodziny pochodził tytułowy hobbit? 2.Kto namówił go do wyprawy? 3.Dokąd i po co zmierzał hobbit? 4.Z kim wędrował ? 5.Co nowego doznał podczas wyprayw? 6.Co stracił podczas wyprawy? 7.Czy droga którą pokonali się opłaciła w końcowym efekcie? 8.Co było dla nich największą przeszkodą ? 9.Za kogo był .Drużyna na szczęście zdołała skryć się w tunelu, którym Bilbo dostał się do wnętrza Samotnej Góry. Następnego dnia hobbit postanowił ponownie udać się do smoczej jaskini. Tym razem Smaug nie spał (choć to udawał) i zaczął rozmawiać z Bilbem, mimo że go nie widział (hobbit na szczęście miał ze sobą pierścień).Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz? Zgadywanki Zdrapka Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz.

TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.„Hobbit, czyli tam i z powrotem" jest powieścią J.R.R.

Tolkiena wydaną w 1937 roku. Akcja powieści dzieje się w Śródziemiu, fantastycznej krainie zamieszkałej przez elfy, hobbity, krasnoludy i orki. Książka opowiada o wyprawie, którą organizuje Thorin oraz Gandalf. Towarzyszą im krasnoludy oraz hobbit Bilbo Baggins.Hobbit, czyli tam i z powrotem Test wiedzy, ze znajomości lektury pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R. Tolkien'a.Test dla tematu: Hobbit, czyli tam i z powrotem (J. Tolkien). Sprawdź swoją wiedzę!Test jest króciutki i prosty. Jeśli czytaliście Hobbita to nie będziecie mieć z tym testem żadnego problem! ^^^ - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraJeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami. Test ze znajomości lektury Hobbit czyli tam i z powrotem 1.Witam i zapraszam do przetestowania mojej drugiej już aplikacji, która pozwoli przetestować swoją wiedzę na temat lektury "Hobbit czyli tam i z powrotem" ähnliche App erstellen merken in "Meine Apps"Na szczęście Bilbo miał pieniądze, by odkupić swoją własność, gdyby ktoś nie zamierzał jej oddać dobrowolnie. Potem z rozkoszą wprowadził się z powrotem do domu. Od tego czasu hobbit zaczął pisać pamiętnik pt.

Tam i z powrotem, wakacje pewnego hobbita.

W kilka lat później odwiedził go Gandalf wraz z krasnoludem Balinem.Lektura,, hobbit ,czyli tam i z powrotem'' 1.trole nie zjadły thorina ponieważ .[dokończ] 2.elrond [przywódca elfów ,u którego zatrzymali się wędrowcy] a]poczęstował gości wyśmienitą pieczenią z barana b]nie był zbyt miły dla gości ,poniewaz nie lubił krasnoludków c]podarował thorinowi prastary miecz elfów d]odczytał litery księżycowe umieszczone na mapie 3.podczas .W swoim utworze zatytułowanym „Hobbit, czyli tam i z powrotem", Tolkien ukazuje nam szeroką gamę różnorodnych bohaterów. Kreuje bowiem rzeczywistość fantastyczną, co upoważnia go do tworzenia postaci niezwykłych, a nawet nieco dziwacznych.Zmierz się z testem wiedzy i uzupełnij ewentualne braki, utrwal to, co już wiesz. Test składa się z 19 pytań. „Hobbit, czyli tam i z powrotem" to znakomita powieść angielskiego pisarza i filozofa, która zabiera czytelnika w niesamowitą podróż po przepięknej a zarazem niebezpiecznej krainie. Opowiada historię dzielnego hobbita .„HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM" JOHNA RONALDA REUELA TOLKIENA. opracowała mgr Renata Jarząbek. Temat 1: Okoliczności powstania utworu Johna R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam. i z powrotem". Cele lekcji. Uczeń: Zna treść lektury, Zna genezę utworu, Posługuje się tekstem i mapami autora, Umie wyodrębnić elementy fabuły utworu,Plan odcinka: - o co chodzi w Hobbicie; - 15 najważniejszych pytań, na które musicie znać odpowiedź "Hobbit, czyli tam i z powrotem" w pdf: Ronald Reuel Tolkien, Hobbit, czyli tam i z powrotem Ten utwór przejdzie do zasobów domeny publicznej i będzie mógł być publikowany bez żadnych ograniczeń za Dowiedz się , dlaczego biblioteki internetowe nie mogą udostępniać tego utworu.deroby (hobbit miał kilka pokoi przeznaczonych wyłącznie na ubrania), kuchnie, jadalnie — wszystko mieściło się na tym samym piętrze, a nawet wzdłuż tego sa-mego korytarza. Najparadniejsze pokoje znajdowały się z lewej strony, (patrząc od wejścia), ponieważ tylko te miały okna, głęboko osadzone, okrągłe okna z wi-Test z lektury Kamienie na szaniec pozwoli Wam sprawdzić, jak dobrze pamiętacie książkę, i wydarzenia z akcji pod Arsenałem lub próby odbicia Jana Bytnara z rąk Gestapo. Hobbit, czyli tam i z powrotem, J.R.R. Tolkien. Powieść fantasy autorstwa Tolkiena ukazała się w 1937 roku.Scenariusz lekcji poświęconych omówieniu lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Poznaj Hobbita - fragment powieści fantastycznej "Hobbit, czyli tam i z powrotem" w interpretacji Wiesława Komosy. Gdyby Bilbo i Gandalf mówili to, co myślą - scenariusz zajęć da kl gimnazjalnychSPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY- Tolkien „ Hobbit czyli tam i z powrotem" 1. Jak się nazywa główny bohater książki.klp.pl Lektury Analizy i interpretacje. Hobbit, czyli tam i z powrotem „Hobbit" - streszczenie szczegółowe. Bilbo znał tego wędrownego wyłącznie ..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz