• szkolnasciaga.pl

Wyniki wyszukiwania dla: zinterpretuj

Zinterpretuj utwor lament

Lament świętokrzyski - analiza i interpretacja, Znamy kilka tytułów analizowanego utworu: Lament świętokrzyski, Posłuchajcie bracia miła, Żale Matki Boskiej pod krzyżem.Pierwszy tytuł pochodzi od benedyktyńskiego klasztoru Św.Zadanie: zinterpretuj symbolikę słów kluczowych wymiennych mitów i określ uniwersalny problem tych opowieści , pomoże mi ktoś bardzo prosze mit o Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Zadanie: zanalizuj i zinterpretuj utwór jarosława iwaszkiewicza pt borsuk. Przydatność 75% Zanalizuj i zinterpretuj rozmowę Elmiry i Tartuffego jako demonstracje hipokryzji religijnej. Autorem Świętoszka jest Molier (1622-1673) komediopisarz francuski, także au…

Czytaj więcej

Zinterpretuj gesty postaci przedstawionych na obrazie

Zinterpretuj sposób przedstawienia ciała, gesty, grę światła i cienia na obrazie Leona Bonnata. Znajdź w Biblii fragment, do którego malarz mógłby nawiązywać. Bonnat przedstawił Hioba jako centralną postać obrazu, nagość symbolizuje ubóstwo, stratę wszelkich dóbr materialnych, pozbawienie Hioba, majątku.Zinterpretuj gesty przedstawionych na obrazie caravaggia.Znajdz we fragmentach Pisma Swiętego cytaty opisując… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie.Podczas gdy na pierwszym planie rozgrywa się akcja pełna napięcia i dynamiki w tle widoczny jest sielankowy obraz. Przedstawia on spokojne, jasne niebo z obłokami, na tle którego widnieją jakieś zabudowania. Widoczne są również wzgórki, dolinki, drzewa a także światło padające ze spokojnych domostw.5. Przedstaw wygląd syna marnotrawnego. Z…

Czytaj więcej

Zinterpretuj wiersz evviva l'arte

Utwór „Evviva l'arte" jest swoistym rodzajem manifestu, określa on program wartości, które są dla artystów najważniejsze, a które mniej ważne. W wierszu została wykorzystana liryka bezpośrednia, a zbiorowy podmiot liryczny stanowi grupę artystów, .Kliknij i odpowiedz.Kazimierz Przerwa-Tetmajer - Evviva l'arte - interpretacja i analiza Dominika Grabowska Marzec 11, 2013 język polski , Młoda Polska No Comments Wiersz Kazimierza Przerwy-Tetmajera Evviva l'arte (niech żyje sztuka) jest odezwą poety o roli sztuki i artysty w społeczeństwie.Evviva l'arte!Wiersz „Eviva l'arte!" opublikowany w 1894 roku w II serii Poezji Tetmajera, stal się u schyłku XIX wieku swoistym hymnem wszystkich młodych, nonkonformistycznych artystów. Utwór był tak popularny, że tytułowe wykrzyknienie - „Eviva l'arte!", c…

Czytaj więcej

Zinterpretuj utwor spojrzenie

Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Czasami, gdy samotność bardzo doskwiera i czujemy się odrzuceni, jak rozbitek, wychodzimy wraz ze swoją wyspą na spotkanie z innymi wyspami. Gdy natrafiamy na ludzkie odruchy sympatii i choćby jeden życzliwy uśmiech i spojrzenie, wracamy na swoją wyspę i czujemy się szczęśliwi. Szczęście przybliża nas do innych ludzi.zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i uzasadnij ją. Twoja praca powinna liczyć min. 250 słów. Woda się burzy, woda się wzdyma, A nad nią rybak schylony Spokojnie wędkę śledzi oczyma, W które ją niesie p…

Czytaj więcej

Zinterpretuj słowa nasz naród jak lawa

Piotr Wysocki w zakończeniu "Salonu warszawskiego" (Scena VII - III części "Dziadów") wypowiada następujące słowa: "Nasz naród jak lawa. Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa. Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi. Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi." Ich prawdę udowadnia Adam Mickiewicz w całym utworze.Scenę VII kończy następująca kwestia Piotra Wysockiego: „Nasz naród jak lawa, Z wierzchu zimna i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi". Wypowiadając to, Wysocki dokonał podziału społeczeństwa polskiego, które symbolizuje lawa.Nasz naród jest jak lawa, Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa, Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi; Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi".Rozwiń myśl zawarta w słowach Piotra…

Czytaj więcej

Zinterpretuj wiersz ocalony

Pierwsza i ostatnia zwrotka są takie same. Przypominają nam o tym, że podmiot liryczny, pomimo młodego wieku, widział straszne rzeczy, które zostawiły ślad w jego pamięci. Chciał podkreślić, ze najważniejszą wartością w owym czasie było życie. Wiersz wprowadził czytelnika w nastrój pełen refleksji, emocji, przemyśleń.Utwór „Ocalony" powstał pod wpływem wojennych doświadczeń Tadeusza Różewicza. Jako młodemu człowiekowi przyszło mu się zmierzyć z okropnościami trudnymi do wyobrażenia: obozy koncentracyjne, komory gazowe, dzielenie ludzi ze względu na rasę i eliminowanie ich ze względu na pochodzenie. Wiersz opowiada o doświadczeniu wojny.Ocalony - analiza i interpretacja, Tadeusz Różewicz - życie i twórczość. „ Ocalony" to jeden z najbardziej znanych wierszy Tadeusza Różewicza. Utwór pochod…

Czytaj więcej

Zinterpretuj utwór nike która się waha

„Nike, która się waha" jest przykładem liryki opisowej - ukazuje obraz antycznej bogini w chwili wahania. Przedstawienie pięknej Nike stanowi punkt wyjścia do rozważań na temat wojny. Opis bogini jest metaforyczny, nieplastyczny, brak w nim epitetów, a porównanie „prawa ręka jak rozkaz" oddaje raczej jej.Zbigniew Herbert - Nike która się waha - najlepsza i najdokładniejsza analiza i interpretacja, opracowanie wiersza. Tytułowa Nike to piękna i dumna grecka bogini zwycięstwa. W rzeźbach przedstawiana jNiejednokrotnie spotykamy się ze zjawiskiem wykorzystania w poezji współczesnej elementów sztuki antycznej. Autorzy robią to z różnych powodów, ale taki zabieg ukazuje uniwersalność motywu. Zbigniew Herbert w omawianym utworze „Nike która się waha" nawiązuje do greckiej bogini zwycięstwa.Mix …

Czytaj więcej

Zinterpretuj ostatni wers trzeciej strofy prócz tej jednej

Prócz tej jednej, co być mogła, a nie była i nie będzie!. wszystkie trzy strofy mają charakter bezosobowych wypowiedzi. i żywcem w słońce dyszał) oraz polisyndetony (konstrukcje współrzędne połączone jednakowym spójnikiem, w tym przypadku są to spójniki i oraz a, np.Mamy tu więc do czynienia z próbą stworzenia kobiety przez przyrodę. Można wysnuć przypuszczenie, że przyroda ta jest pierwotna, nie znająca jeszcze człowieka, dlatego próba ta kończy się fiaskiem. Wiersz opisuje więc to, co mogło być, ale się nie stało.1. Na podstawie trzeciej strofy wiersza napisz, jaką rolę - według podmiotu lirycznego - odgrywa poeta w społeczeństwie oraz jak rozumiesz sformułowanie "narodzi się nowy". Zinterpretuj dwa ostatnie wersy utworu Czesława Miłosza. Nazwij typ i układ rymów w dwóch pierwszych stro…

Czytaj więcej

Zinterpretuj utwor

Interpretacja tekstu literackiego: 1. Uważnie i kilkakrotnie przeczytaj tekst. Poszukaj w tekście elementu przeważającego nad innymi, tzw. dominaty (np. cecha stylu, składnik kompozycji albo jakiś inny element treści).Zinterpretuj podany utwór. Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i uzasadnij ją. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 słow. Julian Tuwim, Chrystus Miasta Proszę to na jutro !Bakczysaraj - analiza i interpretacja, Adam Mickiewicz, życie i twórczość. Tajemniczo brzmiące tytułowe słowo „Bakczysaraj" to nazwa miasta, dawnej stolicy chanów krymskich.Co to znaczy zinterpretować? To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać„Przypowieść o talentach". Zinterpretuj utwór. Przedstaw, jak rozumiesz nauki w nim zawarte.zinterpretuj poda…

Czytaj więcej

Zinterpretuj podany utwór. postaw tezę interpretacyjną i uzasadnij ją samotność

Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i uzasadnij ją. który powinien odbywać się w samotności, odosobnieniu, z dala od tłumów, bo tylko tak można stworzyć prawdziwą przestrzeń refleksji - zapewnić autentyczne odnalezienie samego siebie. Uzasadnienie .Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i uzasadnij ją. Choć czasem to poszukiwanie skaże ich na samotność, to ta samotność może stać się okazją do cennej chwili namysłu nad własnym życiem i szansą odzyskania utraconej tożsamości. Uzasadnienie tezy .Wolność i samotność - to dwa zagadnienia, z którymi mierzyli się tegoroczni maturzyści. Zinterpretuj podany utwór. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Utwór: wiersz Anny .Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie odwołując się do fragmentu Dziadów cz. III, cał…

Czytaj więcej

Zinterpretuj rzezbe mysliciel symbolika

Według początkowego konceptu Mysliciel przedstawiał samego Dantego przed wrotami piekieł, tworzącego swoją epopeję. Ostatecznie identyczna figura trafiła w wersji miniaturowej na szczyt Bramy Piekieł , gdzie rozmyśla nad tragicznym losem tych, którzy przedstawieni są poniżej.Charakterystyczna sylwetka używana jest czasami jako symbol filozofii.Według początkowego konceptu Mysliciel przedstawiał samego Dantego przed wrotami piekieł, tworzącego swoją epopeję. Pierwsza - gipsowa wersja Myśliciela powstała około roku 1880.Pełnowymiarowy odlew z brązu został ukończony w roku 1902, lecz dopiero w roku .Myśliciel (fr. Le Penseur) - rzeźba w brązie/marmurze wykonana w 1902 przez Auguste'a Rodina, od 1922 znajduje się w zbiorach Muzeum Rodina w Paryżu.Przedstawia postać zamyślonego mężczyzny, zmag…

Czytaj więcej

Zinterpretuj hymn do nirwany

„Hymn do Nirwany" to sytuacja apelu podmiotu lirycznego do Nirwany, który błaga ją, aby ulitowała się nad egzystencją i istnieniem ludzkim. Jest to monolog liryczny: „z otchłani klęsk i cierpień podnoszę głos do ciebie". Podmiot liryczny to sam autor wiersza, człowiek oczytany, który żyje i tworzy w dekadentyźmie."Hymn do Nirwany" Tetmajera wyrasta z postawy dekadenckiej. Można powiedzieć, iż czara cierpienia w ludzkim życiu już się przelała i dlatego poeta poszukuje czegoś, co może dawać gwarancje szczęścia tudzież radości.Hymn do Nirwany - treść wiersza Z otchłani klęsk i cierpień podnoszę głos do ciebie Nirwano!Przyjdź twe królestwo jako na ziemi, tak i w niebie Nirwano!Złemu mnie z szponów wyrwij, bom jest utrapion srodze Nirwano!I niech już więcej w jarzmie krwawiącem kark nie chodzę…

Czytaj więcej

Zinterpretuj tren viii

80% Analiza i interpretacja Trenu VIII. 68% "Tren VIII" Jana Kochanowskiego - analiza i interpretacja. 85% Jan Kochanowski - info; 85% Treny Kochanowskiego - zbiórka wszystkich prac z tej strony. 88% Czy Treny Jana Kochanowskiego świadczą o bankructwie ideałów humanistycznych? Rozważ problem wykorzystując interpretację Trenu IX w .Treny to cykl XIX utworów, tworzących dobrze zaplanowaną całość. Miejsce danego trenu w kontekście całego cyklu ma istotne znaczenie - Tren VIII wpisuje się w comploratio, czyli część utworów poświęconych przede wszystkim opłakiwaniu osoby zmarłej i wyrażaniu żalu.TREN VIII W tym trenie opisana jest atmosfera w domu. Podmiot opowiada, że po śmierci córki, choć w domu jest dużo osób zdaje się być bardzo smutno i pusto. Podmiot opowiada, że po śmierci córki, choć …

Czytaj więcej

Zinterpretuj tytuł powieści granica z nałkowskiej

82% Co różni „Granicę" Zofii Nałkowskiej od innych znanych Ci powieści? 83% Analiza i interpretacja fragmentu „Granicy" Zofii Nałkowskiej. 85% Twoja interpretacja tytułu 'Granica' 85% Wieloznaczność tytułu "Granica" Zofii Nałkowskiej; 85% Interpretacja i rola tytułu oraz motta w wybranych 3-4 utworach różnych epok."Granica" - symboliczne znaczenie tytułu powieści. GRANICA SPOŁECZNA Społeczeństwo polskie dzieliły w tym okresie m. duże różnice majątkowe. Tworzyły one granice warstw i klas społecznych. Granice te są trudne do pokonania, zaś przełamanie ich kończy się zwykle nieszczęściem: Justyna usiłująca zdobyć Zenona i awansować społecznie nie tylko nie osiąga swego celu .Tytuł powieści Zofii Nałkowskiej ma znaczenie metaforyczne i odzwierciedla wieloaspektową problematykę utworu. W płasz…

Czytaj więcej

Zinterpretuj chocholi taniec

Tańcem marazmu jest też symboliczny chocholi taniec z Wesela Wyspiańskiego. Gości usypia czy też pogrąża w swoistym letargu muzyka Chochoła. Taniec ten symbolizuje uśpienie, bezwolność, niemożność czynu. Ma szczególną wymowę w zjednoczonym szlachecko-chłopskim świecie na .Wskaż rózne możliwe odczytania tej sceny. Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.Chocholi taniec oznacza zatem pogrążenie Polaków w niemocy i swoistym uśpieniu, a także porzucenie idei walki o wolność. Jednocześnie jednak symbolika chochoła ma akcenty pozytywne, podobnie bowiem jak wiosną zdejmuje się sło…

Czytaj więcej

Zinterpretuj apostrofę o wieści gminna

Adam Mickiewicz - Konrad Wallenrod - Interpretacja apostrofy O wieści gminna. Znaczenie zwrotów: arka przymierza, przędza myśli, kwiaty uczuć, Kościół narodowych pamiątek. Dominika Grabowska Sierpień 12, 2013 język polski, Romantyzm No Comments.Fragment pieśni wajdeloty, który mnie interesuje, zaczyna się od słów „o wieści gminna! ty arko przymierza". Ta wypowiedź zaczyna wywód wajdeloty dotyczący wartości ustnego przekazywania dziejów, historii i tradycji z pokolenia na pokolenie. Pieśń ta jest swoistym hymnem opiewającym ludzi, którzy opowiadają o przeszłości."O wieści gminna! ty arko przymierza. Między dawnymi i młodszymi laty: W tobie lud składa broń swego rycerza, Swych myśli przędzę i swych uczuć kwiaty". Tymi słowami Halban zaczyna swój wywód o wartości ustnego przekazywania tradyc…

Czytaj więcej

Zinterpretuj tytuł wiersza pieśń o domu

Zinterpretuj tytuł utworu : ,, Pieśń o domu ,, Marii Konopnickiej Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pytanie. Dla tego pieśń o domu ponieważ pisała ona mnóstwo wierszy i pieśni dla Polaków o ojczyźnie i o jej "cierpieniu". 2.7 17 głosów 17 głosów .Tematem wiersza Marii Konopnickiej ? Pieśń o domu? jest dom rodzinny. Dom rozumiany jest tutaj w szerszym znaczeniu, a mianowicie jako Ojczyzna. Podmiot liryczny zadaje liczne pytania czytelnikowi wyrażając w ten sposób swoją troskę o przyszłość domu ? Ojczyzny. Wiersz składa się z sześciu, cztero-wersowych zwrotek.Zinterpretuj tytuł wiersza : Pieśń o domu ? 0 ocen | na tak 0%. 0 0 Odpowiedz. Odpowiedzi. madziek123 odpowiedział(a) 17.09.2013 o 18:59 też to mam i potrzebuje niech ktoś pomoże .Zinterpretuj tytuł wiersza. 7 Indywidualne. 8 Zadanie. …

Czytaj więcej

Zinterpretuj wybrane dzieło sztuki antycznej

Zinterpretuj wybrane dzieło sztuki renesansu, w którym pojawiają się nawiązania do mitologii. Artyści renesansu często pracowali pod dyktando humanistów, którzy pod­powiadali im tematy dzieł. Tak było w przypadku San­dra Botticellego(1445-1510), który ob­racał się w kręgu florenc­kich zwolenników i konty­nuatorów filozofii Platona.Znasz odpowiedź na zadanie: opisz antyczne dzieło sztuki na podstawie wybranej reprodukcji z podręcznika? Kliknij i odpowiedz.Napisz rozprawkę, w której rozważysz w jaki sposób miłość wpłynęła na przemianę wybranych przez Ciebie bohaterów literackich. Opisz antyczne dzieło sztuki na podstawie wybranej reprodukcji z podręcznika.Oxford słynie, i nie bez powodu, z pięknej gotyckiej i neogotyckiej architektury. Prawie każdy z koledży, z których składa się uniwersyte…

Czytaj więcej

Zinterpretuj puente jaką prawdę o alkoholizmie zawiera

" Pijaństwo " J. Krasickiego. Scharakteryzuj krótko osoby występujące w tekście. Zinterpretuj puentę utworu. Jaką prawdę o alkoholizmie zawiera.Zinterpretuj puente utworu jaka prawde o alkoholizmie zawiera Następny post Zinterpretuj puentę fraszki do gór i lasów. Komentarze. Brak komentarzy. Dodaj komentarz. Twój nick. Twój email. Treść komentarza. Dodaj komentarz. Wyszukaj.Odwołując sie do lektury , satyry I. Krasickiego "Pijaństwo" A) scharakteryzuj krótko osoby występujące w tekscie b) zinterpretuj puente utworu.Na czym polega efekt humorystyczny uzyskany w wersach 29.-38? 3. Scharakteryzuj model patriotyzmu przedstawiony w wersach 39.-54. Określ, jakie elementy modelu patriotyzmu krytykuje Krasicki w swoim utworze. Zinterpretuj puentę utworu. Jaką prawdę o alkoholizmie zawiera? TEKST:…

Czytaj więcej

Zinterpretuj w klasie słowa a my na piątym biegu

Interpretacja: ,, A my na piątym biegu i - odpukać - zdrowi '' Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie! od Olcia112 01.04.2012 Zaloguj się by dodać komentarz .🎓 Wypowiedź zawarta w pieśni szóstej przedstawia Odpowiedź na zadanie z Ponad słowami 1. Zakres podstawowy i rozszerzony cz. Reforma 2019. Zinterpretuj wypowiedź Oblubienicy z fragmentu pieśni szóstej. klasa: I liceum. Informacje. Ponad słowami 1. Zakres podstawowy i .Ona jest jak w długiej trasie piąty bieg Pogasną światła nim się czegoś dowiesz W trzech zwrotkach życia nigdy nie opowiesz Z tej, czy z tamtej strony sceny rezygnacji gest Jednakowo mało wiemy czym ta podróż jest Ref: Nie czując dni, godzin i lat Nie licząc zysków, ani strat Okrążamy, opływamy wokół światA my na piątym biegu i - odpukać - zdrowi. Kilka lat temu jednym z na…

Czytaj więcej