• szkolnasciaga.pl

Scharakteryzuj dwóch głównych protagonistów utworu

20 grudnia 2019 11:31






Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Proszę o odpowiedzenie na pytania ! 1. Scharakteryzuj dwóch głównych protagonistow utworu. Przedstaw sp…Antenor i Aleksander są jednymi z głównych bohaterów utworu Jana Kochanowskiego "Odprawa posłów greckich". Oboje są świetnym przykładem kontrastu dwóch postaci o zupełnie innych poglądach i charakterach. Monologi Antenora stanowią swego.Scharakteryzuj osobowość Antenora. Antenor i Aleksander są jednymi z głównych bohaterów utworu Jana Kochanowskiego "Odprawa posłów greckich". Oboje są świetnym przykładem kontrastu dwóch postaci o zupełnie innych poglądach i charakterach. Monologi Antenora stanowią swego.Marcin Borowicz - główny bohater utworu. W chwili rozpoczęcia akcji jest ośmioletnim, tęgim, czarnookim chłopcem. Pochodzi ze średnio zamożnej rodziny szlacheckiej. W powieści Syzyfowe prace Żeromski przedstawił proces dojrzewania, dorastania i kształtowania się umysłu, charakteru i osobowości głównego bohatera, Marcina .Scharakteryzuj główną bohaterkę ballady Adama Mickiewicza. Pamiętaj o tym, że charakterystyka postaci składa się z 4 elementów: przedstawienia postaci, opisu wyglądu zewnętrznego, ukazania cech charakteru, próby oceny postępowania bohatera.Streszczenie szczegółowe Prologos. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Geneza utworu i gatunek.

GENEZA: George Orwell przystąpił do pisania Folwarku zwierzęcego pod koniec 1943 roku.

Powieść ukończył w lutym następnego. Folwark zwierzęcy ukazał się drukiem 17 sierpnia 1945 roku w Anglii, zaś 26 sierpnia 1946 roku w USA, gdzie osiągnął wielki sukces. Powieść jest komentarzem do ustroju komunistycznego i wszelkich ustrojów totalitarnych, które .Scharakteryzuj postać. Charakterystyka Pana od przyrody z utworu Zbigniewa Herberta „Pan od przyrody". „Pan Tadeusz" najbardziej zaciekawiła mnie jedna z dwóch głównych kobiecych postaci, a mianowicie Zosia. Była ona córką Ewy Horeszkówny, lecz opiekowała się nią .Analiza i interpretacja utworu poetyckiego Analiza - badanie i opis kompozycji utworu; podmiot liryczny, zabiegi poetyckie, motyw utworu, sytuacja liryczna, zasady, którymi kierował się poeta. Interpretacja - odpowiedź na pytanie, czemu służy powyższa konstrukcja, utworu, sens wynikający z niego, jak utwór mieści się w historii i filozofii, jest to działanie badawcze .Z dwóch głównych bohaterów historii wojny trojańskiej - Achillesa i Hektora. Bardziej do gustu przypadł mi Hektor. Spróbuję uzasadnić moją tezę w oparciu o następujące argumenty. Po pierwsze Hektor był najlepszy z trojańskich żołnierzy, syn.Scharakteryzuj dramat S.Wyspiańskiego "Wesele" jako utwór o społeczeństwie polskim. odwołaj sie do fragmentu akt I sc.

1 i akt I sc.

24 i całości utworuDramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele" jest traktowany jako jedna z najistotniejszych wypowiedzi poetyckich na temat polskiego społeczeństwa.Bohater. Bohaterem utworu jest powstaniec listopadowy i oficer wojska polskiego Julian Konstanty Ordon, dowódca artylerii w wysadzonej w powietrze reducie nr 54 (reduta - osłonięty szaniec przeznaczony na działo broniące większych fortyfikacji obronnych).Widząc nieuchronną klęskę swojego oddziału, kiedy Rosjanie wdarli się na wały obronne, wysadził skład amunicji, aby nie oddać .Scharakteryzuj ich wygląd, zachowanie, postawy. Do kogo porównani są ci dwaj bohaterowie? Jakie cechy zyskują poprzez te porównania. GENEZA UTWORU czas i miejsce powstania części III. - tekst został napisany wiosną 1832 roku - główna część powstała w Dreźnie .Scharakteryzuj sytuację Edypa na podstawie jego wypowiedzi i całości utworu. Edyp, główny bohater tragedii Sofoklesa, jest królem Teb, a jednocześnie synem Lajosa i Jokasty. Pochodzi z rodu Labdakidów, na którym spoczywa fatum.Scharakteryzuj komedie i tragedię w starożytnym, greckim teatrze. Podaj różnice pomiędzy komedią, a tragedią. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia. spór dwóch partnerów wyrażający główne idee utworu.Scharakteryzuj sytuację Edypa na podstawie jego wypowiedzi i całości utworu.

Edyp, główny bohater tragedii Sofoklesa, jest królem Teb, a jednocześnie synem Lajosa i Jokasty.

