• szkolnasciaga.pl

Interpretacja mf.gov.pl

17 października 2019 11:04






Poniższy formularz umożliwia wyszukiwanie interpretacji przepisów prawa podatkowego oraz innych informacji podatkowych. Opis działania formularza.Strony dostępne w domenie mogą zawierać adresy skrzynek mailowych. Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania.Interpretacje indywidualne Interpretacje indywidualne prawa podatkowego wydawane są w imieniu Ministra Finansów. Wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej może złożyć każdy zainteresowany: podatnik, płatnik lub inny podmiot, w tym także osoby niemające miejsca zamieszkania lub siedziby na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów znajduje się wyszukiwarka interpretacji prawa podatkowego (odnośnik otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym). System Informacji Podatkowej umożliwia wyszukiwanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, wydawanych na podstawie rozdziału 1a działu II ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.INTERPRETACJA INDYWIDUALNA. Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 22 stycznia 2019 r.MDRStrony dostępne w domenie mogą zawierać adresy skrzynek mailowych.

Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych.

Użytkownik korzystający z odnośnika będącego adresem e-mail zgadza się na przetwarzanie jego danych (adres e-mail oraz dobrowolnie podanych danych w wiadomości) w celu przesłania odpowiedzi na przesłane pytania.Korzystanie z treści opublikowanych w serwisie podatki.gov.pl, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa Finansów. Treści znaczone w serwisie jako treści będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.Korzystanie z treści opublikowanych w serwisie podatki.gov.pl, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa Finansów. Treści znaczone w serwisie jako treści będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.Serwis zawiera interpretacje podatkowe publikowane przez Ministerstwo Finansów, na które składają się: interpretacje indywidualne oraz interpretacje ogólne wydane na podstawie art.

14a oraz art.

14b ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. z 2005 r.Interpretacja indywidualna wywołuje skutki prawnopodatkowe tylko wtedy, gdy rzeczywisty stan faktyczny sprawy będącej przedmiotem interpretacji pokrywał się będzie ze stanem faktycznym (opisem zdarzenia przyszłego) podanym przez Wnioskodawcę w złożonym wniosku.INTERPRETACJA INDYWIDUALNA. Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 27 lutego 2018 r.Przykładowo, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu w piśmie dnia 23 czerwca 2009 r. znak ILPB1/415-420/09-2/IM, analizował podobny stan faktyczny do przedstawionego przez Wnioskodawcę. Interpretacja tego organu dotyczyła bowiem świadczenia przez wspólnika spółki komandytowej usług prawniczych na rzecz spółki.Swi~tokrzyska 12, 00-916 Warszawa I tel.: +48 (22) 694 55 55 I e-mail: [email protected]. Z kolei art. 109 ust. 3 ustawy 0 podatku od towarow i usrug, w brzmieniu nadanym ustawQ. nowelizujQ.cQ. z dnia 13 maja 2016 r., stanowi, ze podatniey, z wyjqtkiem podatnik6wW Twojej przeglądarce ciasteczka zostały wyłączone. Cookies są wymagane do korzystania z tej witryny.Zaznacza jednak, że do wyjaśnienia pozostają dalej dwie kwestie, których nie porusza interpretacja.

Chodzi o opodatkowanie VAT opłat prawomocnie ustalonych przed wejściem w życie nowej ustawy, a zatem.

Minister finansów potwierdził w opublikowanej interpretacji ogólnej, że dochód akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej rozlicza się w miesiącu otrzymania dywidendy niezależnie od tego, czy akcjonariuszem jest osoba fizyczna czy prawna.Najnowsze orzeczenia i interpretacje. C‑422/17 - Wyrok TSUE w sprawie Skarpa Travel sp. z o.o. I FSK 1622/16 - Wyrok NSA - zapewnianie pracownikom nieodpłatnego paliwa, które ma charakter nieodpłatnej dostawy towarów na gruncie VAT, podlega obowiązkowi zaewidencjonowania na kasie fiskalnejW serwisie internetowym udostępniamy bazę interpretacji podatkowych, ZUS i innych, udostępnianych na stronach urzędów i izb skarbowych oraz Ministerstwa Finansów, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz innych organów Państwa.Co prawda organy podatkowe niższego szczebla nie są formalnie związane interpretacjami ogólnymi, tym niemniej takie interpretacje respektują. Niestety Minister Finansów niechętnie i dość rzadko wydaje interpretacje ogólne. Od ich wprowadzenia w lipcu 2007 r. do ordynacji podatkowej .Co więcej, interpretacja dotyczy stanu faktycznego, teraźniejszego bądź przyszłego, opisanego przez samego podatnika.

W teorii, jeśli wszystko się zgadza, zastosowanie się do interpretacji nie powinno szkodzić wnioskodawcy.

14k ordynacji podatkowej.o dacie wydania interpretacji oraz o zawartej w niej ocenie stanowiska wnioskodawcy albo o innym sposobie rozstrzygnięcia sprawy. Niezależnie od tego interpretacja lub postanowienie w sprawie zostaną doręczone zgodnie z przepisami zawartymi w rozdziale 5 działu IV ustawy - Ordynacja podatkowa. 82.Czytaj więcej o Interpretacja ogólna Nr PT3.8101.2.2018 Ministra Finansów z dnia 12 października 2018 r. w sprawie traktowania w świetle art. 5 ust. 1 pkt 1 oraz art. 8 ust. 1 i ust. 2a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług opłat uiszczanych na podstawie art. 20 ust. 1 i art. 20(1) ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych na rzecz organizacji .Trwała zabudowa meblowa - interpretacja ogólna MF. Minister Finansów w interpretacji ogólnej podzielił pogląd Naczelnego Sądu Administracyjnego odnośnie 8% stawki VAT właściwej dla dostawy i montażu tzw. mebli do zabudowy. Chodzi w szczególności o szafy wnękowe, meble kuchenne i inne tego typu.Korzystanie z treści opublikowanych w serwisie podatki.gov.pl, niezależnie od celu i sposobu korzystania, nie wymaga zgody Ministerstwa Finansów. Treści znaczone w serwisie jako treści będące przedmiotem praw autorskich, o ile nie jest to stwierdzone inaczej, są udostępniane na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa 3.0 Polska.Zmiany w zakresie wydawania interpretacji indywidualnych. 1 marca 2017 r. wchodzą w życie przepisy ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. o Krajowej Administracji Skarbowej oraz ustawy Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej.Warszawa, dnia 1 lipca 2016 r. 51 INTERPRETACJA OGÓLNA Nr PT1.050.3.2016.156 MINISTRA FINANSÓW z dnia 24 czerwca 2016 r. w sprawie stosowania właściwej stawki podatku od towarów i usług dla sprzedaży posiłków i dań przez placówki gastronomiczne Działając na podstawie art. 14a § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.Potwierdza to m.in. interpretacja Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach nr IBPBI/1/415-39/14/ESZ. Organ podatkowy zwrócił uwagę, że kosztem uzyskania przychodów nie mogą być wydatki związane z reprezentacją, w szczególności poniesionych na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych. Wskazał, że .W sprawie chodziło o firmę, która wynajęła mieszkania służbowe dla swoich pracowników. Lokale były im udostępniane nieodpłatnie. Organ podatkowy w interpretacji z 30 listopada br., nr 0112-KDIL2-1.4012.462.2018.4.MK, uznał zatem, że wydatki firmy na ten cel nie mają związku z prowadzeniem działalności gospodarczej opodatkowanej VAT..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz