83% Relacja pojedynku Hektora z Achillesem; 84% Relacja walki Hektora z Achillesem. 80% Odwołując się do podanego fragmentu "Iliady" (pojedynek Hektora z Achillesem), przedstaw starogrecki etos rycerski. 86% Zostań korespondentem wojennym i przygotuj reporterską relację z pojedynku Achillesa i Hektora. Pisz językiem tobie współczesnym.Jedną z najdrastyczniejszych i najbardziej chwytających za serce scen „Iliady" jest pojedynek dwóch wojowników: Achillesa z obozu Achajów oraz Hektora, walczącego po stronie Trojan. Pojedynek musiał się odbyć, gdyż wcześniej Hektor zabił przyjaciela Achillesa - Patroklosa, a żądny zemsty Achaj, wyzwał zwycięzcę na pojedynek.3. Ucieczka Hektora przed Achillesem wokół Troi. a) trzykrotne okrążenie miasta. Spotkanie Hektora i Achillesa z Dzeusem 5. Dzeus rzuca dwa losy śmiercci - Achillesa i Hektora 6. Hektor wyzywa Achillesa 7. Achilles rzuca włócznią w Hektora, lecz chybi 8. Zacięta walka na miecze 9. Achilles trafia Hektora w szyję 10.Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego. Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika. Jak najwięcej słów, musi być min. 300.Ważnym elementem utworu są starcia herosów. Najsłynniejszy pojedynek eposu to walka Hektora z Achillesem, do której dochodzi w wyniku zemsty Achillesa za śmierć przyjaciela, Patroklesa.
Hektor jest mężny i dzielny, jednakże gdy ma dojść do walki z Achillesem, początkowo zaczyna uciekać,.
Odrzuca na bok emocje, które poróżniły go z Agamemnonem i w konsekwencji doprowadziły do utraty przyjaciela; odtąd żądza zemsty kieruje jego postępowaniem.Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie wielkiego eposu Homera - „Iliady". W bitwie trojańskiej mężczyźni działali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles po stronie Achajów. Staczali ze sobą pojedynki, brali czynny udział w bitwie, musieli dokonywać wyborów moralnych.Hektor oznajmia Achillesowi, że nie boi się pojedynku. Zaczęli walkę. Achilles rzuca strzałą, lecz nie trafia ona w Hektora, ponieważ schylił się on. Hektor mówi, że Zeus nie objawił Achillesowi jego śmierci. Po tych słowach rzuca włócznią w sam środek tarczy Pelidy i nie trafia w Achillesa.W fragmencie epopei Homera - „Iliadzie", w której to pojedynek toczy dwóch herosów, zauważamy dwa zupełnie odmienne charaktery. Bohaterami są Achilles oraz Hektor, którzy z początku wydają się do siebie podobni, gdyż obaj są mężni, silni, obaj są nadprzyrodzonymi wojownikami.67% Plan wydarzeń ,,Iliady'' Homera (Pojedynek Hektora z Achillesem) 83% Relacja pojedynku Hektora z Achillesem; 80% Odwołując się do podanego fragmentu "Iliady" (pojedynek Hektora z Achillesem), przedstaw starogrecki etos rycerski.
83% Relacja walki Hektora z Achillesem.
75% Walka Hektora z AchillesemAkcja eposu Homera Iliada obejmuje 50 dni z ostatniego roku wojny i ukazuje gniew Achillesa i jego konsekwencje na przebieg wojny.Poemat rozpoczyna się inwokacją, w której Homer zwraca się do bogini Ateny z prośbą, aby pomogła opiewać czyny Achillesa: Gniew, bogini, opiewaj Achilla, syna Peleusa, zgubę niosący i klęski nieprzeliczone Achajom….Ów bohater odniósł bowiem wiele .Dlatego woli zginąć, niż dopuścić, by ukochana kobieta cierpiała w niewoli. Pojedynek z Achillesem to dla Hektora kwestia ambicji. Uczucia bohaterów: Z wypowiedzi bohaterów wynika, że oboje, zarówno Andromacha, jak i jej mąż, mają świadomość, że jest to ich ostatnia rozmowa.Przydatność 50% Reportaż Walki Achillesa z Hektorem. Achilles rozgniewany na Hektora, który zabił mu przyjaciela, wyzywa go na pojedynek. Hektor, książę Troi, boi się Achillesa i ucieka od niego, obiegł on trzy razy gród Priamów. Dopiero Atena przemawiając do Achillesa muwi mu że nakłoni Hektora by zaczą walkę.Podczas pojedynku z Hektorem, zabójcą swojego przyjaciela, nie okazał wrogowi ani krztyny litości. Mimo próśb Trojańczyka, aby ten nie bezcześcił jego ciała, Achilles z satysfakcją przebija jego kostki, przywiązuje do rydwanu i na oczach zrozpaczonego Priama obwozi dookoła murów miasta.Opisz pojedynek Hektora i Achillesa ! Proszę :))) dam jan <-i jeszcze Oceń zachowanie Achillesa i Hektora podczas ich pojedynku.Każdej postaci przyporządkuj właściwe określenie z ramki.
przechwala się, proponuje honorowe zachowanie wobec przeciwnika, jest pewien swego, wywyższa się,.
Pragnęli też pomścić krzywdy wyrządzone im oraz ich bliskim. Wreszcie obaj, Achilles i Hektor, stoczyli ze sobą pojedynek. Znaleźli się jednak w odmiennej sytuacji. Achilles był synem bogini Temidy oraz Peleusa.Pojedynek Achillesa z Hektorem. Achilles podobny do orła i Hektor do gołębicy przed pojedynkiem. Pallas Atena wspiera duchowo Achillesa, a następnie pod postacią Deifoba, brata Hektora, nakłania go do starcia z Achillesem. Propozycja Hektora dotycząca postępowania przeciwnika z ciałem pokonanego odrzucona przez Achillesa. 4.Iliada na egzaminie. Czy dziełem, którego dotyczyć będzie temat wypracowania, może być Iliada? Jak najbardziej. Obszar odwołań - to z pewnością mitologia grecka i Odyseja. Jakie fragmenty przywołają autorzy testu? Tego nie wie nikt. Słynny jest pojedynek Hektora z Achillesem, opis tarczy Achillesa, pożegnanie Hektora z Andromachą.Ginie w pojedynku z Achillesem, który po pojedynku bezcześci jeszcze jego ciało, a wydaje je dopiero zbolałemu ojcu księcia Ilionu - Priamowi. Hektor jest w stanie zdobyć się na poświęcenie najważniejszych wartości, łącznie z własnym życiem, jeśli wymagać tego będzie dobro ogółu.Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Streszczenie (Iliada - fragmenty) Księga I Inwokacja.
Mówi się tu o okrutnej woli Dzeusa, według której Grecy mieli ponosić klęski w wojnie trojańskiej aż do.
Spór bohaterów zaczął się od gniewu „Syna Dzeusa i Latony" Apolla; Agamemnon odmówił wydania w zamian za okup branki Chryzejdy - córki kapłana Apollina.Charakterystyka Hektora Zanalizuj fragmenty księgi XXII Iliady dotyczące pojedynku Hektora z Achillesem i scharakteryzuj królewicza trojańskiego.Zwróć uwagę na jego stosunek do przeciwnika. Hektor, książę trojański stawia się przed Skajską bramą nie zdradzając strachu przed starciem z niezwyciężonym Achillesem.Po zabiciu Patrokla wzbudza gniew herosa. Ten, doprowadza do konfrontacji zabijając na oczach Hektora jego młodszego brata. Podczas pojedynku bogowie przechylają szalę zwycięstwa na stronę Achillesa. Ciało zabitego zostaje zhańbione - Achilles ciągnie zwłoki za swym rydwanem, objeżdżają z triumfem mury miasta.Jest odpowiedzialny. Hektor to prawy i szlachetny wojownik. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Nad powalonym w proch zaczął chełpić się boski Achilles: "Pewnie myślałeś, Hektorze, zdzierając zbroję z Patrokla, że ocalejesz, i o mnie nie dbałeś, że byłem daleki.
Głupcze! Choć z dala, tam przecie był ktoś potężniejszy od niego, przy wydrążonych okrętach - tam jeszcze.
Apollo próbuje powstrzymać Hektora przed walką z Achillesem. Achilles gromi Trojan - zabija między innymi brata Hektora, Polydorosa. Ostatecznie dochodzi także do starcia z Hektorem, jednak zostaje ono przerwane przez Apollina.Hektor jest bohaterem Iliady Homera. Uchodził za potomka króla Priama i Hekabe. Miał kochającą żonę i małego syna. Był uważany za najdzielniejszego obrońcę Troi. Homer, we fragmentach XXII księgi Iliady, przedstawia jego walkę z najpotężniejszym pośród Greków, Achillesem. Hektor był młodym i silnym wojownikiem.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa. Hektor i Achilles to bohaterowie utworu Homera pt. "Iliada". Obaj są odważnymi wojownikami, posiadającymi wiele cech wspólnych, choć też sporo ich różni. Achilles był synem bogini morskiej, Tetydy, i śmiertelnika, Peleusa.W XXII księdze "Iliady" Homer opisuje pojedynek dwóch mężów -Achillesa i Hektora. Jeden stoi po stronie Trojan, drugi walczy na chwałę Grecji. Każdy nich ma inne przesłanki, jeden pragnie zemsty i chwały, drugi honoru i uznania, jednak obydwu przyświeca jeden cel - pokonanie przeciwnika.Jedna z najważniejszych postaci eposu Homera Iliada. Najdzielniejszy wojownik grecki. Heros, pół człowiek, pół bóg - syn śmiertelnika Peleusa i bogini Tetydy. Postać niejednoznaczna, którą targają sprzeczne namiętności. W kulminacyjnym punkcie dzieła zwycięża w pojedynku Hektora i zabija go..
Brak komentarzy.