Sprawdzian hobbit

7 listopada 2019 10:01


Pora sprawdzić przed sprawdzianem jak wiele z niej zapamiętałeś! Przeczytałeś już lekturę? Pora sprawdzić przed sprawdzianem jak wiele z niej zapamiętałeś!. 24/25 jej Hobbit to moja ulubiona lektura. A LORT to moja ulubiona seria.test dotyczący lektury szkolnej i zarazem pierwszej powieści J.R.R. Tolkiena. Prościutki :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraSprawdźcie swoja wiedzę na temat tej książki. POWODZENIA! Serwis zamknięty. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.J.R.R. Tolkien „Hobbit czyli tam i z powrotem" Quiz czytelniczy ze znajomości lektury Quiz przeznaczony głównie dla uczniów szkół podstawowych kl. IV-VI. zas odpowiedzi do pytań - po 60 sekund. Cele quizu: Popularyzacja twórczości J.R.R. Tolkiena. Sprawdzenie wiedzy uczniów z przeczytanej lektury.Grupa B JAK DOKŁADNIE CZYTAŁEŚ „HOBBITA"? 1. W jakim rodzaju domu mieszkał Bilbo? 2. Wymień 2 sytuacje, w których magia uratowała uczestników wyprawy. Jaką funkcję miał pełnić Bilbo w drużynie? 4. Jaką moc posiadał pierścień znaleziony przez Bilba? 5. Bohaterom groziła śmierć w płomieniach. Dlaczego? 6.Ten test powie, czy dobrze znasz lekturę "Hobbit". Zacznę od pytań łatwych, potem będą trudne. Rozwiąż quiz!Odpowiedzi na pytania z lektury Hobbit,czyli tam i z powrotem? 1.Z jakiej rodziny pochodził tytułowy hobbit? 2.Kto namówił go do wyprawy? 3.Dokąd i po co zmierzał hobbit? 4.Z kim wędrował ? 5.Co nowego doznał podczas wyprayw? 6.Co stracił podczas wyprawy? 7.Czy droga którą pokonali się opłaciła w końcowym efekcie? 8.Co było dla nich największą przeszkodą ? 9.Za kogo był .Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.

Dla fanów Hobbita.

Test wiedzy online z lektury szkolnej. Test składa się z 30 pytań.„Hobbit czyli tam i z powrotem"- test z lektury. SweeterThanCandy 3 lata temu. 8 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. Udostępnij. Skomentuj. Super! Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania. Quiz w Poczekalni. .Sprawdzian ze znajomości treści lektury - Tolkien "Hobbit czyli tam i z powrotem" SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY- Tolkien „ Hobbit czyli tam i z powrotem .Bilbo spotkał się z członkami wyprawy w dzień wyruszenia w stronę Samotnej Góry w: a) gospodzie Pod Zielonym Smokiem b) barze Pod Zdechłym SzczuremW swoim utworze zatytułowanym „Hobbit, czyli tam i z powrotem", Tolkien ukazuje nam szeroką gamę różnorodnych bohaterów. Kreuje bowiem rzeczywistość fantastyczną, co upoważnia go do tworzenia postaci niezwykłych, a nawet nieco dziwacznych.Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam, działania mediów społecznościowych oraz analizowania ruchu na stronach.Serwis zamknięty. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Pytania z lektury ,,Hobbit'' J.R.R Tolkiena. proszę o szybką odpowiedz na pytania z lektury hobbit tam i z powrotem j pkt za odpowiedzi na 19 pytań pytania są z gry wyprawa po skarb 1.Dlaczego podczas bitwy Pięciu Armii panowały ciemności? 2.Kiedy i dlaczego umarł Thorin? 3.dołączam sprawdzian dostosowany do cyklu oraz propozycje tematów prac pisemnych.

Dodatkowo zamieszczam propozycje imprez oraz zajęć ponadplanowych, które można przeprowadzić niezależnie.

Podane poniżej scenariuszeHobbit, czyli tam i z powrotem; Nauka: Hobbit, czyli tam i z powrotem Test z lektury szkolnej z odpowiedziami. Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.Plik Sprawdzian Hobbit czyli tam i z powrotem.pdf na koncie użytkownika o.k.14 • folder Testy i Sprawdziany • Data dodania: 1 kwi 2013„Hobbit, czyli tam i z powrotem" to znakomita powieść angielskiego pisarza i filozofa, która zabiera czytelnika w niesamowitą podróż po przepięknej a zarazem niebezpiecznej krainie. Opowiada historię dzielnego hobbita i jego towarzyszy krasnoludów.Hobbit, czyli tam i z powrotem Test wiedzy, ze znajomości lektury pt. "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R. Tolkien'a.sprawdzian z lektury hobbit czyli tam i z powrotem test sprawdzajacy (…) Zobacz wpis » .Warto również zaznaczyć, że w „Hobbicie" pojawiają się liczne opisy wydarzeń, które rozgrywały się przed właściwą akcją dzieła (np. przybycie Smauga do Samotnej Góry). Problematyka „Hobbit" jest powieścią wielowątkową, która porusza wiele ważnych i uniwersalnych zagadnień.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Streszczenie krótkie.

Hobbit Bilbo niespodziewanie dla samego siebie wyrusza w podróż po skarb jako włamywacz, czyli ktoś.

Towarzyszy mu trzynastu krasnoludów i (przez pewien czas) czarodziej Gandalf.X. SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI Z LEKTURY "HOBBIT, CZYLI TAM I Z POWROTEM". Przedstawione poniżej arkusze testu są oparte na całości cyklu zajęć tolkienowskich. Pierwszą część sprawdzianu stanowi arkusz załączony poniżej. Drugą - wypracowanie na jeden z podanych dalej tematów.Temat: Hobbit, czyli tam i z powrotem (J. Tolkien) Hobbit, czyli tam i z powrotem (J. Tolkien) Pytań: 22. Rozpocznij test. Nie czujesz się pewnie w tym temacie?. Zbliża się sprawdzian? Testy pomogą ci się przygotować! Zobacz jak to działa.Hobbit, czyli tam i z powrotem - ćwiczenia z języka polskiego dla uczniów klasy 6 szkoły podstawowej.Test jest króciutki i prosty. Jeśli czytaliście Hobbita to nie będziecie mieć z tym testem żadnego problem! ^^^ - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera(6/17) „Hobbit" - streszczenie szczegółowe, Zjednoczeni podróżnicy wyruszyli w kierunku północnym. Zniechęcony długim i męczącym marszem oraz brakiem jedzenia Bilbo prosi, by Gandalf pozwolił mu zawrócić do domu, lecz czarodziej nalega, by Baggins z nimi pozostał.Nagle do ich uszu dobiegło wycie wilków.Znaczenie tytułu powieści Słowo „hobbit" nie było wcześniej nikomu znane, ponieważ Tolkien po prostu je wymyślił.Powstało ono jako nazwa dla istoty sięgającej dorosłemu człowiekowi mniej więcej do pasa, o wielkich i owłosionych stopach, bez brody oraz o okrągłym brzuchu..


Komentarze

Brak komentarzy.

Dodaj komentarz