Cóż, w kontekście całego filmu taka interpretacja się nie utrzyma. Matka wcale nie napierała na Ninę w kwestii rywalizacji o rolę. Co więcej, ochładzała jej ambicje. O ile dobrze pamiętam, podczas rozmowy telefonicznej, tłumaczyła Ninie, że nic się nie stanie jeżeli tej roli nie dostanie, będą przecież kolejne.Trafna interpretacja. Wydaje mi sie jednak, ze to nie matka Niny narzucala jej presje, tylko to ona sama byla swoim najwiekszym katem. W trakcie ogladania filmu niejednokrotnie odnosilam wrazenie, ze matka jest zazdrosna o osiagniecia corki (ona sama musiala zrezygnowac z kariery baletnicy, poniewaz zaszla w ciaze w Nina), podawala jej tort oraz namawiala do zaprzestania katorzniczych treningow.Tańczac partię czarnego łąbędzia ma czerwone białka oczu - logicznym jest, ze reżytser tutaj znów się z nami umawia i podkreśla, ze to wszystko nie dzieje się naprawdę. Żeby nas w tym upewnic gdy czarny łąbędź konczy swoją partię Nina wyglada już normalnie (bez skrzydeł) ale cień, który rzuca na ścianę wciąż ma skrzydła.Myślę, że miała po prostu budować mroczny klimat filmu. "Czarny łabędź" ma wiele takich scen, zwłaszcza na początku - gdy Nina wychodzi z łazienki i tum du dum tu dum! och ktoś napisał "dziwka" na lustrze. Albo ta scena ze zgaszonym światłem na próbie.Uwaga! Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące fabuły lub zakończenia filmu.
Najnowszy film Darrena Aronofsky'ego (Requiem dla snu, Pi, Źródło, Zapaśnik) - Czarny łabędź - zachwyca.
W tym celu trzymała swoją.Chociaż "Czarny łabędź" jest głęboko osadzony w specyficznych realiach świata baletu, to jednocześnie stawia uniwersalną diagnozę odnośnie do dylematów, z jakimi zmaga się każdy prawdziwy artysta dążący do opanowania technicznego ideału oraz zajmujący się poszukiwaniem tego niedefiniowalnego "czegoś", co stanowi o .Czarny Łabędź to przede wszystkim opowieść o drugim ego, ukrytym za plecami. Interpretacja uciekająca się do wykorzystywania seksualnego Niny przez matkę jest bardzo wyszukana, moim zdaniem za bardzo. Aronofsky jak wiadomo lubi bawić się w destrukcję ciała i psychiki, co widzieliśmy w Requiem i Zapaśniku.„Czarny Łabędź" przez wielu porównywany jest do wcześniejszego filmu reżysera, do „Zapaśnika". Historie w obu dziełach są podobne. To opowieści o ludziach, którzy chcą być na scenie, nie potrafią jej porzucić, nawet jeśli ryzykują tym swoje życie.Zarys pomysłu na film "Czarny łabędź" pojawił się w głowie Darrena Aronofsky'ego w trakcie montowania "Requiem dla snu", czyli już ponad dziesięć lat temu (oczywiście jeszcze nieznany był wówczas tytuł filmu).
Mniej więcej w tym czasie przedstawił tę.
czytaj dalejCzarny łabędź (ang. Black Swan, 2010) − amerykański thriller psychologiczny w reżyserii Darrena Aronofsky'ego.W rolach głównych wystąpiły Natalie Portman oraz Mila Kunis, które wcieliły się w role nowojorskich baletnic występujących w Jeziorze łabędzim. Obraz otworzył 67.Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji 1 września 2010 roku.Tymczasem obraz reżysera tak kultowych dzieł jak "Requiem dla snu", "Źródło" czy "Czarny łabędź" podzielił wszystkich w wyjątkowy sposób - utworzył nie tylko frakcje, ale i "podfrakcje".„Czarny Łabędź" nie robiłby na pewno tak wielkiego wrażenia gdyby nie perfekcyjna realizacja. Już od pierwszych sekund praca kamery zachwyca, a potem jest tylko lepiej. Znakomite są zdjęcia i szybki montaż, co charakterystyczne dla wszystkich filmów tego reżysera.Film wcale nie jest prosty. Ja zrozumiałam go w następujący sposób: Główna aktorka chciała być najlepsza.Chciała być zaruwno pięknym białym łabędziem ale też czarnym.Żeby zostać tym czarnym musiała się w niego przeistoczyć.Dlatego te sceny erotyczne,thrilerowe.Pokazuje historię dziewczyny, która ma ambicje przerastające jej umiejętności.Ten fillm pokazuje że żeby .„Czarny łabędź" Darrena Aronofskiego. Aleksandra Wawrzyniak. Sugerując się tytułem filmu Darrena Aronofskiego można by sądzić, że jest to kolejna adaptacja klasycznego utworu Piotra Czajkowskiego.
Nic bardziej mylnego.
Choć Aronofsky wykorzystuje w swoim filmie dzieło rosyjskiego .Krótka informacja o filmie. Po opętaniu poszukiwaniem logiki liczb („Pi", 1998), manii odchudzania („Requiem dla snu", 2000), pragnieniu wiecznego życia („Źródło", 2006) oraz zapaśniczej pasji („Zapaśnik", 2008) Darren Aronofsky po raz kolejny zagłębia się w ludzką psychikę: marzenia, pragnienia, obsesje i słabości - nieobce przecież żadnemu człowiekowi .Zarys pomysłu na film "Czarny łabędź" pojawił się w głowie Darrena Aronofsky'ego w trakcie montowania "Requiem dla snu", czyli już ponad dziesięć lat temu (oczywiście jeszcze nieznany był wówczas tytuł filmu).Mniej więcej w tym czasie przedstawił tę ideę Natalie Portman.Po wielu przejściach, szukaniu koncepcji historii i trudnościach w zdobywaniu funduszy na produkcję, w .Czarny łabędź to film, który można otworzyć za pomocą jednego klucza - motywu sobowtóra. Liczne sceny z lustrem, w którym przegląda się Nina są oznaką samopoznania, a przede wszystkim odkrycia drugiego ja - mrocznej strony osobowości symbolizowanej przez czarnego łabędzia.Niemal na naszych oczach spala się dla roli, ale to wysiłek wart innego, lepszego filmu. I oczywiście wart Oscara, którego Portman może być niemal pewna. "Czarny łabędź", reż."Czarny łabędź" nie jest horrorem mniej więcej w takim stopniu jak nie jest nim klasyk gatunku - "Lśnienie" Kubricka ;) Esme 8 lat temu @Doktorze widziałam ten odcinek i fragmenty z oglądaniem trailerów w kinie wydały mi się niepokojąco znajome :( Nie jest dobrze.Czarny łabędź nie poruszył mnie jak filmy Polańskiego, które ponoć były częściową inspiracją.
Taniec zaś (nawet taniec celowo 'zautomatyzowany") można pokazać inaczej.
Jak na przykład mistrz Saura. Aronofsky jest (dla mnie!) jak Saleri.„Czarny Łabędź" to ciekawy film, bardzo frapujący, chociaż sama fabuła jest dość skąpa i możnaby ją streścić dosłownie w dwóch zdaniach. Znany reżyser Thomas Leroy (sugestywny Vincent Cassel), postanawia odświeżyć klasyk baletowy Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie" i szuka do tej roli najbardziej odpowiadającej .Jezioro łabędzie jest jednym z motywów fabuły filmu Darrena Aronofsky'ego Czarny łabędź. W 1994 na podstawie baletu powstał amerykański film animowany Księżniczka łabędzi (The Swan Princess).Twórcy Czarnego łabędzia przenoszą nas z moskiewskiego Teatru Bolszoj końca XIX w. do współczesnego Nowego Jorku, gdzie toczy się akcja filmu. A raczej snu, gdyż cały obraz pretenduje do miana sennej mary młodej baletnicy, marzącej o zagraniu głównej roli w zmysłowej interpretacji „Jeziora łabędziego".Sennik: łabędź we śnie. Do czego ma łabędzie? Najbardziej pełna interpretacja snu łabędź. Sen «Łabędź» - bardzo ciekawe i niezwykłe sen, który będzie interpretowana na różne сонниками diametralnie przeciwne. Ktoś twierdzi, że to miłość i wierność, ktoś mówi, że to iluzja i oszustwo.„Czarny łabędź" to thriller psychologiczny rozgrywający się w środowisku nowojorskich tancerzy klasycznych. Natalie Portman wciela się w Ninę - baletnicę, która zaczyna rywalizować z nową członkinią zespołu tanecznego, Lily (w tej roli Mila Kunis).Doskonale. Teraz wybierzcie się na nie jeszcze raz: z kimś, kto jeszcze tego filmu nie oglądał. Sprawdźcie, co zrobi z nim/nią „Czarny Łabędź". (UWAGA: w tekście odnoszę się do niektórych punktów fabuły - próbuję to robić możliwie ogólnikowo, ale jeśli jeszcze nie oglądaliście filmu, badźcie ostrożni).I rzeczywiście, początek jest spokojny, choć nie nazwałabym go nużącym, ale końcówka wynagradza oczekiwanie. Może budzić miłość i niechęć, ale Czarny Łabędź na pewno nie przejdzie bez echa. Jest przede wszystkim bardzo naturalistyczny. Nie ma drugiego takiego filmu pokazującego realia życia baletnicy."Czarny łabędź" jako próba rozliczenia się Aronofsky'ego z rolą artysty, jego problemami, obsesjami i pragnieniami, spełnia swoje zadanie całkowicie. Reżyser mówi o perfekcji, dualizmie, dojrzewaniu kobiety oraz nieodkrytej seksualności.Black Swan (2010) / Czarny Łabędź | Trailer [HD] Kinetoskop - Internetowy Magazyn Filmowy. Loading. Unsubscribe from Kinetoskop - Internetowy Magazyn Filmowy?.
Brak komentarzy.