Pochodzi z rodu Labdakidów, na którym spoczywa fatum.Scharakteryzuj sytuację Edypa na podstawie jego wypowiedzi i całości utworu. Edyp, główny bohater tragedii Sofoklesa, jest królem Teb, a jednocześnie synem Lajosa i Jokasty. Pochodzi z rodu Labdakidów, na którym spoczywa fatum.🎓 Nastrój utworu można opisać jako Odpowiedź na zadanie z Słowa na czasie 3. aby przejść do strony głównej. Informacje. Słowa na czasie 3. Słowa na czasie 3 (Podręcznik). Tabele funkcji Obliczanie odległości dwóch punktów.Lebrosso jest jednym z dwóch głównych bohaterów opowiadania Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. O jego losach czytelnik dowiaduje się z książeczki odnalezionej przez narratora w wynajmowanym domku. Naprawdę nazywał się Pier Bernardo Guasco, lecz wszyscy nazywali go Lebrosso, czy z języka włoskiego Trędowaty. Z racji swojej choroby .Treść utworu. Polikarp „mędrzec wieliki, mistrz wybrany", prosił Boga, aby dane mu było ujrzeć Śmierć, bo bardzo był ciekaw, jak ona wygląda. Kiedy wszyscy ludzie opuścili kościół, on pozostał i modląc się żarliwie, prosił Boga o spotkanie ze Śmiercią.Gatunki synkretyczne - gatunki literackie posiadające cechy co najmniej dwóch z trzech rodzajów literackich, czyli - liryki, epiki lub dramatu. Najstarsze gatunki synkretyczne pochodzą już ze starożytnej Grecji i Rzymu, np.

satyra, sielanka i bajka.

Epoka romantyzmu stworzyła nowe gatunki synkretyczne takie jak ballada, powieść poetycka, poemat dygresyjny i dramat romantyczny.Na plan pierwszy utworu Arkadego Fiedlera wysuwa się bohater zbiorowy - polscy myśliwcy, należący do Dywizjonu 303 i biorący czynny udział w Bitwie o Brytanię.Byli to młodzi żołnierze, którzy po klęsce własnej ojczyzny, przedostali się do Francji, a następnie do Anglii, aby nadal walczyć przeciwko Niemcom.Zadanie: stresc jeden z podanych mitów a nastepnie scharakteryzuj Rozwiązanie:mit o prometeuszu jest innym niż teoria czterech wieków podaniem o powstaniu człowieka prometeusz był jednym z tytanów ulepił człowieka z gliny pomieszanej ze łzami duszę zaś zrobił z ognia niebiańskiego, który wykradł z rydwanu słońca człowiek prometeusza był podobny do wizerunku bogów, ale .Scharakteryzuj bohaterów utworu. Jak wygląda Śmierć ? b.Jakie są jej atrybuty ? c. W jaki sposób mówi o ludziach ? d. Jak traktuje Polikarpa ? c. Kim jest mistrz ? d. Jak jest jego reakcja na widok Śmierci ? Mistrz Polikarp chciał zobaczyć śmierć i prosił o to.Scharakteryzuj na podstawie zacytowanych fragmentów te dwie grupy polskiego społeczeństwa i ich wzajemne relacje. Wykorzystaj znajomość całego utworu.„Wesele" - obraz inteligencji Przedstawiciele inteligencji zgromadzeni na bronowickim weselu zostali ukazani jako grupa hermetyczna, niechętna ludowi, mająca do niego dystans i .Gatunek literacki - forma utworu literackiego, podrzędna w stosunku do rodzaju literackiego, nadrzędna zaś do odmiany gatunkowej. Próby zdefiniowania gatunku literackiego pojawiały się już w starożytnej Grecji (Platon podzielił sztuki na opisujące rzeczywistość lub naśladujące ją, zaś Arystoteles utworzył w swej Poetyce zasady podziału gatunku literackiego).Styl homerycki - sposób pisania stworzony przez starożytnego pisarza Homera w "Iliadzie" i "Odysei". Styl homerycki cechuje się obecnością stałych epitetów, porównań homeryckich, wzniosłością (występuje patos), inwokacja, heksametr, hiperbola a także obecnością rozbudowanych realistycznych opisów, powodujących retardację, czyli spowolnienie akcji utworu.266. ODWOŁUJĄC się do przytoczonego fragmentu oraz całości utworu, skomentuj postawę moralną głównego bohatera Dżumy Alberta Camusa. Cogito Nowa Matura 2005 (dod. Kurs do Nowej Matury nr 6 z. 28-32) 267.Na podstawie analizy podanego fragmenty i znajomości całego utworu scharakteryzuj Wertera. Zwróć uwagę na rolę miłości i literatury w życiu bohatera oraz jego stosunek do natury. "Cierpienia młodego Wertera" to powieść epistolarna napisana w 1774 roku przez pisarza okresu preromantyzmu niemieckiego Johanna Wolfganda Goethego.Molier jako mistrz komedii. Scharakteryzuj głównych bohaterów „Świętoszka". Przedstaw problematykę utworu. Oświecenie. Wyjaśnij nazwę epoki. Wskaż ramy czasowe oświecenia. Przedstaw podstawowe kierunki filozoficzne. Zaprezentuj główne prądy literackie epoki. Ignacy Krasicki - czołowy twórca epoki oświecenia..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz