Charakterystyka postaci gerdy

7 stycznia 2021 20:12


Gerda - charakterystyka postaci H. Andersena Była to kilkuletnia, złotowłosa dziewczynka o bardzo dobrym sercu; wrażliwa, uczynna, koleżeńska i niezwykle uczynna. Mieszkała w domu, który wznosił się wzdłuż wąskiej ulicy, naprzeciwko domu jej przyjaciela, Kaja.Zadanie: prosze o napisac kilka zdan jaka była gerda z basni Rozwiązanie:gerda była bardzo mądra wrażliwa była bardzo pogodna dobra,szczera bardzo przyjaźniła się z kajem potrafiła godzinami patrzyć z kajem przez małe okienko ze swojego domu a kiedy kaj został porwany przez królowa śniegu i wywieziony daleko do pałacu ,to ani na chwile nie zawaha się ,aby go szukać szukała .Królowa Śniegu to bohaterka baśni J.CH.Andersena pt."Królowa Śniegu". Bohaterkę poznajemy jako piękną, dostojną kobietę o długich blond włosach, ubraną w śliczną białą suknię i lodową koronę.Pewnej nocy, podczas zbliżającej się burzy śnieżnej do hotelu przyjeżdża eskortowana przez wilki tajemnicza kobieta w futrze i brylantach. Następnego ranka po Kaju nie ma śladu! Tak rozpoczyna się niesamowita przygoda Gerdy, która wyrusza w cudowną , a zarazem przerażającą podróż, by odszukać swego ukochanego.Charakterystyka postaci - opis bądź przedstawienie postaci literackiej występującej w dziele literackim mające na celu prezentację tej osoby i analizę jej postępowania. Jak sama nazwa wskazuje opisujemy również charakter postaci oraz to, co lubi i czego nie lubi robić, a także jej nawyki, przyzwyczajenia.Deżo Gereb - charakterystyka postaci, Chłopcy z Placu Broni Ferenca Molnara - streszczenie i opracowanie.

klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .Charakterystyka jednej z postaci Królowej.

Za pomoc będę ogromnie wdzięczna i dam NAJ!Charakterystyka postaci to jedno z częstszych zadań, jakie na lekcjach języka polskiego dostają do napisania uczniowie gimnazjów i szkół średnich. Obejmuje ona drobiazgowe scharakteryzowanie (opis) najczęściej głównego bohatera lektury, filmu lub sztuki, albo ważnych bohaterów pobocznych.Charakterystyka postaci jest formą, która może sprawiać pewne trudności. Wynika to z faktu, że często trudno jest opisać kogoś tak, by opis był żywy i ciekawy. Wiele osób wpada w pułapkę suchego wyliczania przymiotników - to nie jest właściwa droga. .Charakterystyka postaci powinna składać się z następujących elementów: 1. Przedstawienie postaci - imię i nazwisko - wiek, miejsce zamieszkania - wykształcenie 2. Cechy wyglądu - budowa, kolor oczu, włosów itp. - sposób poruszania się, mówienia - sposób ubierania się 3.Cechy charakteru - sposób zachowywania się w różnych sytuacjach, ogólne cechy charakteru - usposobienie .Charakterystyka. Postać Albina została skonstruowana na wzór romantycznych bohaterów-czułych kochanków, takich jak: Giaur (z powieści poetyckiej Giaur Georga Gordona Byrona), Werter (z powieści Cierpienia młodego Wertera Johana Wolfganga Goethego) czy Gustaw (z dramatu Dziady, cz.

IV Adama Mickiewicza).Odmiany charakterystyki /2/ Charakterystyka bezpośrednia To nazywanie cech bohatera.

Ania to miła koleżanka. Charakterystyka pośrednia To przedstawienie postaci w różnych sytuacjach, dzięki czemu poznajemy jej cechy np. Janek jako jedyny podbiegł do staruszki. Na tej podstawie można wnioskować, że chłopiecRozpowszechnianie niniejszego materiału w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej edukacji bez zgody właściela serwisu zabronione.Znajdziesz tutaj charakterystyki bohaterów i postaci książki "Królowa śniegu". Kliknij na nazwisko postaci aby zobaczyć o niej informacje. Po wejściu na danego bohatera możesz dodać do niego opis.Feri Acz - charakterystyka postaci, Chłopcy z Placu Broni Ferenca Molnara - streszczenie i opracowanie. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .Jak napisać charakterystykę. Charakterystyka to forma wypowiedzi ustnej lub pisemnej, która ma na celu przedstawienie cech zewnętrznych i wewnętrznych postaci rzeczywistej, literackiej lub fikcyjnej. Analizie podlega nie tylko zewnętrzny wygląd prezentowanej osoby (jak w wypadku opisu postaci), lecz również jej sposób zachowania, charakter, intelekt, styl życia i wyznawane poglądy.z jaką baśnią łączymy postać gerdy Zgłoś nadużycie.

Zadanie jest zamknięte.

Autor zadania wybrał już najlepsze rozwiązanie lub straciło ono ważność. Najlepsze rozwiązanie. karol96ina 19.1.2012 (19:28) Królowa Śniegu.Charakterystyka postaci Ania Shirley to główna bohaterka pięknej i wzruszającej powieści Lucy Maud Montgomery. Na Zielone Wzgórze przybyła jako jedenastoletnia dziewczynka o dużych oczach , bladej i wychudłej buzi i rudych włosach , splecionych w długie dwa warkocze opadające na .Charakterystyka postaci to jedno z częstszych zadań, jakie na lekcjach języka polskiego dostają do napisania uczniowie gimnazjów i szkół średnich. Obejmuje ona drobiazgowe scharakteryzowanie (opis) najczęściej głównego bohatera lektury, filmu lub sztuki, albo ważnych bohaterów .Orły (Tolkien) - charakterystyka postaci [autor: Sylwia, Maciek, Piotrek] Orły to potężne ptaki które charakteryzują się bardzo bystrym wzrokiem. Z wysokiej odległości mogą dostrzec najmniejszą rzecz. Mają silną budowę ciała, ostre szpony, dużą rozpiętość skrzydeł oraz .Neron - charakterystyka postaci. Dla poddanych był uosobieniem niegodziwości i okrucieństwa, lecz jednocześnie lud rzymski ochoczo uczestniczył w wyprawianych przez cezara igrzyskach i korzystał z rozdawanych hojnie darów. Jego bezwzględność i próżność potwierdza wyrok śmierci .CHARAKTERYSTYKA POSTACI. Rodion Raskolnikow - zdolny młodzieniec, były student prawa, idealista próbujący ratować świat, dokonując selekcji ludzi i mordując "tych złych".

Ich uosobieniem jest w jego mniemaniu Alona Iwanowna, stara lichwiarka, bardzo skąpa i nieludzka dla.

Neron to władca Imperium Rzymskiego, wychowanek filozofa Seneki, mąż Poppei. Miał: „[…] wielką, osadzoną na grubym karku głowę, straszną wprawdzie, ale niemal śmieszną, albowiem podobną z daleka do głowy dziecka. Tunika ametystowej barwy .• charakterystyka bezpośrednia - wprost ( bezpośrednio ) nazywamy cechy postaci; • charakterystyka pośrednia - postać może zostać scharakteryzowana np. przez otoczenie ( innych ludzi), myślenie, ubiór , zachowanie czy język ( sposób wyrażania się ).Taka charakterystyka jest jak gdyby interpretacją danej osoby , a nie .Jesteś w: Pan Tadeusz Telimena - charakterystyka postaci Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim.Telimena to daleka krewna Sopliców, która po niedawnym pobycie w Petersburgu, zjeżdża na lato na wieś. Nikt oprócz Sędziego nie zna jednak prawdziwego powodu przyjazdu światowej damy.Ernest Nemeczek charakterystyka Ernest Nemeczek miał 11 lat, pochodził z ubogiej rodziny, jego ojciec był krawcem. Należał do Związku Zbieraczy Kitu. Rodzice bardzo kochali swego jedynaka. Był to niewysoki chłopiec, drobnej budowy ciała, szczuplutki i wątły. W dodatku był bardzo chorowity.Charakterystyka Charakterystyka to forma wypowiedzi, która prezentuje daną postać. Może to być postać autentyczna lub fikcyjna. Możesz też scharakteryzować siebie, czyli napisać autocharakterystykę. Charakterystykę piszemy według ściśle określonego planu: 1. Pierwszy akapit to przedstawienie postaci. Podajemy tu imię, nazwisko .Ogromne miłosierdzie wykazuje także wybaczając swojemu dawnemu oprawcy Chilonowi w chwili gdy po raz kolejny spotyka go na swojej drodze. Innym razem wyrazem jego miłosierdzia jest także opatrzenie ran które ponosi w czasie próby uprowadzenia Ligii Marek Winicjusz. Rola tej postaci także jest dość znacząca w powieści.20 lip 2019 - Odkryj tablicę Charakterystyka postaci należącą do użytkownika haniawasielewska. Zobacz więcej pomysłów na temat Charakterystyka postaci, Rysunki i Atrament.Kryteria oceny charakterystyki postaci literackiej Kryteria Punktacja I TEMAT (0 - 9)* 1. Zgodność pracy z tematem 0 - 1p. Przedstawienie postaci (co najmniej cztery informacje) 0 - 1p.


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz