Charakterystyka wymyślonej osoby. drukuj. poleca 84 % 268 głosów. Treść. Obrazy. Wideo. Komentarze []Wymyśloną i zcharakteryzowaną przeze mnie postacią jest Muscata. Piętnastoletnia Indianka, córka wielkiego wodza Indian, na którego obóz napadli koloniści i zrabowali wszystko co .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz charakterystykę wymyślonej przez siebie postaci fantastycznej!Re: napisz charakterystykę wymyślonej postaci: pirek. Odpowiedzi: 48 Wiarygodność: 40%: przerob se to to jest charakterystyka aslana z opowieści z narni Aslan jest jednym z bohaterów powieści C.S.Lewisa "Opowieści z Narnii".Opis fantastycznej postaci - Wymyślony przyjaciel Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, co by było, gdybyście spotkali fantastyczną postać z innej krainy? Ja taką spotkałam pewnego lata na strychu, w domu mojej babci, kiedy przymierzałam jej kapelusze.opis wymyślonej postaci krotko. Jussi29; 1.12.2010 A może o Edypie bardzo fajna i zmyslona historia:) Nad rodem Edypa ciążyła klątwa. Jego ojciec, Lajos, za spowodowanie śmierci potomka króla Pelopsa, został przez niego wyklęty. Lajos usłyszał przepowiednię, która mówiła o tym .Charakterystyka postaci to jedno z częstszych zadań, jakie na lekcjach języka polskiego dostają do napisania uczniowie gimnazjów i szkół średnich. Obejmuje ona drobiazgowe scharakteryzowanie (opis) najczęściej głównego bohatera lektury, filmu lub sztuki, albo ważnych bohaterów pobocznych.Jak napisać charakterystykę.
Charakterystyka to forma wypowiedzi ustnej lub pisemnej, która ma na celu przedstawienie cech.
Analizie podlega nie tylko zewnętrzny wygląd prezentowanej osoby (jak w wypadku opisu postaci), lecz również jej sposób zachowania, charakter, intelekt, styl życia i wyznawane poglądy.Charakterystyka postaci jest formą, która może sprawiać pewne trudności. Wynika to z faktu, że często trudno jest opisać kogoś tak, by opis był żywy i ciekawy. Wiele osób wpada w pułapkę suchego wyliczania przymiotników - to nie jest właściwa droga. .Charakterystyka wymyślonej osoby. []Wymyśloną i zcharakteryzowaną przeze mnie postacią jest Muscata. Piętnastoletnia Indianka, córka wielkiego wodza Indian, na którego obóz napadli koloniści i zrabowali wszystko co się dało.Pracę nad charakterystyką rozpoczęliśmy od przypomnienia opisu postaci, na warsztat wzięliśmy: Bilba Bagginsa oraz Bazylego Deptacza. Redagowanie charakterystyki kolegi/ koleżanki oraz autocharakterystyki wymyślonej postaci. Praca indywidualna i w grupach według opracowanych krteriów.Napisz charakterystykę wymyślonej przez siebie postaci-idealnego żołnierza konspiracji. Zgłoś nadużycie. Przydatność 70% Na podstawie wybranej postaci literackiej udowodnij, że wędrowanie jest sposobem na poznanie siebie, ludzi i świata.1.Przedstawienie postaci.
(jak się nazywa:czy to postać fikcyjna czy rzeczywista, kim jest czym się zajmuje itd.) 2.Opis wyglądu.
(szczególnie zwracamy uwagę na te cechy fizyczne bohatera, które go wyróżniają lub mogą zapowiadać określone cechy wewnętrzne postaci) 3.Określenie usposobienia, temperamentu .Charakterystyka to forma wypowiedzi, która prezentuje daną postać. Może to być postać autentyczna lub fikcyjna. Możesz też scharakteryzować siebie, czyli napisać autocharakterystykę. Charakterystykę piszemy według ściśle określonego planu. Pierwszy akapit to przedstawienie postaci.Odmiany charakterystyki /2/ Charakterystyka bezpośrednia To nazywanie cech bohatera wprost, np. Ania to miła koleżanka. Charakterystyka pośrednia To przedstawienie postaci w różnych sytuacjach, dzięki czemu poznajemy jej cechy np. Janek jako jedyny podbiegł do staruszki. Na tej podstawie można wnioskować, że chłopiecWilly Wonka to postać niezwykła, choć nieco zwariowana. Miał wielkie poczucie humory, był wybitnym pedagogiem - pokazywał dzieciom ich wady dzięki wycieczce po fabryce. Nie życzył im źle, jednak nie akceptował obżarstwa, manii telewizyjnej, chamstwa i wyniosłości.Klara - charakterystyka postaci ostatnidzwonek.pl, szczegółowe opracowanie i streszczenie. Klara to bohaterka komediodramatu Śluby panieńskie.Aleksander Fredro wymyślił żywą, błyskotliwą i energiczną, przekorną, złośliwą i mającą własne, wyrobione poglądy na życie osóbkę na zasadzie kontrastu do dobrodusznej, łatwowiernej i posłusznej Anieli.Feri Acz - charakterystyka postaci Feri Acz był wodzem czerwonych koszul - odwiecznych wrogów chłopców z Placu Broni.
Był to dobrze zbudowany, barczysty chłopiec o ciemnych włosach.
Czerwona koszula, którą najczęściej nosił, nadawała mu wojowniczy wygląd, a małemu Nemeczkowi wydał się wręcz straszny.Wtedy różnica pomiędzy omawianymi postaciami wyłoni się sama. Plan charakterystyki porównawczej nie odbiega szczególnie od planu zwykłej charakterystyki postaci. Różnica polega tylko na tym, iż w jednym akapicie mówimy o jednym bohaterze, w kolejnym poruszamy kwestię związaną z druga postacią.Julian Ochocki - dwudziestoośmioletni kuzyn panny Łęckiej o wyglądzie zbliżonym do Napoleona I. Po raz pierwszy pojawia się w powieści Prusa, kiedy pomaga w kweście odbywającej się w warszawskim kościele. W „Lalce" jest on przedstawicielem najmłodszego pokolenia - ludzi, w których światopoglądzie swoje o.Strony w kategorii „Postacie z filmów animowanych" Poniżej wyświetlono 179 spośród wszystkich 179 stron tej kategorii.Cześc! wpisz sobie w google np Lucjan Rydel-charakterystyka postaci- a pojawią ci sie liczne strony dośc fajnie napisane z charakterystyką bohaterów ,,Wesela''.Mi osobiście najbardziej spodobała sie charakterystyka Panny Mlodej jest tam szczegolowo i dosc obszernie i tam tez znajdziesz .Chilon Chilonides - jeden z bohaterów „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - pochodził z Mezembrii i był Grekiem. Jego przeszłość owiana była tajemnicą, lecz sam wygląd mężczyzny sugerował, iż najprawdopodobniej nie wiódł on zbyt uczciwego życia.
Chilon był przygarbiony i wychudły, miał zapadnięty brzuch i w.Charakterystyka wewnętrzna.
Jedną z dominujących cech Wertera jest uczuciowość oraz ogromna wrażliwość i podatność na „zakochiwanie się". Jest postacią uosabiającą tragiczną miłość. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że Werter wykorzystuje kobiety, o czym świadczą słowa:Charakterystyka Charakterystyka to forma wypowiedzi, która prezentuje daną postać. Może to być postać autentyczna lub fikcyjna. Możesz też scharakteryzować siebie, czyli napisać autocharakterystykę. Charakterystykę piszemy według ściśle określonego planu: 1. Pierwszy akapit to przedstawienie postaci. Podajemy tu imię, nazwisko .Mikołajek ze swoją charyzmą, sprytem i odwagą, a także dobrym, czułym i wrażliwym sercem jest postacią, którą bardzo łatwo polubić. Poznając go, zyskać możemy prawdziwego przyjaciela. I choć nieraz potrafi być urwisem i nieźle zajść za skórę, w gruncie rzeczy wszyscy darzą go szczerą sympatią.Charakterystyka bohaterów. Rodzeństwo: Piotr, Zuzanna, Edmund i Łucja. Piotr - najstarszy z rodzeństwa, mądry, zrównoważony, troskliwy, dzielny i odważny, wielkodusznie i szlachetnie część win Edmunda wziął na siebie. Podczas spotkania ze Świętym Mikołajem otrzymał tarczę i miecz, którym dzielnie walczył i pokonał wilka, ratując życie swej siostrze Zuzannie.Sherlock Holmes (wym. ˈ ʃ ɜ r l ɒ k ˈ h o ʊ m z) - postać fikcyjna, bohater powieści i opowiadań kryminalnych sir Arthura Conana Doyle'a. Holmes po raz pierwszy pojawił się w powieści Studium w szkarłacie, wydanej w 1887 roku.Łącznie Conan Doyle napisał 4 powieści (Studium w szkarłacie, Pies Baskerville'ów, Znak czterech, Dolina trwogi) i 56 opowiadań o Holmesie.charakterystyka całościowa - dokładne ujęcie wszystkich szczegółów dotyczących danej postaci; charakterystyka częściowa - koncentruje się na dokładnym ukazaniu pewnej strony charakteryzowanej postaci, np. moralności. W szkole średniej charakterystyka pełni najczęściej funkcję pomocniczą w stosunku do innej wypowiedzi, np.Charakterystyka postaci - opis bądź przedstawienie postaci literackiej występującej w dziele literackim mające na celu prezentację tej osoby i analizę jej postępowania. Jak sama nazwa wskazuje opisujemy również charakter postaci oraz to, co lubi i czego nie lubi robić, a także jej nawyki, przyzwyczajenia.charakterystyka postaci. Charakterystyka postaci - opis bądź przedstawienie postaci literackiej występującej w dziele literackim mające na celu prezentację tej osoby i analizę jej postępowania. Jak sama nazwa wskazuje opisujemy również charakter postaci oraz to, co lubi i czego nie lubi robić a także jej nawyki, przyzwyczajenia..
Brak komentarzy.