• szkolnasciaga.pl

Charakterystyka porównawcza odyseusza i hektora

19 grudnia 2019 07:01


Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.Hektor był twardym mężczyzną, ale podobnie jak Odyseusz był wrażliwy i troskliwy dla swojej żony oraz całej rodziny. Jest pozytywną postacią, która wykazała się poświęceniem, siłą psychiczną i fizyczną. Reasumując, Odyseusza i Hektora cechuje waleczność, odwaga i męstwo.Hektor i Achilles to kluczowe postacie starożytnego eposu "Iliady", którego autorstwo jest przypisywane Homerowi. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą. Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa. Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa W tej pracy będę analizował bohaterów Iliady, a dokładniej pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem. Ten fragment ma bardzo duże znaczenie w całym dziele. Obaj herosi byli wzorami idealnego.Znasz odpowiedź na zadanie: Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów, stosunek do rodziny oraz ojczyzny. ? Kliknij i odpowiedz.Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.

Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.

Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Odyseusza drukuj. poleca 81 %. Charakterystyka porównawcza Achilesa i Hektora charakterystyka porównawcza kordiana i kondrada Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, .Charakterystyka zewnętrzna. Młody, wprawiony w walce mężczyzna. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama. Charakterystyka wewnętrzna. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów. Jest mężnym i odważnym .charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Charakterystyka porównawcza Achilesa i Hektora Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie--Charakterystyka porównawcza Achilesa i Hektora charakterystyka porównawcza kordiana i kondrada Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie--Homer „Iliada" - charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie wielkiego eposu Homera - „Iliady". W bitwie trojańskiej mężczyźni działali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles po stronie Achajów.Cechy Achillesa , Hektora , Odyseusza , pomocy ! DAM NAJ.

na polski mam napisać cechy achillesa , hektora i odyseusza dam naj To pytanie ma już najlepszą.

Achilles jest synem Peleusa i boginki Tetydy. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów, stosunek do rodziny oraz ojczyzny. Praca ma się składac z trzech akapitów i ma zawierać 250 słów. Za sensowną odpowiedź dam naj. :DWedług tych hipotez Iliada i Odyseja byłyby dziełami zbiorowymi, tyle że już nie ustnymi, a pisanymi. Omawiane dzieła są zbyt obszerne ( Iliada 15000 wierszy, Odyseja 12000), by je wygłaszać w jeden wieczór, a z drugiej strony są zbyt zwarte, zamknięte, zbudowane jako całość, by dzielić je na części wygłaszane w różnym czasie.Charakterystyka Odyseusza. drukuj. poleca 79 % .Jak scharakteryzować Odyseusza, porównując go do Achillesa i Hektora? Poszukaj w dostępnych źródłach dodatkowych informacji na temat Odyseusza.

Scharakteryzuj bohatera,,Odysei".Porównaj go z Achillesem i Hektorem.Jakie wspólne cechy mają wszyscy.

Homer w ?Iliadzie? skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.Ojcem jego był król Priam, władca Troi.Dwaj rycerze Achilles i Hektor to dwaj wielcy rycerze antycznego świata uwiecznieni przez Homera w „Iliadzie". Należą oni do wrogich wobec siebie obozów: Achilles jest Grekiem, który wraz z towarzyszami rusza na Troję. Hektor z kolei, jako syn Priama, króla Troi, broni oblężonego przez nieprzyjaciół gro.(2/2) Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza, Homer Iliada - streszczenie i opracowanie. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie epopei Homera, ,,Iliady". Zarówno jeden i drugi jest najdzielniejszym wojownikiem w swoim kraju. Achilles walczy po stronie Greków, a Hektor , jako syn króla Troi Priama walczy oczywiście po stronie Trojan.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora. 2010-09-24 17:52:09 Napisz cechy Achillesa i Hektora 2015-11-02 15:51:25 Cechy Achillesa , Hektora , Odyseusza , pomocy !Homer w utworze "Iliada" przedstawia dzieje wojny trojańskiej oraz Hektora- jednego z najdzielniejszych bohaterów lektur w historii.

Pokazany został jako doskonały rycerz, któremu był wzorem rycerzy trojańskich, a postrachem Grecji.Można.

Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach. Achilles był Grekiem, synem bogini morskiej Tetydy i Peleusa. Hektor zaś pochodził z Troi. Jego ojcem był król trojański Priam , a matką Hekabe. Achilles był ulubieńcem .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Cechy Achillesa , Hektora , Odyseusza , pomocy ! DAM NAJAchilles a Hektor - porównanie bohaterów Iliady: Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa. Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku. Epos ten składa się z dwudziestu czterech pieśni opisujących ostatnie czterdzieści dni, trwającej dziesięć .Charakterystyka zewnętrzna. Poznajemy Odyseusza jako młodego, przystojnego mężczyznę. Miał długie, kręcone włosy oraz charakterystyczne znamię na nodze stanowiące po powrocie jego znak rozpoznawczy. Charakterystyka wewnętrzna. W obydwu homeryckich eposach podkreśla się szczególnie niezwykłą przenikliwość i spryt Odyseusza.Homer ˚Iliada ˛ - charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to dwaj gBówni bohaterowie wielkiego eposu Homera - ˚Iliady ˛. W bitwie trojaDskiej mˇ|czyzni dziaBali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles po stronie Achajów. Staczali ze sob pojedynki, brali czynny udziaB w bitwie, musieli .Charakterystyka porównawcza. Uwaga! Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa. Błąd! To ma być charakterystyka porównawcza! Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz