• szkolnasciaga.pl

Scharakteryzuj budowę mitochondrium oraz wyjaśnij jej związek

13 czerwca 2021 22:12






Scharakteryzuj budowę mitochondrium oraz wyjaśnij jej związek z funkcją, którą pełni to organellum w komórce.Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Scharakteryzuj budowę mitochondrium oraz wyjaśnij jej związek z funkcją, jaką pełni to organellum w komórce.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.G'Podaj'przykłady'świadcząceo'tym,'żebakterieto'organizmy'kosmopolityczne.'' G'Scharakteryzuj'czynności'życiowebakterii.''- scharakteryzuj szlaki metaboliczne ( liniowy i cykliczny ) - porównaj lokalizację oraz przebieg fotosyntezy w komórkach roślin, bakterii zielonych i pór porowych - wyjaśnij związek między zależną, a niezależną od światła fazą fotosyntezy - na czym polega fosforylacja cykliczna i niecykliczna fotosyntezyZobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Biologia - mitochondrium? analiza porównawcza budowy wewnętrznej i czynności życiowych bezkręgowców 2019-10-16 17:29:50; interpretacja zależności między budową i funkcją narządów oraz układów w organiźmie człowieka 2019-10-16 16:24:29; Który z wielocukrów jest nazywany w diecie człowieka błonnikiem i jaka jest rola tego błonnika 2019-10-16 .Wyjaśnij, analizując budowę komórki zwierzęcej, w jaki sposób przystosowana jest ona do pełnienia podstawowych procesów życiowych.

błona komórkowa, mitochondrium, cytoplazma, siateczka śródplazmatyczna, rybosomy, aparat Golgiego,.

oraz za przemieszczanie organelli .Stwierdzenia w tabeli opisują cechy budowy mitochondrium. Uzasadnij, że podane poniżej cechy są wynikiem przystosowania mitochondrium do przeprowadzania procesu oddychania tlenowego. Charakterystyczne cechy budowy mitochondrium Związek cechy z procesem oddychania tlenowego Zewnętrzna błona mitochondrium jest wysoce przepuszczalna dlaBudową jednak bardzo przypominają organizmy prokariotyczne - posiadają własny materiał genetyczny w postaci podwójnej nici DNA, koliście zwiniętej w matriks, zawierają również rybosomy typu 70S. Oprócz DNA w matriks występują też enzymy potrzebne do jego replikacji oraz syntezy białek.Mitochondrium składa się z dwóch błon; zewnętrznej i wewnętrznej, zbudowanych z dwuwarstwy lipidowej oraz rozmieszczonych w niej białek. Są one podobne w budowie do zwykłej błony komórkowej, jednak obydwie błony mają odmienne właściwości. Z powodu takiej budowy, w mitochondrium można wyróżnić pięć odrębnych przedziałów.Na schemacie przedstawiono mitochondrium oraz lokalizację materiału genetycznego zawierającego informację o budowie podjednostek syntazy ATP, a także miejsca ich syntezy i składania. (0-1) Na przykładzie wytwarzania syntazy ATP uzasadnij, że mitochondria są organellami półautonomicznymi.

(0-1)cytologia - nauka o budowie i czynnościach komórek roślinnych i zwierzęcych -dendrologia - nauka.

Zdolności motoryczne a zdrowie (siła, wytrzymałość, gibkość, budowa ciała) b. Raport Lalonda c. Trening zdrowotny - sposób na pomnażanie zdrowia (co to znaczy?) • Wyjaśnij co to jest indeks glikemiczny i jaki ma związek z odchudzaniem.Bakterie (łac. bacteria, od gr. βακτήριον baktērion "pałeczka, laseczka") - grupa mikroorganizmów, stanowiących osobne królestwo.Są to jednokomórkowce lub zespoły komórek o budowie prokariotycznej.Badaniem bakterii zajmuje się bakteriologia. Cechą charakterystyczną budowy komórek bakteryjnych jest brak otoczonych błoną organelli, takich jak jądro komórkowe czy .Komórka może stanowić samodzielny organizm jednokomórkowy lub może być elementem składowym organizmu wielokomórkowego. Budowy komórkowej nie mają wirusy, ale w związku z tym nie wykazują oznak życia poza komórkami żywicieli (i zgodnie z obecną systematyką nie są klasyfikowane, jako organizmy żywe).co nowego w biologii Mitochondria - budowa, wewnątrzkomórkowa organizacja i procesy bioenergetyczne Bez cienia wątpliwości mitochondrium to organellum niezwykle ważne dla funkcjonowania komórki.

Zwykle kojarzone jest z jej gospodarką energetyczną.5.

Scharakteryzuj globalne systemy logistyczne i opisz wybrany. Istota, cel i zadania logistyki produkcji. Co to jest kastomizacja produkcji - omówić warianty. Istota i funkcje logistyki dystrybucji. Omówić kanały dystrybucji. Związek logistyki z marketingiem. Wyjaśnij rolę WMS, EDI, MRP i ERP we współczesnej logistyce. 10.b) Wyjaśnij związek budowy cząsteczki wody z jej wysokim ciepłem parowania. Zadanie 8. Wśród węglowodanów, w zależności od ich budowy, wyróżnia się monosacharydy - pojedyncze monomery, które mogą tworzyć większe cząsteczki: oligosacharydy (2-10 monomerów), oraz polisacharydy, zbudowane z więcej niż 10 monomerów.i częstotliwości drgań. Scharakteryzuj drgania wymuszone oscylatora harmonicznego. Omów pojęcia krętu i momentu siły. Przedstaw zasadę zachowania krętu oraz przykłady jej obowiązywania w przyrodzie. Omów twierdzenie Noether oraz przedyskutuj związek symetrii z całkami ruchu.W materiale przedstawiono budowę oraz funkcje komórki eukariotycznej i prokariotycznej. wykazywać związek między budową komórki a jej funkcją;. Polega on na uwalnianiu energii zgromadzonej w związkach organicznych. Im więcej jest grzebieni w mitochondrium, tym intensywniej .C. Mitochondrium D. Jądro E. Jąderko 3. Komórki zn. się w 3 różnych roztworach: izotonicznym, hipotonicznym i hipertonicznym, w którym z nich dojdzie do plazmolizy wyjaśnij na czym ona polega? 4.

Sprecyzuj czy liczba mitochondriów w komórce jest stała czy zmienna, odp.

uzasadnij 5. Tylakoidy gran- wykaż związek budowy z funkcją .5. Wyjaśnij i omów pojęcia paralaksy geocentrycznej i heliocentrycznej oraz wyjaśnij zjawisko aberracji światła. Omów w jaki sposób zjawiska aberracji i paralaksy wpływają na zmiany współrzędnych równikowych gwiazd. Scharakteryzuj wady optyczne teleskopów, omów wybraną konstrukcję, jej wady i zalety. 8.21. Wyjaśnij różnicę między wydalaniem a defekacją. Opisz budowę i funkcje nerki (kora nerki, rdzeń nerki, miedniczki nerkowe). Opisz kolejne odcinki dróg wyprowadzających mocz z nerki. Scharakteryzuj budowę nefronu. Wyjaśnij pojęcia filtracja oraz resorpcja, podczas powstawania moczu w nefronie.Wykazanie związku między budową ściany komórkowej, a funkcją, jaką pełni ona w komórce. (III.2a, I.1c.7) Schemat punktowania 1 p. - za poprawne wykazanie związku między wybranym elementem budowy ściany komórkowej a funkcją, jaką dzięki obecności tego elementu ściana pełni w komórce.izotopów promieniotwórczych oraz podaj jego związek z czasem połowiczego rozpadu promieniotwórczego. Przedstaw mechanizm powstawania menisków w cieczach oraz wyjaśnij pojęcia napięcia powierzchniowego, lepkości i adhezji. Wyjaśnij efekt Magnusa. Dokonaj charakterystyki przejść fazowych dla ciał o budowie krystalicznej iWyjaśnij, analizując budowę komórki zwierzęcej, w jaki sposób przystosowana jest ona do pełnienia podstawowych procesów życiowych. Komórka to podstawowy element strukturalny i czynnościowy każdego organizmu, zdolny do spełniania różnych funkcji życiowych tzn. oddychania, odżywiania, rozmnażania, wzrostu.Opisz budowę skóry właściwej. Wymień wytwory naskórka. Podaj, jaki element skóry odpowiada za odbudowę komórek naskórka. Scharakteryzuj termoregulacyjną funkcję skóry. Wyjaśnij co to jest melanina, jaką pełni funkcję oraz podaj miejsce jej powstawania. Scharakteryzuj kolejne stopnie poparzenia i odmrożenia skóry.Hierarchiczna budowa organizmów Komórki budujące organizm wielokomórkowy nie są w nim rozrzucone przypadkowo, lecz tworzą bar- dziej skomplikowane struktury, takie jak: tkanki, narządy i układy narządów.Ten uporządkowany sposób budowy organizmów wielokomórkowych określany jest jako budowa hierarchiczna (il. 1.5).równania reakcji jakim ulega ten związek i jeden schemat jednoetapowej metody otrzymywania tej substancji. Omów (maksymalnie w pięciu zdaniach) budowę cząsteczki octanu etylu (etanianu etylu). Zapisz dwa równania reakcji jakim ulega ten związek oraz mechanizm reakcji estryfikacji. 9.Poniżej numerami oznaczono związki chemiczne lub grupy związków chemicznych, które biorą udział w tych procesach. ATP 2. ADP + Pi 3. związki prostsze 4. związki bardziej złożone Wpisz numery właściwych związków lub grup związków chemicznych biorących udział w procesach oznaczonych na schemacie literami A, B, C i D.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz