Streszczenie lektury

4 stycznia 2020 15:52


Baza wszystkich streszczeń dla szkół podstawowych, gimnazjum oraz liceum zebrane w naszym portalu.Sep 24, 2018Przedstawiamy streszczenie noweli Henryka Sienkiewicza - Latarnik. Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych. CategoryBryk.pl - najlepsze opracowania lektur, streszczenia lektur dla każdego ucznia, charakterystyki wszystkich bohaterów, lektury szkoła podstawa, lektury liceum, lektury studia.Pobierz: streszczenie lektury sposób na elfa.pdf „Sposób na Elfa" - Marcin Pałasz [recenzja 299] Category Dla dzieci Posted on 26 sierpnia 2013 21 lutego 2016 Author Sylwia Węgielewska 11 komentarzy.Streszczenie lektury można przedstawić, jako oryginalną i ciekawą edukację Adasia Niezgódki w Akademii Pana Kleksa. Nietypowa akademia czyli świat przedstawiony Akademia Pana Kleksa jest z pewnością szkołą, do której każdy chciałby chodzić.Tagi: biografia dostojewski biografia mickiewicz biografia reymont biografia sienkiewicz biografia stefan żeromski chłopi chłopi opracowanie lektury dżuma streszczenie szczegółowe granica streszczenie szczegółowe inny świat streszczenie szczegółowe jądro ciemności streszczenie szczegółowe juliusz słowacki kordian konrad .Opracowania i streszczenia lektur, teksty lektur, analizy wierszy, epoki literackie z galeriami dostosowane do potrzeb szkolnych, do pracy na lekcjach i w domuTajemniczy ogród - streszczenie powieści Frances Hodgson Burnetta.

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis.

Zobacz informacje o epoce romantyzmu i biografię pisarza w Wikipedii. Scrooge i Cratchit Geneza dzieła. Opowiadanie ukazało się w 1843 roku z ilustracjami Johna Leecha - ich prezentacja na tej stronie. Czas i miejsce akcjiStreszczenie krótkie. Stary kupiec, Ebenezer Scrooge, znany ze swego skąpstwa, powraca w Wigilię Bożego Narodzenia do domu po pracy w swoim kantorze. Tam zjawia mu się duch jego wspólnika, Jakuba Marley'a, który ostrzega: jeśli Scrooge się nie zmieni, po śmierci czeka go wieczna męka.Główne postacie: Cześnik Raptusiewicz - skłócony z Rejentem, opiekun Klary Podstolina - wdowa, Cześnik pragnie się z nią ożenić dla pieniędzy Klara - wychowanica Cześnika, zakochana w Wacławie Wacław - syn Rejenta, zakochany w Klarze Papkin - na usługach Cześnika, zakochany w Klarze Cześnik Raptusiewicz chciałby ożenić się z wdową Podstoliną, która bawi u .Nov 10, 2017Przedstawiamy streszczenie lektury Kamienie na szaniec, autorstwa Aleksandra Kamińskiego. Ponadto zapraszamy na stronę gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.Sep 6, 2014Przedstawiamy streszczenie lektury Stanisława Wyspiańskiego, "Wesele".

Ponadto zapraszamy na stronę gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych.

CategoryStreszczenie szczegółowe Rozdział 1. W dwóch sąsiednich domach, w Port Saidzie (miasto egipskie) mieszkali przyjaciele i współpracownicy. Byli to dwaj wdowcy - Polak Tarkowski, ojciec czternastoletniego Stasia, i Anglik Rawlison, ojciec ośmioletniej Nel.Oct 24, 2016Przedstawiamy streszczenie drugiej części "Dziadów" Adama Mickiewicza. Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych. CategoryLektury / Balladyna. Balladyna - streszczenie drukuj. poleca 90 % 20450 głosów. Treść .Pan Tadeusz - streszczenie utworu Adama Mickiewicza. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę i treść utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, wiadomości ogólne dotyczące dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Mikołajek - streszczenie utworu René Goscinny. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę opowiadań, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Streszczenie krótkie. Czwartego stycznia rodzice Marcinka Borowicza odwożą go z rodzinnych Gawronek do szkoły w Owczarach i oddają na naukę panu Wiechowskiemu.

Za przygotowanie Marcina do egzaminów do gimnazjum będą płacić nauczycielowi w naturze: mąką, grochem,.

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Streszczenie krótkie. Dzieci z Bullerbyn to powieść napisana w 1947 roku przez popularna szwedzką pisarkę dzieciecą - Astrid Lindgren. Książka opisuje życie sześciorga dzieci z malutkiej szwedzkiej wioski Bullerbyn. Składa się ona z trzech części, a każda z nich podzielona jest na rozdziały.Katarynka - streszczenie, klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .Streszczenie lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem" Facebook Twitter Google+ LinkedIn „Hobbit, czyli tam i z powrotem" jest powieścią J.R.R. Tolkiena wydaną w 1937 roku.Oct 29, 2017Przedstawiamy streszczenie Małego Księcia. Ponadto zapraszamy na stronę , gdzie znajdziecie inne streszczenia lektur szkolnych. CategoryStreszczenie - Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi. że bije słabszych i kradnie im różne rzeczy. Po lekcjach Felix, Net i Nika, na zaproszenie „Manfreda", udali się do ratusza. Tam, oprowadzeni przez przewodnika .Rafał Kosik, "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi" - test z lektury.Streszczenie lektury „Katarynka" 1. Poznajemy historię pana Tomasza, starszego, dystyngowanego pana, adwokata, który cieszy się wysoką pozycją społeczną. Jest miłośnikiem muzyki i mecenasem sztuki, choć miał powodzenie u kobiet, nigdy się nie ożenił.78% Streszczenie noweli Henryka Sienkiewicza "Sachem". 85% Literatura wobec mitu. Wykaż inspirującą rolę mitu antycznego, odwołując się do wybranych utworów z różnych epok.Lektury / Dziady część II. Dziady część II - streszczenie drukuj. poleca 85 % 8950 głosów. Treść .Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska. Reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską z egzemplarzy pochodzących ze zbiorów BN, BŚ i BE. Hosting: ICM. Fundacja Nowoczesna Polska, 00-514 Warszawa, ul.Jeżeli chcesz się dowiedzieć, kim był Hamlet lub szukasz streszczenia Krzyżaków, to ta aplikacja jest właśnie dla Ciebie. Jest to bardzo ciekawa baza materiałów wspomagających naukę języka polskiego. Opracowania lektur obejmują informacje o książce, streszczenie szczegółowe, plan wydarzeń oraz charakterystykę postaci..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz