Test lektury tomek w krainie kangurów

20 stycznia 2020 12:07


Pobierz: test lektury tomek w krainie kangurów.pdf
Alfred Szklarski, "Tomek w krainie kangurów" - test z lektury. Czy był w literaturze chłopiec, który miałby równie dużo przygód, co Tomek Wilmowski? Rozwiąż test!Test z lektury „Tomek w krainie kangurów"! Tanshee 3 lata temu. 109 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Udostępnij. Skomentuj. Super!"Tomek w krainie kangurów" Serwis zamknięty. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Jak dobrze znasz książkę ,,Tomek w krainie kangurów"? Armanda_Wojtasinska 4 lata temu. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Jutro mam test z tej .Lektury (19621). test ze znajomości książki tomek w krainie kangurów. test ze znajomości książki tomek w krainie kangurów szybko ! .Opracowała Teresa Marczewska SP 28 w Lublinie Test sprawdzający „Tomek w krainie kangurów" 1. Wydarzenia w powieści rozgrywają się: a) w Polsce niepodległej b) podczas I wojny światowej c) w Rosji d) w Polsce pod zaborami 2. Tomek odpowiadał za kolegę na lekcji: a) geografii b) historii c) j. polskiego d) j. rosyjskiego 3 ."Tomek w krainie kangurów" Nudny test zawierający pytania dotyczące lektury obowiązkowej w klasie V - "Tomek w krainie kangurów". jprd.; ale się wysiliłam, jak układałam to długie zdanie xD. Tagi dla tego testu: lektura, nudaTomek w Krainie Kangurów; Tomek w Krainie Kangurów, test z lektury Test obejmuje wszystko co jest napisane w tej książce.Mogą go rozwiązywać osoby, które mają akuratnie omawiać lekturę, jak również te, które po prostu chcą :)69% "Tomek w krainie kangurów" - notatka.

71% Streszczenie pierwszego rozdziału książki Alfreda Szklarskiego pt.

"Tomek w krainie kangurów". 77% List zachęcający do przeczytania książki "Tomek w krainie kangurów" Alfreda Szklarskiego. 81% Streszczenie rozdziału "Cejloński słoń i bengalski tygrys" z książki "Tomek w krainie .Witaj na stronie Quizz.pl. U góry znajdziesz quiz Tomek w krainie kangurów 1.Tomek w krainie kangurów - przetestuj swoją wiedzę. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury Tomek w krainie kangurów, którą napisał Szklarski Alfred, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.Bardzo ważne! Proszę o szybką odpowiedź! Test z lektury "Tomek w krainie kangurów" Odpowiedzcie mi na to: 1. Wydarzenia w powieści rozgrywają się: a) w Polsce niepodległej b) podczas I wojny światowej c) w Rosji d) w Polsce pod zaborami 2.Lektura „Tomek w krainie kangurów" A. Szklarski Test sprawdzający Twoją znajomość lektury „Tomek z krainy kangurów" A. Szklarskiego (podstawówka). Powtórz najważniejsze wiadomości i przygotuj się do sprawdzianu z języka polskiego.ALFRED SZKLARSKI Przygody Tomka w krainie kangurów 1 ZEMSTA Lada chwila miał rozbrzmieć dzwonek na koniec przerwy pomiędzy lekcjami.

Korytarz z wolna pustoszał, uczniowie znikali w klasach, cisza ogarniałaLektury szkolne Tomek w Krainie.

Szklarskiego Zaznacz właściwą odpowiedź; 1. Nazwisko Jurka - szkolnego kolegi Tomka brzmiało: a- Tymowski b- Tymkowski c- Witkowski 2. Akcja powieści rozpoczyna się w:; a- 1902 b- 1912 c- 1922 3.Tomek zemścił się na lizusie Pawluku przy pomocy: a-chrząszcza .Alfred Szklarski, "Tomek w krainie kangurów" - test z lektury. Czy był w literaturze chłopiec, który miałby równie dużo przygód, co Tomek Wilmowski?Tomek w krainie kangurów - pierwszy tom z cyklu powieści Alfreda Szklarskiego, opowiadający o przygodach Tomka Wilmowskiego.Darmowy quiz: "Tomek w krainie kangurów" - test znajomości lektury w kategorii LiteraturaOd 1957 roku opublikował kilkunastotomowy cykl o przygodach Tomka w różnych krajach świata: Tomek w Krainie Kangurów, Przygody Tomka na Czarnym Lądzie, Tomek na wojennej ścieżce, Tomek na tropach Yeti, Tajemnicza wyprawa Tomka, Tomek wśród łowców głów, Tomek u źródeł Amazonki, Tomek w Gran Chaco, Tomek w grobowcach Faraonów .SPRAWDZIAN Z LEKTURY „TOMEK W KRAINIE KANGURÓW" - grupa A.

Ile lat miał Tomek? A.

11 B. 14 C. W jakim miesiącu rozpoczyna się akcja powieści? A. w styczniu B. w czerwcu C. w listopadzie. Dlaczego ojciec Tomka wyjechał z Warszawy? A. był podróżnikiem i wyruszył na wyprawę B. groziło mu aresztowanie przez rosyjską .„Tomek w Krainie Kangurów" jest pierwszą częścią serii o przygodach młodego łowcy zwierząt - Tomka Wilmowskiego. W pierwszym tomie serii poznajemy Tomka, dowiadujemy się o jego wyprawie do Australii wraz z ojcem i współpracownikiem. Wydarzenia rozgrywają się w 1902 r. W tym czasie Polska znajdowała się pod zaborami.May 10, 2017Tomek w krainie kangurów - Alfred Szklarski - streszczenie Pierwszy tom przygód Tomka Wilmowskiego, który razem z ojcem i jego przyjacielem Janem Smugą płynie do Australii w poszukiwaniu .Apr 19, 2017tak to jest całe streszczenie xD tagi xD: Szklarski, Alfred Szklarski, Afryka, Audiobook PL, Audiobook całość, słuchowisko, Seria, Tomek Wilmowski, Wilmowski.Test z lektury „Tomek w krainie kangurów" to znakomity sposób na uzupełnienie książki lub streszczenia. Pozwoli on utrwalić Ci informacje niezbędne na sprawdzian z polskiego. Może się również okazać pomocny przy tworzeniu wypracowania na temat książki. Rozwiąż test i sprawdź jak dobrze znasz tą fascynującą lekturę.Geneza powieści Tomek w krainie kangurów; Opowiadanie z elementami opisu - przygoda Tomka w krainie kangurów. Plan wydarzeń - Tomek w krainie kangurów; Polscy podróżnicy w Australii - Tomek w krainie kangurów; Tomek w krainie kangurów streszczenie; Wyprawy Sturta i Stuarta - badaczy Centralnej Australii.Podsumowując: Tomek w krainie kangurów to lekka, przyjemna i bardzo wciągająca lektura. Niesie ze sobą nie tylko przygodę, ale i aspekt edukacyjny. Jednocześnie wzrusza, bawi i uczy, a podczas czytania nie będą się nudzić nie tylko młodzi czytelnicy.Geneza powieści Tomek w krainie kangurów; Opowiadanie z elementami opisu - przygoda Tomka w krainie kangurów. Plan wydarzeń - Tomek w krainie kangurów; Polscy podróżnicy w Australii - Tomek w krainie kangurów; Tomek w krainie kangurów streszczenie; Wyprawy Sturta i Stuarta - badaczy Centralnej Australii.W książce „Tomek w krainie kangurów" spotykamy się z postacią Edmunda Strzeleckiego, który penetrował ten kontynent w XIX w. Czytamy też dokładne opisy klimatu i pogody Australii, jej pór suchej i deszczowej, burz, cyklonów i huraganów. Można nazwać więc tę powieść „encyklopedią Australii".Wymienić wszystkie rozdziały lektury tomek w krainie kangurów Tomek w krainie kangurów Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie --Wyruszył wraz z dorosłymi mężczyznami na poszukiwanie zwierząt.Wymienić wszystkie rozdziały lektury tomek w krainie kangurów. Tomek w krainie kangurów. Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie.Tomek w krainie kangur ..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz