• szkolnasciaga.pl

Wypracowanie chrześcijanin kocha prawdziwą miłością

19 września 2023 07:00


TO dobra istota, która stara się żyć jak najpiękniej, na miarę swoich możliwości. Dzieli się swoją własnością z tymi, którzy potrzebują czegoś bardziej. Chrześcijanin jest godzien każdej prawdziwej przyjaźni, czy miłości. Kocha nas prawdziwą miłością i ją okazuje swoim zachowaniem wobec nas.Chrześcijanin kocha prawdziwą miłością, ponieważ tak mówi jego wiara. Możemy zauważyć, że dawno temu chrześcijanie ginęli za swoją wiarę w najbardziej okrutny sposób mimo to nadal kochali Boga i nie wstydzili się swej wiary.TO dobra istota, która stara się żyć jak najpiękniej, na miarę swoich możliwości. Dzieli się swoją własnością z tymi, którzy potrzebują czegoś bardziej. Chrześcijanin jest godzien każdej prawdziwej przyjaźni, czy miłości. Kocha nas prawdziwą miłością i ją okazuje swoim zachowaniem wobec nas.Chrześcijanin winien kochać drugiego człowieka gdyż w ten sposób okazuje miłość samemu Boga. Jezus powiedział- cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mieście uczynili. Jeśli ktoś nie okazuje miłości drugiemu człowiekowi i z takową go nie traktuje, ale mówi, że Boga kocha, modli się, to tak naprawdę Boga nie kocha.Prawdziwy chrześcijanin który kochał wszystkich ludzi prawdziwą miłością jest dobrze znaną osobą dla wielu z nas. Według mnie prawdziwą chrześcijańską miłością kochał nasz rodak Papież Jan Paweł II.

Zapewne wielu nie pamięta jego całego, czy choćby w części jego pontyfikatu.Znasz odpowiedź na pytanie:.

Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Zadanie 2 Napisz wypracowanie na temat ,,chcrześcijanin kocha prawdziwą miłością"( może to być świadectwo życia znanej Ci osoby lub bochatera książki itp.) daje najjjj poniżej. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.To jest właśnie prawdziwa miłość. Osobowość Jana Pawła II była bardzo bogata. To był człowiek miłości, który kochał wszystkich. Były jednak obszary, w których Papież wyrażał tę miłość niezwykle mocno, np. dzieci nienarodzone, młodzi, rodzina, ubodzy i biedni, chorzy, starzy… Jaka była to miłość?Znowu zadane wypracowania do napisania? Na naszej stronie znajdziesz bazę kilku tysięcy oryginalnych wypracowań które pomogą Ci przygotować zadanie domowe, prezentacje maturalne, prace maturalne.Kryteria oceny TYTUŁ WSTĘP - Nawiązuje do tematu i wprowadzam do rozwinięcia (muszę użyć wyrazów z tematu) - Wprowadzić bohaterów, czas i miejsce wydarzeń ROZWINIĘCIE - nie pisze wszystkiego co wiem, wybieram tylko wiadomości na temat - rozwijam temat akapitami, a w każdym akapicie co najmniej trzy zdania rozwinięte.

- w każdym akapicie musi być spójność tzn.

jedno zdanie .miłość, to uczucie płynące prosto z serca. nie bierze się ona z niczego. to niesamowity stan, któremu nie możemy nic zaradzić. prawdziwa miłość niepolega na zwykłym zauroczeniu. trzeba umieć oddzielić te dwa stany. najgorzej jest wtedy, gdy zakochujemy się bez wzajemności. jest to źródło, które nikt nie może zatruć .Miłość jest wtedy, gdy chcemy całym sobą żyć dla drugiej osoby. Miłość jest wtedy, kiedy wzajemne relacje między dwojgiem ludzi opierają się na zrozumieniu, na zaufaniu, na cierpliwości… Miłość jest potężna, ale powinna być też wyrozumiała i powinna umieć wybaczać. Miłość to zaufanie, ale i zazdrość.Na końcu, kiedy spotkamy się twarzą w twarz z Bogiem, wszystkich innych darów zabraknie; jedynym, który pozostanie na wieczność, będzie miłość, albowiem Bóg jest miłością, a mybędziemy Jemu podobni w doskonałej jedności z Nim. Na razie, kiedy jesteśmy na tym świecie, miłość wyróżnia chrześcijanina.Oznacza to, że spełnianie wszystkich przykazań Bożych, kościelnych i wszystkich zasad dotyczących powinności chrześcijanina nie mają sensu bez miłości. Jak stwierdza sam Jezus, to właśnie miłość jest „doskonałym wypełnieniem prawa". Jeżeli kocham drugiego, to nigdy go nie okradnę, nie okłamię, nie zdradzę, nie skrzywdzę."Kochać" to nie tylko słowo to uczucie przekazywane innej osobie bo wierzymy że nigdy nas nie zrani że jest szczera.

Gdy się kogoś kocha daje mu się wolność To jest prawdziwa miłość tylko najgorzej jest kiedy kochamy bez.

Kidy ta osoba ma kogoś innego. Z jednej strony próbujemy odbić tą osobę ale chce my dla niej .W obliczu świata, w którym nie może darzyć miłością królestwa złego (1 J 2,14 n; por. J 17,9), chrześcijanin ma kochać swych braci miłością wymagającą i konkretną (1 J 3 ,11-18), opartą na prawie wyrzeczenia się i śmierci, bez której to nie ma prawdziwego owocowania (J 12,24 n).Nie będę się rozwodzić nad tym co powinnam robić a czego nie powiem tak. By być dobrym chrześcijaninem trzeba sobie zdać sprawę że Bóg nas kocha , że okazuje nam tą miłość , nie tylko przez spełnianie naszych zachcianek ale i przez drugiego człowieka który nam w czymś pomoże zachęci .Miłość Marka stała się wówczas czysta, szczera i prawdziwa. Bohater przyjął chrzest, stał się gorliwym wyznawcą Chrystusa, poślubił Ligię. Przemianie wewnętrznej uległ również Chilon. Widok ludzi rozszarpywanych przez dzikie zwierzęta, rzezi niewinnych chrześcijan spowodował wstrząs bohatera.Akte uświadomiła mu też, że Ligia go kocha. Winicjusz odnalazł ją w końcu w grupie chrześcijan, dzięki niej poznał zasady i tajemnice nowej wiary, zmienił swój stosunek do ukochanej. Jego miłość, opierająca się do tej pory na porywach serca, pożądaniu, stała się głęboka i dojrzała, wiązała się z szacunkiem.Motyw Boga - Bóg chrześcijan, co zauważają bohaterowie, różni się od bóstw wyznawanych przez Rzymian.

Przede wszystkim kocha On swe dzieci i otacza je opieką, przekazując im przy tym swoją naukę.

Winicjusz jest zdania, że rzymskie bóstwa oczekują tylko ofiar, a los ludzi jest im obojętny.Natomiast chcąc być prawdziwym chrześcijaninem, powinniśmy starać się świadomie wybierać dobro: kochać Boga i drugiego człowieka, wypełniać przykazania To umiłowanie dobra, to jest właśnie, według wykładni Kościoła, prawdziwa wolność.Miłość jest aktywną siłą drzemiącą w człowieku. Trzeba więc nauczyć się ją wyzwalać, a osiągnąć to można przez działanie. Nie jest miłością branie, bycie kochanym; prawdziwa, dojrzała miłość polega na obdarzaniu nią innych, co jest równoznaczne z czynnym aktem dawania innym siebie samego.Otóż miłość jest decyzją. Kochać to znaczy podjąć decyzję, by troszczyć się o dobro drugiego człowieka. Kochać to tak być obecnym w życiu drugiego człowieka, by mógł on dzięki temu stawać się najpiękniejszą wersją samego siebie. Kochać to pomagać rosnąć.Kochamy kogoś, ale z pewnych powodów ta miłość nie jest odwzajemniona lub została zaprzepaszczona. Natomiast w sytuacji gdy trwamy w miłości z osobą, która kocha nas równie mocno jak my ją, miłość jest czymś co napełnia szczęściem, raduje, uskrzydla.Wszystko dzięki niej wydaje nam się możliwe. Kiedyś ktoś powiedział, że prawdziwa miłość to cierpienie. Może coś w tym jest. Może tak naprawdę miłość polega na cierpieniu i sprawdzeniu w różnych sytuacjach życiowych, jak bardzo zależy nam na drugim człowieku i ile dla nas znaczy.Prawdę mówiąc rzadko zdarza się ta "prawdziwa miłość". Pięknie to opisałaś ^^ Oczywiście, że w tym przykładzie z "Dziadów", nie mogła być prawdziwa miłość, bo taka jest tylko obustronna. Dziewczyna nie mogła go kochać porzucając w taki sposób. Raczej kochała pieniądze. Napisałaś bardzo mądrze i uważam tak samo.Przykładem takich zachowań jest chęć zalegalizowania aborcji i eutanazji - czyli zabicie poczętego dziecka lub starego człowieka, którego jako chrześcijanie powinniśmy obdarzyć opieką i miłością, a nie odbierać mu życie. Jak powiedział Karol de Foucauld „Jedynie prawdziwą przyszłością jest życie wieczne".Prawdziwa miłość została ograniczona do relacji z Bogiem tak, jakby między. 32 klp.pl 32 ludźmi nie mogło rozwinąć się i trwać to piękne uczucie. Według mnie jeżeli człowiek jest ukierunkowany na Boga, to potrafi też kochać innych ludzi prawdziwą miłością.Dowodem na głęboką przemianę Winicjusza było przyjęcie przez niego religii chrześcijańskiej , zaakceptowanie wartości wyznawanych przez chrześcijan. Ligia nauczyła Marka , że prawdziwa miłość nie polega na namiętnościach i fascynacji urody , ale na akceptacji drugiej osoby i gotowości do największych poświeceńMiłość jest uczuciem pozytywnym, uczuciem silnym, uczuciem tak prawdziwym, że dla kogoś kto kocha, wyzbycie się miłości jest tak samo niemożliwe, jak zamach na własne życie - powiedział Van Gogh, patrząc na delikatny woal fioletowych wzgórz, które błyszczały jak śniedź w porannej poświacie słońca..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz