Stawka VAT na sprzedaż posiłków i dań przez placówki gastronomiczne - interpretacja ogólna MF. Minister finansów wydał 24 czerwca 2016 r. interpretację ogólną, w której uznał, że posiłki sprzedawane przez różnego rodzaju placówki gastronomiczne, które są przeznaczone do bezpośredniej konsumpcji, nie mogą korzystać z 5% stawki VAT.Możliwość zaliczania do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych przez podatników wydatków na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów podawanych podczas spotkań z kontrahentami, inwestorami, wykonawcami, etc., w świetle brzmienia art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.Warszawa, dnia 1 lipca 2016 r. 51 INTERPRETACJA OGÓLNA Nr PT1.050.3.2016.156 MINISTRA FINANSÓW z dnia 24 czerwca 2016 r. w sprawie stosowania właściwej stawki podatku od towarów i usług dla sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne Działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.Szanowni Państwo, w związku z tym, że 24 czerwca 2016 roku Minister Finansów wydał interpretację ogólną (PT1.050.3.2016.156) dotyczącą stosowania właściwej stawki VAT w przypadku placówek gastronomicznych, konieczne może być zweryfikowanie stosowanych przez Państwa stawek VAT na oferowane produkty lub usługi.PT1.050.3.2016.156 - Interpretacja ogólna Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie stosowania stawki obniżonej VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne.
Data wydania: 24 czerwca 2016 Kategoria: Interpretacje ogólne Słowa kluczowe: stawka vat, usługi.
z 2012 r. 749, z późn. zm.), uwzględniając orzecznictwo sądów administracyjnych, przedstawiam wyjaśnienia w zakresie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych przez podatników wydatków na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów podawanych podczas spotkań z .1. Wymienienie w przepisach podatkowych jako przykładowych kosztów reprezentacji wydatków na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych, nie oznacza, iż wydatki tego rodzaju zawsze muszą zostać wyłączone z kosztów uzyskania przychodów.Niniejsza interpretacja dotyczy kwestii stosowania właściwej stawki podatku od towarów i usług dla sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne na tle art. 41 ust. 2a w związku z poz. 28 załącznika nr 10 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług 2 - dalej: ,,ustawa o VAT" oraz § 3 ust. 1 pkt 1 w .ministra finansÓw z dnia 25 listopada 2013 r. w zakresie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych przez podatników wydatków na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojówInterpretacja indywidualna Interpretacja ogólna Broszura Orzeczenia sądów i trybunałów Inny. Wybierz.
w Łodzi Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie Dyrektor Krajowej.
Wybierz.W interpretacji ogólnej z 24.06.2016 r., PT1.050.3.2016.156, Minister Finansów odniósł się do kwestii stosowania właściwej stawki VAT dla sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne w kontekście kwalifikowania tej sprzedaży jako dostawy towarów lub świadczenia usług w rozumieniu art. 7 i 8 u.p.t.u.Spółka zakupuje usługi gastronomiczne od innego podmiotu,. Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art. 14a oraz art. 14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r.Usługi gastronomiczne, żywność i napoje w kosztach podatkowych. Minister Finansów wydał dość korzystną dla podatników interpretację ogólną w kwestii możliwości zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków ponoszonych na usługi gastronomiczne w związku ze spotkaniami biznesowymi.przychodów ponoszonych przez podatników wydatków na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów podawanych podczas spotkań z kontrahentami, inwestorami, wykonawcami, etc., w świetle brzmienia art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. z 2011 r.Interpretacja ogólna prawa podatkowego chroni podatników.
13:22 15.11.2013.
ogólne publikowane są w Dzienniku Urzędowym Ministra Finansów, a także zamieszane w Biuletynie Informacji Publicznej.Od 2007 r., kiedy narzędzie to zostało wprowadzone, Minister Finansów wydał tylko 53 interpretacje ogólne.PT1.050.3.2016.156 - Interpretacja ogólna Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie stosowania stawki obniżonej VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne. Data wydania: 24 czerwca 2016 Kategoria: Interpretacje ogólne Słowa kluczowe: stawka vat, usługi gastronomiczneMinister Finansów wydał interpretację ogólną w sprawie stawki VAT na sprzedaż gotowych posiłków i dań w punktach gastronomicznych typu fast food. Wskazał, że sprzedaż posiłków gotowych do spożycia nie może być opodatkowana stawką 5%, jak dostawa gotowych dań i posiłków.VAT na sprzedaż żywności - interpretacja ogólna W komunikacie wskazano, aby podczas przyporządkowywania właściwej stawki VAT dla oferowanych posiłków korzystać z wydanej interpretacji ogólnej Ministra Finansów z dnia 24.06.2016 r. nr PT1.050.3.2016.156 wydaną właśnie w tym zakresie.Interpretacja Ogólna:. gastronomiczne na tle art. 41 ust. 2a w związku z poz. 28 załącznika nr 10 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług 2 - dalej: „ustawa o VAT" oraz § 3 ust. 1 pkt 1 w związku z poz. 7 załącznika do rozporządzenia Ministra Finansów .Produkty takie, co do zasady, są opodatkowane 8% stawką podatku, z zastrzeżeniem wyjątków do których ma zastosowanie podstawowa stawka podatku - wyjaśnił Minister Finansów.
29.06.2016 Stawka VAT przy sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne - interpretacja ogólna.
w sprawie towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku od towarów i usług, oraz warunków stosowania stawek obniżonych, została wydana dopiero w dniu 24 czerwca 2016 r .RZECZPOSPOLITA POLSKA MINISTER FINANSÓW PT1.050.3.2016.156 Warszawa, dnia 24 czerwca 2016 r. Panie i Panowie Dyrektorzy Izb Skarbowych Dyrektorzy Urzędów Kontroli Skarbowej wszyscy11.12 MF: Obiad z kontrahentem kosztem podatkowym. 25 listopada 2013 r. Minister Finansów wydał interpretację ogólną, w której określił zasady kwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów wydatków, dotyczących nabywanych przez podatników artykułów spożywczych i usług gastronomicznych.VAT na sprzedaż żywności - interpretacja ogólna W komunikacie wskazano, aby podczas przyporządkowywania właściwej stawki VAT dla oferowanych posiłków korzystać z wydanej interpretacji ogólnej Ministra Finansów z dnia 24.06.2016 r. nr PT1.050.3.2016.156 wydaną właśnie w tym .Uchwała siedmiu sędziów NSA zaowocowała również wydaniem interpretacji ogólnej przez Ministra Finansów w temacie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów podawanych podczas spotkań z kontrahentami, inwestorami, wykonawcami, itp.Tak stało się w przypadku interpretacji ogólnej Ministra Finansów dotyczącej kwestii wydawania posiłków na wynos przez lokale gastronomiczne. Teraz sprawa trafiła do TSUE. Jeśli Trybunał przychyli się do sposobu interpretacji MF i później fiskusa, ceny w McDonald's i innych sieciach gastronomicznych mogą się zmienić.Interpretacje indywidualne i ogólne (SIP) Wyszukiwarka interpretacji (SIP) Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów znajduje się wyszukiwarka interpretacji prawa podatkowego (odnośnik otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym).Czytaj więcej o Interpretacja ogólna Ministra Rozwoju i Finansów - stosowanie 8% stawki VAT dla dostaw sznurka do maszyn rolniczych na tle przepisów art. 41 ust. 2 w związku z art. 146a pkt 2 oraz poz. 78 załącznika nr 3 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług »Minister Finansów opublikował w Dzienniku Urzędowym z dn. 27.11.2013 r. interpretację ogólną, która dotyczy możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów ponoszonych przez podatników wydatków na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów. Dokonując wykładni, Minister w pierwszej kolejności wskazał, że w obu.Działania podjęte przez Spółdzielnię, polegające na ubezpieczeniu budynku mieszkalnego, który zgodnie z wyjaśnieniami zawartymi w w/wym. interpretacji ogólnej Ministra Finansów zaliczany jest do zasobów mieszkalnych, związane są z prawidłowym gospodarowaniem tymi zasobami..
Brak komentarzy.