Napisz sprawozdanie z podróży stasia i nel

18 listopada 2019 02:04


Pobierz: napisz sprawozdanie z podróży stasia i nel.pdf
Znasz odpowiedź na zadanie: Napisz sprawozdanie z podróży Stasia i Nel z punktu widzenia wybranego bohatera (najlepiej Stasia lub Nel)? Kliknij i odpowiedz.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz mi krótką notatkę na temat podróży Stasia i Nel z lektóry w pustyni i w puszczyNel zachorowała na febrę, Staś wtedy udał się na samodzielną wędrówkę w poszukiwaniu lekarstwa na chorobę dziewczynki- chininę. Znaleźli uwięzionego słonia, Nel karmiła go, a potem go uwolnili i podróżowali z nim. Po długiej podróży zostali odnalezieni i wrócili do swoich ojców.Napisz sprawozdanie z podróży Stasia i Nel. proszę pomóżcie Tu dodasz ZA DARMO zadanie! Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Towarzyszysz w podróży Stasiowi i Nel, zapisujesz w dzienniku zdarzenia, które wspólnie przeżywacie. Opisz jedno z nich (kartka z dziennika).Z całej wyprawy przeżył tylko Nasibu, który dołącza do Stasia i Nel. Dzień uwolnienia Kinga z wąwozu. Ładunek prochu kruszy głaz - słoń jest wolny. Zupełnie oswojony King chodzi za małą Nel jak pies za swym panem. Koniec pory deszczowej. Staś i Nel przygotowują się do wyprawy w kierunku brzegu Oceanu Indyjskiego.„W pustyni i w puszczy" jest powieścią przygodową dla młodzieży, napisaną przez Henryka Sienkiewicza na kilka lat przed śmiercią. Jest to utwór, który ukazując niezwykłe przygody dwojga młodych ludzi, mówi o przyjaźni, odwadze i niezłomności.Plan podróży Stasia i Nel napisz plan podróży Stasia i Nel Staś i Nel plan podróży Napisz przebieg podróży Stasia i Nel w punkatach Przebieg podróży Stasia i Nel w puktach Podróż Stasia i Nel plan.

W słownikach:To jest sprawozdanie z filmu SPRAWOZDANIE Film na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza.

Reżyserem i scenografem filmu był Gavin Hood. Muzyką zajął się Krzesimir Dębski Natomiast w obsadzie aktorskiej byli: Jako Nel Rawilson-Karolina Sawka Jako Staś Tarkowski-Adam Fidusiewicz Pan Rawilson-Andrzej Strzelecki, natomiast Panem .1. Pobyt dzieci w Port-Saidzie 2. Podróż do ojców na Święta Bożego Narodzenia: - kanałem do Izmaili - z Izmaili koleją do Kairu (nocleg): obok jeziora Timsah, wzdłuż Wadi-Toumilat tuż przy kanale słodkiej wody (podczas podróży poznali kapitana Glena i doktora Clary'ego) - z Kairu do Medinet (El-Medine) na Pustyni LibijskiejCharakterystyka Stasia Tarkowskiego "W pustyni i w puszczy". Stanisław Tarkowski, jeden z głównych bohaterów książki, urodził się i wychował w Port-Saidzie pod opieką ojca - Polaka, który pracował nad budową Kanału Sueskiego.Tu Nel. Piszę z "Krakowa", czyli takiego dużego drzewa, które jest w środku puste. Staś pokazał mi jak się robi latawce z pęcherzyków ryb i patyków. w imieniu Nel do ojca Napisz list w imieniu Nel do ojca List do Georgea Rawlisona Napisz list w imieniu Nel List do ojca napisany .Po długich błaganiach chłopca przez dziewczynkę Staś nie zastrzelił zwierzęcia. Dzieci z początku nie podchodziły do słonia, lecz z czasem polubili go i nazwali King.

Karmili go daktylami i melonami.

Biedny King nie mogł sam się wydostać z wąwozu. Nel poprosiła Stasia, by wymyślił jak go z tamtąd wydostać.Epizod z lwem wydarzył się dziewiątego dnia po porwaniu Stasia i Nel przez Arabów. Celem wyprawy porywaczy było odnalezienie Smaina. Henryk Sienkiewicz W pustyni i w puszczy opracowanie pozytywizm motyw podróży motyw dziecka w literaturze. sprawozdanie z książki.Napisz sprawozdanie z książki W pustyni i w puszczy'' Dopytaj ; Obserwuj. Siadamy i Staś opowiada o chorej Nel. Profesor Linde wyciąga lekarstwo "chininę" i podaje Stasiowi, częstuje nas również posiłkiem, oraz daruje konia, abyśmy mogli szybko dotrzeć do Nel. .1810 r. - DZIENNIK Z PODRÓŻY PO AFRYCE Dziś strasznie padało. Odbyliśmy długą wędrówkę w poszukiwaniu miejsca, gdzie moglibyśmy przeczekać porę deszczową. Wreszcie Staś znalazł coś, co idealnie się nadaje. To ogromne drzewo, puste wewnątrz, chyba baobab.Szwajcar, którego chinina uratowała Nel pokazał nam to miejsce, z którego do Ciebie piszę, dlatego na jego cześć nazywamy je Górą Lindego. Nel czuje się już o wiele lepiej, tęskni coraz bardziej za domem i rodzicami, ciągle pyta kiedy ich w końcu zobaczy. Próbuję ja pocieszać, ale mi też jest ciężko.Sprawozdanie z podróży - przykład. SPRAWOZDANIE. Z podróży służbowej do Oewix Sp. z o.o., w dniu 22 kwietnia 2013 r.

Zgodnie z poleceniem Dyrektora Pionu Operacyjnego, Pana Mariusza Kaczmarka, w dniu 21 kwietnia 2013 r.

odbyłem podróż służbową do Oewix Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul.W trakcie swojej podróży przeżyli wiele przygód, które często wymagały od nich dużej odwagi, determinacji oraz wytrwałości. Jedną z najciekawszych, a nawet wzruszających, była ta, w której Staś i Nel znaleźli słonia uwięzionego w wąwozie.Artykuł: Mapa podróży stasia i nel po afryce Wypracowania i ściągi. Portal z którmy zaliczsz maturę. napisz artykuł do gazety z przebiegu rozprawy sądowej balladyna scharakteryzuj cześnika według wzoru. sprawozdanie radiowe z iliady e budaUczeń tworzy wypowiedzi pisemne w następujących formach gatunkowych: opowiadanie z dialogiem (twórcze i odtwórcze), pamiętnik i dziennik (pisane z perspektywy bohatera literackiego lub własnej), list oficjalny, proste sprawozdanie (np. z wycieczki, z wydarzeń sportowych), opis postaci, przedmiotu, krajobrazu, ogłoszenie, zaproszenie, prosta notatkaZadanie: napisz szegułowy plan 1 podróży stasia i nel z książki pt w pustynie i wpuszczy Rozwiązanie: 1 najpierw z port saidu do medinet 2 z medinet do el ghark 3 od el ghark przez pustynię doMyślę,że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.Zaczęła się ona od długiej wędrowki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.Po paru godzinach chodzenia zauwarzyli słonia, ktory był uwięziony w dużym wąwozie.W latach 1961-1962, reportażysta i miłośnik powieści Sienkiewicza, Marian Brandys, napisał dwie książki (Śladami Stasia i Nel oraz Z panem Biegankiem w Abisynii) z podróży do Afryki, podczas której odwiedził wiele miejsc opisanych u Sienkiewicza.Podróż śladami bohaterów lektury "W pustyni i w puszczy".1.

Podróż do Kairu samolotem, podróż pociągiem do Port-Saidu, zwiedzanie okolic miasta.2.

Wycieczka do Medinet. Podróż do Chartumu na wielbłądach.4. Dla chętnych trzydniowa podróż słoniami przez pustynię.5. Wyprawa do Omdurmanu, zwiedzanie miasta.Staś kończył lat czternaście, Nel miała ich osiem. W zakończeniu jest więc rok 1895. Z tego cytatu jednoznacznie więc wynika, że przygoda Stasia i Nel odbyła się w ciągu jednego roku 1885 i trwała nieco ponad sześć - no, może siedem miesięcy. W tym czasie pokonali trasę ponad 4000 km ( linii prostej od Port-Saidu do Mombasy .Śladami Stasia i Nel. Autor:. Płyniemy wzdłuż wybrzeża Arabii Saudyjskiej, a potem skręcamy do Nuweiby. W czasie 2,5 godzinnej podróży rozmawiam z innymi białymi, a potem muszę pójść do egipskiego oficera, aby odzyskać mój paszport. Napisz nam o tym! Pamiętaj żeby .1.Spacer Stasia i Nel. 2.Opowieść chłopca o Fatmie - żonie Smaina. 3.Powrót do domu na obiad. 4.Opis pana Rawlisona - ojca Nel. 5.Przybliżenie sylwetki pana Tarkowskiego. 6.Przedstawienie postaci jednego z dwójki głównych bohaterów - nastoletniego Polaka Stasia.(1 - pan Linde, 2 - Staś, 3 - Nel, 4 - Gebhr, 5 - pan Tarkowski, 6 - Dinah) Sporządzamy o nim notkę do Wikipedii (7 informacji). Piszemy kartkę z pamiętnika, jaka mogłaby powstać w dniu 26 stycznia 1885. Kartka z pamiętnika musi mieć datę, opisywać w równej części wydarzenia danego dnia i przeżycia osoby piszącej.Staś i Nel podczas swojej niezwykłej podróży mieli wiele przygód, które były niezmiernie ciekawymi i niejednokrotnie zapierającymi dech w piersiach. Jednakże najciekawszą z nich była ta, która udowodniła jak dzielnym podróżnikiem był młody Staś Tarkowski. Pewnego dnia karawana,w której podróżowali przemieszczała się przez wąwóz..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz