• szkolnasciaga.pl

Charakterystyka mechaniczna silnika indukcyjnego pierścieniowego

16 grudnia 2019 13:46






Charakterystyka mechaniczna silnika indukcyjnego ukazuje zależność momentu na jego wale od prędkości obrotowej silnika Jak juz wspomniano wcześniej prędkość obrotową silnika asynchronicznego można wyrazić za pomocą poślizgu.Charakterystyka mechan.Charakterystyka mechaniczna Charakterystyka mechaniczna silnika indukcyjnego ukazuje zależność momentu na jego wale od prędkości obrotowej silnika Jak juz wspomniano wcześniej prędkość obrotową silnika asynchronicznego można wyrazić za pomocą poślizgu. Charakterystykę mechaniczną silnika można wyrazić za pomocąCharakterystyka mechaniczna silnika indukcyjnego ukazuje zależność momentu na jego wale od prędkości obrotowej silnika Jak juz wspomniano wcześniej prędkość obrotową silnika asynchronicznego można wyrazić za pomocą poślizgu.Dla typowych silników indukcyjnych klatkowych współczynnik dobroci rozruchu D 0,2. Proporcjonalność pomiędzy względną wartością momentu i prądu rozruchowego dla prostoliniowej części charakterystyki mechanicznej silnika pierścieniowego z roz-rusznikiem rezystorowym wykorzystuje się do obliczania rozruszników. ZmiennośćCharakterystyki elektromechaniczne silnika indukcyjnego klatkowego Charakterystyki biegu jałowego silnika indukcyjnego klatkowego Projektowanie modelu silnika indukcyjnego pierścieniowego Przebiegi momentu oraz prądów przy rozruchu silnika pierścieniowego Autor: Marcin Godziemba-Maliszewski Radom 2013Prędkość obrotową silnika indukcyjnego można regulować także, stosując układy kaskadowe lub sprzężenie mechaniczne dwóch silników oraz zasilając je z sieci w ten sposób, że momenty obrotowe tych silników mają momenty przeciwne, czyli ich strumienie magnetyczne wirują w kierunkach przeciwnych.Rys.

15.4.

Charakterystyki mechaniczne silnika asynchronicznego pierścieniowego w układzie kaskady zaworowej stałego momentu Sztywność charakterystyk mechanicznych silnika indukcyjnego w kaskadzie jest mniejsza niż jego charakterystyki naturalnej i maleje wraz ze zmniejszeniem prędko-ści.1 BADANIE SILNIKA INDUKCYJNEGO Cel ćwiczenia: poznanie budowy, zasady działania, metod rozruchu, źródeł strat mocy i podstawowych charakterystyk silnika indukcyjnego trójfazowego. Budowa i zasada działania silnika indukcyjnego Silniki indukcyjne zasilane z sieci trójfazowej ze względu budowę wirnika dzielą się na silniki klatkowe i pierścieniowe.BADANIE SILNIKA INDUKCYJNEGO Cel ćwiczenia: poznanie budowy, zasady działania, metod rozruchu, źródeł strat mocy i podstawowych charakterystyk silnika indukcyjnego trójfazowego. Budowa i zasada działania silnika indukcyjnego Silniki indukcyjne zasilane z sieci trójfazowej ze względu budowę wirnika dzielą się naSilnik elektryczny asynchroniczny, silnik indukcyjny - jest maszyną elektryczną zmieniającą energię elektryczną w energię mechaniczną, w której wirnik obraca się z poślizgiem w stosunku do wirującego pola magnetycznego wytworzonego przez uzwojenie stojana16 Charakterystyka mechaniczna Charakterystyka mechaniczna silnika indukcyjnego ukazuje zależność momentu na jego wale od prędkości obrotowej silnika Jak juz wspomniano wcześniej prędkość obrotową silnika asynchronicznego można wyrazić za pomocą poślizgu.

Charakterystykę mechaniczną silnika można wyrazić za pomocą .charakterystyka mechaniczna silnika.

Witam pytanie brzmi: Narysuj w tym samym układzie współrzędnych charakterystyki mechaniczne silnika klatkowego dla połączenia w trójkąt i w gwiazdę. znalazłem tylko to tzn, sam to narysowałem wzorując się na rozruchu gwiazda-trójkąt, ale wiem czy aby napewno to to.Tematy o charakterystyka silnik indukcyjny, Poszukuję rzeczywistych charakterystyk silników indukcyjnych klatkowych, zadanie z silnika indukcyjnego, Regulator obrotów silnika indukcyjnego., regulacja obrotów silnika indukcyjnego (500W), Pole magnetyczne silnik indukcyjny moment obrotowy.1) Charakterystyka mechaniczna silnika indukcyjnego przedstawia zależność momentu M na wale silnika od jego prędkości obrotowej n. Rys 10. Charakterystyka mechaniczna silnika indukcyjnego. 2) Charakterystykę mechaniczną silnika indukcyjnego można wyrazić za pomocą wzoru Klossa, określającym zależność momentu od poślizgu: gdzie:Oba pierwsze silniki indukcyjne miały uzwojenia skupione, zasilane z sieci dwufazowej. Doliwo-Dobrowolski (1862-1919) - w roku 1889 zaproponował konstrukcję silnika 3-fazowego pierścieniowego a później silnika klatkowego oraz 2-klatkowego. Obie konstrukcje były podobne do współczesnych konstrukcji maszyn indukcyjnych.Rys. Widok rozłożonego silnika indukcyjnego klatkowego a) b) Rys.4.2 Wirnik silnika indukcyjnego klatkowego a) i pierścieniowego b) Stojan silnika indukcyjnego składa się z jarzma w który wtłoczony jest rdzeń spakietowany z izolowanych blach ze stali elektrotechnicznej.

Blachy te po obwodzie zewnętrznym mają wykrawane żłobki.Silnik pierścieniowy - rodzaj silnika.

Wyprowadzenie uzwojeń daje możliwość podłączenia do nich tzw. rozrusznika, czyli opornika o liczbie faz odpowiadającej liczbie faz silnika.Właściwości ruchowe silników przedstawia się zazwyczaj w postaci: charakterystyki mechanicznej charakterystyki roboczej M n nk nN nS Mmax MN Mr charakterystyka mechaniczna to zależność momentu obrotowego silnika M od prędkości obrotowej n.Chciałem się zapytać jeśli chodzi o zrozumienie charakterystyki rozruchu silnika indukcyjnego (pierścieniowego) trójfazowego. Gdyż wiem na czym polega rozruch (czyli proces załączania od nieruchomego silnika do stanu nominalnego) I właśnie ten stan nominalny mnie zastanawia, bo ja widzę .A potem dzięki okresowemu podwieraniu, za pomocą tyrystorów, rezystorów rozruchowych regulujemy tak nachylenie charakterystyki by mieć zadaną prędkość przy zakładanym obciążeniu. Zmniejszamy rezystancję czyli zwiększamy nachylenie charakterystyki mechanicznej maszyny. Jest oczywiście i minus całej tej zabawy.SILNIK INDUKCYJNY KLATKOWY 1. Budowa i zasada działania silników indukcyjnych Zasadniczymi częściami składowymi silnika indukcyjnego są nieruchomy stojan i obracający się wirnik.

Wewnętrzną stronę stojana tworzy pakiet z blach o wyciętych żłobkach, w których są umieszczone fazy.

Straty mocy będą badane w zależności od wartości napięcia zasilającego. Biegiem jałowym silnika indukcyjnego nazywa się taki stan jego pracy, w którym wał silnika nie jest obciążony momentem.Rys. Naturalna charakterystyka mechaniczna silnika asynchronicznego Na rys. 6 podano przebieg charakterystyki mechanicznej M = f(n,s) silnika klatkowego zasilanego napięciem U = const. Jeżeli moment obciążenia silnika M1 W chwili włączenia go do sieci jest mniejszy odRozruch i regulacja obrotów silnika pierścieniowego 2 z 8 2 (2) 1. Rozruch silników indukcyjnych. Wiadomo ści ogólne (Przed przyst ąpieniem do ćwiczenia nale ży przypomnie ć sobie budow ę i zasadę działania silników indukcyjnych). Rozruch silnika indukcyjnego przy bezpo średnim wł ączeniu do sieci charakteryzuje si ęCharakterystyka mechaniczna i zmiany prądu przy rozruchu silnika indukcyjnego pierścieniowego za pomocą dwustopniowego rozrusznika oraz charakterystyki mechaniczne innych silników przedstawione są na rys. 3-154, 3-155, 3-156 i 3-157. Silniki trójfazowe prądu zmiennego budowane są na napięcia: 220, 380, 500, 3000 i 6000 V. Sieci na 220 V występują dosyć rzadko, zaś na 500 V .Charakterystyka mechaniczna silnika indukcyjnego ukazuje zależność momentu na jego wale od prędkości obrotowej silnika Jak juz wspomniano wcześniej prędkość obrotową silnika asynchronicznego można wyrazić za pomocą poślizgu.Charakterystyka mechan.1.3. Moment obrotowy silnika indukcyjnego i jego charakterystyki w różnych warunkach pracy 8 1.4. Rozruch silników indukcyjnych 10 1.4.1. Rozruch bezpośredni silnika klatkowego 11 1.4.2. Rozruch silnika klatkowego przy zastosowaniu przełącznika gwiazda trójkąt 11 1.4.3. Sposoby rozruchu silników budowy pierścieniowej 13 1.5.Wirnik trójfazowy silnika indukcyjnego mo że by ć wykonany jako klatkowy lub pier ście-niowy; od rodzaju wirnika silnik przyjmuje nazw ę klatkowego lub pier ścieniowego. Przykładowe schematy poł ącze ń i symbole graficzne (uproszczone schematy) silników indukcyjnych pokazano na rysunku 2.31.Silnik pierścieniowy Włączając w obwód wirnika dodatkowe oporniki, można wpływać na charakterystykę mechaniczną silnika. Wirnik posiada 3 uzwojenia, których końce wyprowadzone są na zewnątrz za pomocą wirujących pierścieni oraz współpracujących z nimi szczotek..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz