Mona lisa charakterystyka obrazu

26 listopada 2019 08:13


Mona Lisa chodziła do groty (w tle) na spotkania z Leonardo da Vinci bo oboje się kochali i są tajemnicą Jezusa do dnia dzisiejszego. Mona Lisa żyje, dalej kocha Leonarda da Vinci, żyjącego realnie w Polsce. Zielone szaty to wnętrze mózgu -osobowości Mona Lisa,jej oczy zielone dzisiaj to szaty z przeszłości.Autorem obrazu „ Mona Lisa" jest Leonardo da Vinci. Artysta urodził się 15 kwietnia 1452 w Toskanii, a zmarł 2 maja 1519 w Amboise we Francji. Był wszechstronnie uzdolnionym Włochem ( malarz, rzeźbiarz, architekt, konstruktor maszyn, filozof), najwybitniejszym przedstawicielem rozkwitu malarstwa olejnego.Prezentacja dzieła autor Leonardo da Vinci tytuł Mona Lisa rok wiek powstania ok r technika olej deska wymiary cm x cm miejsce. Opis obrazu "Mona Lisa".„Mona Lisa", jeden z najsławniejszych obrazów wszechczasów, powstał prawdopodobnie ok. 1503-1505 roku. Jego autorem jest Leonardo da Vinci, jeden z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki renesansu - nie tylko genialny malarz, grafik i rzeźbiarz, ale także wybitny naukowiec, który zajmował się właściwie wszystkimi dziedzinami wiedzy dostępnymi dla człowieka z początku XVI .„Mona Lisa" to obraz olejny na topolowej desce. Powstał ok. 1503-1506 po powrocie artysty do Florencji. Jest to dzieło niewielkich rozmiarów 77 x 53 cm. Obecnie można je oglądać w Luwrze.

Dzieło przedstawia portret tajemniczej madonny.

Kompozycja jest otwarta, a jednocześnie statyczna. Obraz utrzymany został w ciemnej i chłodnej .Mona Lisa i jej tajemniczy uśmiech od pięciuset lat stanowi zagadkę, której nie mogą rozwiązać ani naukowcy, ani artyści. Niektórzy twierdzą, że jej usta wcale uśmiechnięte nie są, a sekret tkwi w oczach i zastosowanych przez malarza przeróżnych "sztuczkach", powodujących złudzenia optyczne.Jednym z najbardziej cenionych przez koneserów sztuki obrazem jest namalowana przez Leonarda da Vinci w 1505 roku "Mona Lisa". To właśnie z tego obrazu artysta był najbardziej dumny i nie rozstawał się z nim ani na krok. "Mona Lisa" towarzyszyła mu wszędzie tam, gdziekolwiek się pojawiał.Charakterystyka. Olej na półtnie, 86,0 x 64,5 cm. Choć obie Mona Lisy są do siebie bardzo podobne różnią się kilkoma szczegółami. Mona Lisa z Isleworth jest szersza, a po obu jej stronach znajdują się kolumny, które na obrazie z Luwru są widoczne tylko fragmentarycznie.Mona Lisa wielokrotnie była tematem malarzy, innych artystów, programów satyrycznych i satyryków. Jej satyryczna wersja po raz pierwszy pojawiła się w 1887 roku, ukazano ją na rysunku ilustratora Sapecka, Eugène Bataille, z fajką w ustach.Mona Lisa, též označovaná La Gioconda (portrétovaná žena se pravděpodobně jmenovala Lisa del Giocondo), je patrně nejslavnější portrét všech dob, který na počátku 16.

století (přesněji v letech 1503-1506, někdy se uvádí 1517) během svého florentského pobytu namaloval.

"Mona Lisa" jest Leonardo da Vinci. Obraz powstał w początkach XVI wieku (ok. 1503 - 1507), a obecnie znajduje się w paryskim Luwrze, będąc własnością rządu Francji. Leonardo da Vinci to włoski malarz, architekt, filozof, muzyk, poeta, odkrywca, matematyk, mechanik, anatom, geolog.Mona Lisa predstavuje jedinečné dielo a "za tajomným úsmevom je tajomný príbeh". Aj keď ide o 500 rokov starú drevenú dosku, vyzerá byť drevo stále v dobrom stave. Dielo je dodnes vystavené v „Musée du Louvre" v Paríži, ktoré v roku 2011 navštívilo 8,9 milióna ľudí a drží si tak prvenstvo v počte návštevníkov .„Mona Lisa" jest dziełem niezwykle tajemniczym i interesującym. Wokół obrazu pojawiło się wiele rozmaitych teorii. Niektóre mówią, że obraz przedstawia samego artystę, inne snują przypuszczenia na temat ukazanej kobiety. Prawda może być prozaiczna - dzieło najprawdopodobniej było malowane jako portret, element dekoracji.Leonardo da Vinci „Mona Lisa" (1503-1506 r.) „Mona Lisa" to obraz olejny na topolowej desce. Powstał ok. 1503-1506 po powrocie artysty do Florencji. Jest to dzieło niewielkich rozmiarów 77 x 53 cm. Obecnie można je oglądać w Luwrze.Leonardo malował ten obraz w latach 1503- 1506.

Uznaje się "Mona Lisę" za jeden z pierwszych portretów nowożytnych.

Wymiary obrazu to 97 na 53cm. Dzieło znajduje się w paryskim Luwrze. Wiemy też trochę o bohaterce przedstawionej przez malarza. Mona Lisa była florencką patrycjuszką.Autorem obrazu „ Mona Lisa" jest Leonardo da Vinci. Artysta urodził się 15 kwietnia 1452 w Toskanii, a zmarł 2 maja 1519 w Amboise we Francji. Był wszechstronnie uzdolnionym Włochem ( malarz, rzeźbiarz, architekt, konstruktor maszyn, filozof), najwybitniejszym przedstawicielem rozkwitu malarstwa olejnego.„Mona Lisa z wąsikiem", choć wygląda na dzieło zgryźliwego wandala, to w rzeczywistości prawdziwe dzieło prawdziwego artysty - Marcela Duchampa. Pod spodem dopisano „L.H.O.O.Q.", co brzmi jak pewne francuskie określenie, które na polski należałoby przetłumaczyć jako coś w stylu „dobra dupa".Leonardo da Vinci „Mona Lisa" - opis obrazu, interpretacja TAGI: Leonardo da Vinci Mona Lisa opis obrazu opis interpretacja malarstwo renesans motyw kobiety „Mona Lisa", jeden z najsławniejszych obrazów wszechczasów, powstał prawdopodobnie ok. 1503-1505 roku.Sep 26, 2016Hej Ho! Witam was w takim pierwszym ala dokumentalnym filmie na moim kanale nie związanym z Lolem ani żadną inną grą. :-) Dziś chcę przedstawić wam sprawę tajemniczego obrazu; Mona Lisy z .Mar 1, 2017MONA LISA - JAK TO SIĘ STAŁO.

Our new desktop experience was built to be your music destination.

Listen to official albums & more.Mona Líza je usadená v kresle, na pravej strane obrazu je vidieť jeho operadlo. Na operadle má dáma položené prekrížené ruky. Kompozícia je pravdepodobne situovaná ako pohľad na loggiu - v prvej tretine obrazu je hneď za postavou umiestnené zábradlie a po bokoch sa črtajú náznaky stĺpov ohraničujúcich výhľad.Opis obrazu -" Mona Lisa "Witajcie ^ ^ Potrzebuje opis obrazu "Mona Lisa" Dość szczegółowy , ale nie z wiki .( nauczycielka sprawdza ) Więc tak :-Kim był artysta ? w jakim okresie tworzył ?>-Jaka była geneza obrazu ?Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: krótki opis mona lisa. Napisz rozprawkę w której odpowiesz na pytanie czy warto podejmować walki mimo świadomości przegranej argumentacji Odnieś się do podanego fragmentu Iliady znajomości mitu trojańskiego i do innego wybranego tekstu literackiego 2019-11-20 22:45:05Apr 25, 2010analiza obrazu na przykŁadzie mona lisy leonarda da vinci Slideshare uses cookies to improve functionality and performance, and to provide you with relevant advertising. If you continue browsing the site, you agree to the use of cookies on this website.Okazuje się, że pod wierzchnią warstwą farby obrazu Mona Lisa znajduje się inny, wcześniej namalowany portret.Naukowiec, na analizy obrazu da Vinci za pomocą technologii Lumiere, poświęcił ponad 1. Sporządzona przez niego rekonstrukcja przedstawia obraz siedzącej osoby, spoglądającej w bok."Mohu si dovolit klidně udělat repliku známých umělců, například Mona Lisu, má díla nejsou na prodej," tvrdil zpěvák, když mu ještě obraz visel doma. Pak nejspíš změnil názor. Současný majitel totiž obraz „Mona Lisa" koupil přímo od pana Karla Gotta v roce 2002. Věnování, včetně data, je uvedeno na rubu obrazu.Mona Lisa Obraz najnowsze ogłoszenia na OLX.pl. Wyrażam zgodę na używanie przez Grupę OLX sp. z o.o. środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych w celu przesyłania mi informacji handlowych oraz prowadzenia marketingu (np. newsletter, wiadomości SMS) przez Grupę OLX sp. z o.o., podmioty powiązane i partnerów biznesowych.4 Cesta se zákruty - ukazovák levé ruky, 5 Levý roh obrazu - ukazovák pravé ruky 6 Okraj obrazu - prostředník levé ruky, 7 Okraj obrazu - most, 8 Konec cesty - okraj obrazu 9 Okraj obrazu - hrdlo postavy Příběh obrazu Mona Lisa se rozhoduje mezi dvěma cestami. Přímou cestu, která směřuje od oka za most..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz