Prezentacja stanowi wprowadzenie do genezy powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Do slajdów dołączone są komentarze uzupełniające informacje prezentacji. Nauczyciel może je wykorzystać, ale może również samodzielnie opracować komentarz do slajdu.Charakterystyka Marka Winicjusza Marek Winicjusz jest głównym bohaterem powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis". Ten młody, dobrze zbudowany młodzieniec był synem starszej siostry Petroniusza oraz konsula z czasów Tyberiuszowych.Bohaterów „Quo vadis" można podzielić na dwie grupy: przedstawicieli świata upadającego Rzymu oraz chrześcijan.W pierwszej grupie można dodatkowo wyznaczyć bohaterów pozytywnych i negatywnych.Marek Winicjusz to główny bohater „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza, powieści napisanej w 1896 r. Początkowo syn siostry Petroniusza oraz jednego z rzymskich konsulów wydaje się postacią negatywną, jednak z czasem przechodzi.Chilon był człowiekiem podstępnym, podejrzliwym, zachłannym i zakłamanym Inteligentny i przebiegły z łatwością pozyskiwał zaufanie innych ludzi Przestawiał się jako mędrzec, lekarz i wróżbita, przepowiadający przyszłość W rzeczywistości był oszustem, który szukał łatwych sposobówPomnik Mickiewicza w Warszawie Nagroda Nobla W 1905 r. otrzymał literacką Nagrodę Nobla za powieść Quo vadis. Neron- Cesarz rzymski z powieści Quo vadis I Wojna Światowa Po wybuchu I wojny światowej udał się do Szwajcarii, organizując w Vevey Szwajcarski Komitet Generalny Pomocy Ofiarom Wojny w Polsce.Quo vadis - opracowanie, problematyka, bohaterowie, znaczenie tytułu Geneza Początkowo „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza publikowane było w formie odcinkowej w trzech periodykach ukazujących się na terenie trzech zaborów.Kolejne dwie lekcje poświęcone są bohaterom "Quo vadis" - analizę bohaterów ułatwiają różnorodne gry, zagadki, pogłębia dyskusja i prezentacja postaci.
Ostatni scenariusz skupia uwagę uczniów na wartościach pokazanych w lekturze.
Podsumowaniem tego tematu jest wygłoszenie mów oskarżycielskich i obrończych.Szeroko opisał samo miasto, jego mieszkańców oraz wypadki historyczne i fikcyjne. Stworzył także wyraźne, pełne, charakterystyczne sylwetki bohaterów, wobec których czytelnik rzadko pozostaje obojętny. Całość okazała się tak znakomita, że w 1905 r. właśnie za powieść Quo vadis Henryk Sienkiewicz otrzymał literacką Nagrodę .Starożytny Rzym w powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis". scenariusze lekcji. Lekcja poświęcona pracy z tekstem. Uczniowie wzbogacają swoją wiedzę o starożytnym Rzymie i zachowanych zabytkach. O nas Logotypy Instytucje współpracujące Wykaz podręczników Kreator prezentacji .Quo vadis (H. Sienkiewicz) Geneza i tytuł powieści. Inspiracją do powstania dzieła stało się malarstwo: na kilka lat przed powieścią Sienkiewicza, Henryk Siemiradzki stworzył głośne płótna: Pochodnie Nerona oraz Orgię rzymską, a sam malarz w czasie pobytu pisarza w Rzymie pełnił rolę jego przewodnika."Quo vadis" - powieść Nobla warta. Wielopoziomowość i wielofunkcyjność utworu Epopeja chrześcijanska „Quo Vadis" rozsławiła Sienkiewicza i pokazała, że Polacy nadal zachowali dorobek kulturowy i zdolni są, mimo braku własnego państwa, do narodowych sukcesów "Quo vadis" - powieść Nobla warta."Quo vadis" - powieść Nobla warta.
Omów wielopostaciowość i wielofunkcyjność utworu.
Oto materiały prezentacji maturalnej na ten temat. Napisałem go ja - Szymon Toda z angecji reklamowej w iternecie prostrony.com.Twała 8 minut, dużo pominąłem, oceniono ją na 20pkt (100%).Quo vadis: Powieść z czasów Nerona - powieść historyczna Henryka Sienkiewicza. Publikowana najpierw w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej" (lata 1895-1896) i - z minimalnym opóźnieniem w stosunku do „Gazety" - także w krakowskim dzienniku „Czas" i „Dzienniku Poznańskim".Dzień czwarty RZEKA TYBER KOLOSEUM Co to jest? podróż do ANCJUM - miejscowość nad morzem Tyrreńskim w której urodził się i wybudował willę Neron czas wolny powrót do Rzymu nocleg Dzień drugi RZEKA TYBER - na jej zachodnim brzegu położone jest Zatybrze MOST FABRYCJUSZA - most,szkola.tbg.net.plGeneza „Quo vadis" „Quo vadis" to powieść historyczna, która powstawała w latach 1895-1896 w odcinkach, na zamówienie „Gazety Polskiej". Stanowiła ona odpowiedź na XIX-wieczne zainteresowanie tematyką starożytną i wczesnochrześcijańską. Zanim Sienkiewicz napisał powieść, wielokrotnie przebywał w Rzymie.Henryk Sienkiewicz Prezentacja Kamila "Quo vadis" jako powieść wielowątkowa Epika to jeden z trzech rodzajów literackich. Kluczową postacią jest narrator. Najważniejsze zagadnienia dotyczą świata przedstawionego: bohaterów,wydarzeń,czasu i miejsca.
Wątek to odrębna sekwencja wydarzeń, połączonych związkiem przyczynowo-skutkowym.A) bohater statyczny B).
Nazwij główne wątki utworu "Quo vadis": A) narodowowyzwoleńczy ,miłosny B) historyczny, miłosny C) patriotyczny, tragiczny D) komiczny, miłosny 8. Wyróżnij bohaterów historycznych występujących w powieści"Quo vadis":Postacie fikcyjne. Marek Winicjusz. Główny bohater Quo vadis, młody, bogaty i przystojny patrycjusz, syn konsula, to oddany i zasłużony dla Rzymu żołnierz, który walczył i wsławił się podczas wyprawy przeciwko Partom.Raczej uosobienie witalności niż kontemplacji, buntownik i niespokojny duch, zostaje idealnie wzięty w karby podczas służby wojskowej.Poganie i chrześcijanie w powieści "Quo vadis". scenariusze lekcji. O nas Logotypy Instytucje współpracujące Wykaz podręczników Kreator prezentacji Współpraca Regulamin Polityka prywatności.Jednym z głównych bohaterów tekstu "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza był siostrzeniec Petroniusza - Marek Winicjusz. Był on poganinem ale potrafił zachować umiar w przyjemnościach. Był patrycjuszem wychodzącym się z wysokiego rodu. Miał piękną, atletyczną i dobrze zbudowaną sylwetkę.Projekcje i rzutowania w przyszłość w "Quo vadis": a) nie wystepują b) występują w przeczuciach i snach bohaterów c) występują w poezji Nerona d) występują w kazaniach apostołów Rozwiązanie"Quo Vadis" - opracowanie.
Autor, czas i miejsce akcji, rodzaj i gatunek literacki, motywy, bohaterowie (charakterystyka), plan.
był laureatem literackiej Nagrody Nobla w 1905 r. Pracował jako dziennikarz (współzałożyciel dwutygodnika „Niwa", korespondent „Gazety Polskiej" w .Quo vadis - bohaterowie, Quo vadis opracowanie, streszczenie. Charakterystyka pozostałych bohaterów Postacie drugoplanowe Ursus Lig, który jako zakładnik, towarzyszył Ligii i jej matce.dla których dedykowane będzie narzędzie Quo vadis. Szczegółowepytania badawcze dotyczyłym.in. aktualnych praktyk stosowanych przez diagnostówi rodziców,sprawdzonych metod prowadzenia pomiaru zainteresowańi kompetencji, mocnych i słabychstron funkcjonującychnarzędzii testów,a takżeopiniiHenryk Sienkiewicz Quo vadis Informacje o autorze Henryk Sienkiewicz urodził się 5 maja 1846 r. we wsi Wola Okrzejska na Podlasiu. Zmarł 5 listopada 1916 r. w Vevey w Szwajcarii, lecz jego zwłoki sprowadzono do Polski. Po ukończeniu warszawskiego gimnazjum, Sienkiewicz rozpoczął studia w Szkole Głównej najpierw na wydzialeQuo Vadis Tytuł: "Quo vadis" autor zaczerpnął pomysł na temat ze słynnej sceny spotkania Piotra opuszczającego Rzym z Chrystusem, w której Piotr pyta Quo vadis, domine? Autor: H. Sienkiewicz. Gatunek: powieść romansowo-historyczna. Czas akcji: opowiada o prześladowaniu pierwszych chrześcijan za czasów cezara Nerona w I w (63-68r).Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: opis postaci z quo vadis. agatka7344. Petroniusz Przedstawienie i wygląd postaci: wykwintny i elegancki patrycjusz, nazywany „arbiter elegantiarum" (wzór wykwintu, dobrego smaku, wyrocznia w sprawach mody), ma nieskazitelne maniery, jest doradcą samego Nerona w sprawach gustu.Bohaterów wypisaliśmy wspólnie na tablicy, a następnie podzieliliśmy się nimi. Zadaniem uczniów było przygotowanie ustnej prezentacji postaci z "Quo vadis" i wykonanie materiałów pomocniczych, z których będą korzystać podczas swojej wypowiedzi..
Brak komentarzy.